lcars
logo

LDS 1x06

Terminal Provocations

Poslední kapky *

 • Základní informace

  Synopse

  Posádka USS Cerritos se snaží vyjednávat s Drookmany o nalezených troskách federační techniky. Marinerová, Boimler a Fletcher pracují na rekalibraci isolineárních jader. Práce se protáhne do pozdních hodin a Marinerová s Boimler by nestihli večerní party. Fletcher se nabídne, že za ně práci dodělá. Mezitím se Tendi svěří Rutherfordovi, že má strach z výstupu do volného prostoru. Rutheford jí nabídne pomoc v podobě tréninkového holoprogramu, který vytvořil. Fletcher zkouší experimentovat s jedním isolineárním jádrem a zvýšit tak úroveň svých schopností, ale experiment se nepodaří a jádro nabyde vědomí a hrozí zničením lodi. Marinerové s Boimlerem se podaří oživlé jádro vlákat do přechodové komory a vypustit do volného prostoru. Shodou náhod se tak jádro dostane na loď Drookmanů a zničí ji. Ani simulátorový program nepracuje úplně správně a virtuální průvodce Odznáček se snaží Tendi a Rutheforda zabít.

  Galerie

  • Na sto let starý náklad Hvězdné flotily si dělají nárok Drookmanští piráti. USS Cerritos jim v tom má zabránit a náklad zkatalogizovat.

   Na sto let starý náklad Hvězdné flotily si dělají nárok Drookmanští piráti. USS Cerritos jim v tom má zabránit a náklad zkatalogizovat.

  • Marinerová v jídelně omylem drkne do doktorky T'Any, která má nyní chlupy plné rozteklého sýra. Hrozící hádku odvrátí Fletcher, když situaci diplomaticky vyřeší.

   Marinerová v jídelně omylem drkne do doktorky T'Any, která má nyní chlupy plné rozteklého sýra. Hrozící hádku odvrátí Fletcher, když situaci diplomaticky vyřeší.

  • Tendi se těší na katalogizování nákladu, ale když zjistí, že to bude obnášet výstup do volného prostoru, začne se bát. Rutheford jí nabídne, že ji ve svém novém holoprogramu naučí pohybu ve vesmíru a zbaví ji tak strachu.

   Tendi se těší na katalogizování nákladu, ale když zjistí, že to bude obnášet výstup do volného prostoru, začne se bát. Rutheford jí nabídne, že ji ve svém novém holoprogramu naučí pohybu ve vesmíru a zbaví ji tak strachu.

  • Fletcher se nabídne, že za Boimlera a Marinerovou rekalibruje isolineární jádra, aby stihli jít na party. Když se však oba vrátí z party, najdou Fletchera na podlaze v bezvědomí.

   Fletcher se nabídne, že za Boimlera a Marinerovou rekalibruje isolineární jádra, aby stihli jít na party. Když se však oba vrátí z party, najdou Fletchera na podlaze v bezvědomí.

  • Piráti zaútočí na USS Cerritos. Kvůli nezkalibrovaným jádrům je poškození větší, než by mělo, a v simulátoru selžou bezpečnostní protokoly. Virtuální průvodne výukový programu Odznáček zaútočí na Tendi a Rutheforda.

   Piráti zaútočí na USS Cerritos. Kvůli nezkalibrovaným jádrům je poškození větší, než by mělo, a v simulátoru selžou bezpečnostní protokoly. Virtuální průvodne výukový programu Odznáček zaútočí na Tendi a Rutheforda.

  • Boimler objeví chybějící jádro u Fletchera v posteli. Ten se přizná, že se sám napojil na jádro, aby se stal chytřejším. Jenže jádro zkratovalo, získalo vědomí a zaútočí na ně a na loď.

   Boimler objeví chybějící jádro u Fletchera v posteli. Ten se přizná, že se sám napojil na jádro, aby se stal chytřejším. Jenže jádro zkratovalo, získalo vědomí a zaútočí na ně a na loď.

  • Marinerové s Boimlerem se podaří jádro vyhodit přechodovou komorou. To doletí k lodi pirátů a zničí ji.

   Marinerové s Boimlerem se podaří jádro vyhodit přechodovou komorou. To doletí k lodi pirátů a zničí ji.

  • Rutheford je nucen zničit vlastní výukový program, aby zachránil sobě a Tendi život. Následně se podaří obnovit energii a simulátor se zresetuje.

   Rutheford je nucen zničit vlastní výukový program, aby zachránil sobě a Tendi život. Následně se podaří obnovit energii a simulátor se zresetuje.

  • Marinerová vymyslí, že Fletcherovi připíší všechny zásluhy za záchranu USS Cerritos, aby mu zvýšili sebevědomí. Ten je povýšen a převelen na USS Titan.

   Marinerová vymyslí, že Fletcherovi připíší všechny zásluhy za záchranu USS Cerritos, aby mu zvýšili sebevědomí. Ten je povýšen a převelen na USS Titan.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  57663.9

  Označení:
  1x06, #6
  Český název:
  Poslední kapky *
  Premiéra:
  10. 9. 2020
  Autor:
  John Cochran
  Režie:
  Bob Suarez
  Hodnocení:

  65 % (8 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  • Tawny Newsome (praporčík Beckett Marinerová)
  • Jack Quaid (praporčík Bradward Boimler)
  • Noël Wells (praporčík D'Vana Tendi)
  • Eugene Cordero (praporčík Sam Rutherford)
  Dále hrají:
  • Dawnn Lewis (kapitán Carol Freemanová)
  • Jerry O'Connell (komandér Jack Ransom)
  • Fred Tatasciore (poručík Shaxs)
  • Gillian Vigman (komandér T'Ana)
divider <<< Cupid’s Errant Arrow Much Ado About Boimler >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)