lcars
logo

ENT 4x19

In a Mirror, Darkly, Part II

V zemi za zrcadlem, část II

 • Základní informace

  Synopse

  Defiantu se podaří uvolnit se z doku a odletět ze stanice. Cestou nabere posádku Enterprise v únikových modulech a spěchá na místo bitvy s povstalci. Archer se musí vypořádat s Gornem, který řídil otroky demontující Defiant a který ho nyní sabotuje, pak ale rozhodujícím způsobem zasáhne do bitvy ISS Avenger s povstalci. Archer žádá od admirála Blacka, který velí Avengeru, okamžité povýšení a přidělení Defiantu. Když mu admirál nevyhoví, zabije ho phaserem z 23. století.

  T'Pol se spojila se Sovalem, prvním důstojníkem Avengeru, a naplánovala zneškodnění Defiantu za pomoci Sovala, doktora Phloxe a dalších mimozemšťanů na Avengeru. Spiklenci však nebyli úspěšní, Avenger je zničen a T'Pol i Phlox na Defiantu jsou pravděpodobně popraveni.

  Archer se hodlá prohlásit císařem. Ovšem v okamžiku, kdy odstraní všechny překážky a míří k Zemi, ho otráví Hoshi, která se pak admirálu Gardnerovi ohlásí jako nová císařovna.

  Galerie

  • Tholiané samozřejmě zjistili, že jim někdo krade loď, a hodlají ji zastavit. Pokročilé zbraně však Defiantu uvolní cestu a fotonová torpéda za ním základnu zničí.

   Tholiané samozřejmě zjistili, že jim někdo krade loď, a hodlají ji zastavit. Pokročilé zbraně však Defiantu uvolní cestu a fotonová torpéda za ním základnu zničí.

  • Na Defiantu našli řadu zajímavých věcí: zvláštní barevné uniformy a také historické záznamy svých protějšků. Archer vidí, že jeho paralelní dvojník byl opravdu někdo.

   Na Defiantu našli řadu zajímavých věcí: zvláštní barevné uniformy a také historické záznamy svých protějšků. Archer vidí, že jeho paralelní dvojník byl opravdu někdo.

  • Na lodi však dochází k sabotážím a pak najdou člena posádky, kterého zakousl ještěr. Výslechem dělníků, kteří na lodi zůstali, Archer zjistí, že to je Gorn jménem Slar.

   Na lodi však dochází k sabotážím a pak najdou člena posádky, kterého zakousl ještěr. Výslechem dělníků, kteří na lodi zůstali, Archer zjistí, že to je Gorn jménem Slar.

  • Chytit Slara stojí vážné zranění majora Reeda a životy několika mužů, nakonec ho však chytí v sekci se zvýšenou gravitací a Archer ho zastřelí.

   Chytit Slara stojí vážné zranění majora Reeda a životy několika mužů, nakonec ho však chytí v sekci se zvýšenou gravitací a Archer ho zastřelí.

  • Defiant doletěl na místo bitvy ISS Avanger s povstaleckou flotilou a zachránil situaci. Admirál Black mu sděluje, že se z něj stal hrdina terranského lidu.
   Defiant doletěl na místo bitvy ISS Avanger s povstaleckou flotilou a zachránil situaci. Admirál Black mu sděluje, že se z něj stal hrdina terranského lidu.
  • Archer snad opravdu začíná bláznit. Zjevuje se mu jeho dvojník, kterého v skrytu duše obdivuje, a našeptává mu, že nikdy nedostane velení a že se císař ani nedozví, že on získal Defiant.

   Archer snad opravdu začíná bláznit. Zjevuje se mu jeho dvojník, kterého v skrytu duše obdivuje, a našeptává mu, že nikdy nedostane velení a že se císař ani nedozví, že on získal Defiant.

  • Tuto překážku Archer řeší tím, že Blacka dezintegruje phaserem z 23. století.

   Tuto překážku Archer řeší tím, že Blacka dezintegruje phaserem z 23. století.

  • Svolá si pak posádku Defiantu i Avengeru a pronese proslov, který o jeho megalomanském šílenství už nikoho nenechá na pochybách.

   Svolá si pak posádku DefiantuAvengeru a pronese proslov, který o jeho megalomanském šílenství už nikoho nenechá na pochybách.

  • Poslal admirálu Gardnerovi na Zemi rozkaz, aby se Hvězdná flotila vzdala, a jen tak mimochodem chce svrhnout císaře. Gardner nevěří svým uším.

   Poslal admirálu Gardnerovi na Zemi rozkaz, aby se Hvězdná flotila vzdala, a jen tak mimochodem chce svrhnout císaře. Gardner nevěří svým uším.

  • T'Pol ví, že musí Archera zastavit. Chce dát povstalcům specifikace Defiantu a pak ho zničit. Žádá o pomoc komandéra Sovala, nyní nejvyššího důstojníka na Avengeru.

   T'Pol ví, že musí Archera zastavit. Chce dát povstalcům specifikace Defiantu a pak ho zničit. Žádá o pomoc komandéra Sovala, nyní nejvyššího důstojníka na Avengeru.

  • Archerova milenka Hoshi zjistila, že T'Pol stáhla všechny údaje o Defiantu a jde ji zastavit. S pomocí stráží se jí to také podaří. T'Pol je zatčena a později zřejmě popravena.

   Archerova milenka Hoshi zjistila, že T'Pol stáhla všechny údaje o Defiantu a jde ji zastavit. S pomocí stráží se jí to také podaří. T'Pol je zatčena a později zřejmě popravena.

  • Phlox jako jediný mimozemšťan, který na Defiantu zůstal, podle pokynů Sovala sabotuje energetický systém. Trip na můstku si toho ale všimne a zabrání mu v tom.

   Phlox jako jediný mimozemšťan, který na Defiantu zůstal, podle pokynů Sovala sabotuje energetický systém. Trip na můstku si toho ale všimne a zabrání mu v tom.

  • Defiant odolal a zničil Avenger. Cesta na císařský trůn je volná, Archer a Hoshi oslavují. Chvíli na to Archer umírá na otravu jedem a Hoshi upírá pozornost k Travisovi.
   Defiant odolal a zničil Avenger. Cesta na císařský trůn je volná, Archer a Hoshi oslavují. Chvíli na to Archer umírá na otravu jedem a Hoshi upírá pozornost k Travisovi.
  • Defiant přiletěl k Zemi a hrozí bombardováním, pokud se Flotila nevzdá. Admirál Gardner je nucen přijmout rozkazy od jemu neznámé ženy, která se představila jako císařovna Sato.
   Defiant přiletěl k Zemi a hrozí bombardováním, pokud se Flotila nevzdá. Admirál Gardner je nucen přijmout rozkazy od jemu neznámé ženy, která se představila jako císařovna Sato.
 • V kostce

  Označení:
  4x19, #95
  Český název:
  V zemi za zrcadlem, část II
  Premiéra:
  29. 4. 2005
  Autor:
  Coto Manny
  Režie:
  Rush Marvin V.
  Hodnocení:

  90 % (25 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Gary Graham (Soval)
  • Gregory Itzin (admirál Black)
  • Derek Magyar (Kelby)
  • John Mahon (admirál Gardner)
  • ad.
 • Reference

  planety
  Tarsus IV
  postavy
  základny a kolonie
  Tarsus IV
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Majel Barrett, která propůjčila svůj hlas počítači Defiantu, se díky tomu podílí na všech šesti seriálech a kromě toho na třech filmech Star Treku.
  • Země v zrcadlovém vesmíru učinila díky své agresivní mocenské politice kontakt s některými druhy dřív, než se tak stalo v našem vesmíru, a také některé z nich ovládla. Na terranských lodích slouží jako příslušníci Hvězdné flotily vedle Vulkanců například Andoriani, Tellarité nebo Orionci. S Gorny a Tholiany se střetla dokonce o více než 100 let dříve (viz epizody TOS ArenaThe Tholian Web).
  • Vulkanci v zrcadlovém vesmíru se neštítí cíleně využít splynutí myslí s netelepatickými druhy ve svůj prospěch.
  • William Shakespeare existoval samozřejmě i v zrcadlovém vesmíru. Zrcadlový doktor Phlox, který si pročetl verze nejznámějších literárních děl z paralelního - našeho - vesmíru, usoudil, že příběhy jsou téměř totožné, postavy však slabé a plné soucitu. Právě Shakespeare tvoří výjimku: je stejně ponurý, jak ho zná.

  Vývoj postav

  • Z historické databáze Defiantu se dozvídáme řadu zajímavých životopisných dat o kapitánu Archerovi a Hoshi Sato.

  Hostující herci

  • Gary Graham (komandér Soval) hrál již Tanise v epizodě VOY Cold Fire. Viděli jsme ho v hostujících rolích v mnoha seriálech (například Remington Steele, Hunter, JAG, Crusade, Sedm dní) a zejména jako detektiva Matthewa Sikese v seriálu Lebkouni (Alien Nation).
  • Gregory Itzin (admirál Black) hrál ve Star Treku už Ilona Tandra v epizodě DS9 Dax, Haina v epizodě DS9 Who Mourns for Morn?, doktora Dayseka v epizodě VOY Critical Care a kapitána Sopeka v epizodě ENT Shadows of P'Jem. Mohli jsme ho vidět zejména v hostujících rolích v mnoha u nás vysílaných seriálech (JAG, Millenium, Chameleon, Případ pro Sam a mnoho dalších).
  • Johna Mahona (admirál Gardner) jsme v posledních letech mohli vidět například ve filmech Armageddon, L.A. Přísně tajné nebo Americký prezident.

  Režiséři

divider <<< In a Mirror, Darkly Demons >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)