lcars
logo
divider <<< Storm Front Home >>> divider

Storm Front, Part II

 • Základní informace

  Synopse

  Archerovi se podaří spojit se s Enterprise a je transportován na palubu. Umírající Daniel mu řekne, že mimozemští spojenci nacistů jsou další frakcí studené časové války, která je přesvědčena, že má právo využívat technologii cestování časem k takovým změnám minulosti, které jim vyhovují. Na Zemi staví stroj času, jehož pomocí se chtějí vrátit. Vyspělejší technologie Enterprise by se hodila, a tak se jejich vůdce Vosk snaží získat Archera jako spojence. Archer však věří Danielsovi a vrací se na Zemi, kde za pomoci Silika, který proti časovým extremistům také bojuje, a domácího odboje stroj času zničí. Minulost se vrací do normálu a Daniels se s Archerem loučí s tím, že se zřejmě vidí naposledy. Enterprise se ocitá u Země na jaře roku 2154 a vstříc jí letí vše, čím Země disponuje.

  Galerie

  Na Zemi mají Němci problémy: americká armáda chystá protiútok a mimozemští spojenci nejsou ochotni poskytnout plasmové zbraně. Vosk mění plány a kontaktuje Archera.

  Na Zemi mají Němci problémy: americká armáda chystá protiútok a mimozemští spojenci nejsou ochotni poskytnout plasmové zbraně. Vosk mění plány a kontaktuje Archera.

  Zjistil už, že Enterprise nejsou časoví agenti, a jejich technologie 22. století by se moc hodila. Nabízí návrat zajatého Tripa a Travise a předkládá nabídku ke spolupráci.

  Zjistil už, že Enterprise nejsou časoví agenti, a jejich technologie 22. století by se moc hodila. Nabízí návrat zajatého Tripa a Travise a předkládá nabídku ke spolupráci.

  Nikdo však netuší, že Silik se dostal do cely a vzal na sebe Tripovu podobu. Až na ošetřovně se zjistí, že Tripa stále na Zemi vězní Němci.

  Nikdo však netuší, že Silik se dostal do cely a vzal na sebe Tripovu podobu. Až na ošetřovně se zjistí, že Tripa stále na Zemi vězní Němci.

  U Silika byl nalezen datadisk s plány zařízení, kde Voskovi lidé staví stroj času. S jeho pomocí půjde zjistit, jak zevnitř vypnout jeho štíty, aby ho Enterprise mohla zničit.

  U Silika byl nalezen datadisk s plány zařízení, kde Voskovi lidé staví stroj času. S jeho pomocí půjde zjistit, jak zevnitř vypnout jeho štíty, aby ho Enterprise mohla zničit.

  Silik chce pomoci, protože s Voskem nespolupracuje nikdo. S Archerem se přenese na Zemi. Alicia, která byla transportována už dřív, se spojila s přáteli z odboje a zajistila jejich pomoc.

  Silik chce pomoci, protože s Voskem nespolupracuje nikdo. S Archerem se přenese na Zemi. Alicia, která byla transportována už dřív, se spojila s přáteli z odboje a zajistila jejich pomoc.

  Skupina prolomí vrata autem a střelbou kryje vniknutí Archera a Silika do budovy.

  Skupina prolomí vrata autem a střelbou kryje vniknutí Archera a Silika do budovy.

  Kapitán vyřadí štíty chránící továrnu se strojem času a dává povel Enterprise, aby ji bombardovala. Vosk však mezitím nezahálel a plasmovým dělem Enterprise poškodil.

  Kapitán vyřadí štíty chránící továrnu se strojem času a dává povel Enterprise, aby ji bombardovala. Vosk však mezitím nezahálel a plasmovým dělem Enterprise poškodil.

  Silik chtěl kapitánovi pomoci ubránit se před německými vojáky, kteří je obkličovali, byl postřelen a umírá.

  Silik chtěl kapitánovi pomoci ubránit se před německými vojáky, kteří je obkličovali, byl postřelen a umírá.

  Trip se vlastními silami dostal z cely a nyní je přesvědčen, že má před sebou Silika. Až jeho mrtvé tělo ho přesvědčí, že má před sebou kapitána. Rychle utíkají.

  Trip se vlastními silami dostal z cely a nyní je přesvědčen, že má před sebou Silika. Až jeho mrtvé tělo ho přesvědčí, že má před sebou kapitána. Rychle utíkají.

  Vosk, připravený aktivovat stroj času, zpozoroval Enterprise blížící se atmosférou a vyslal proti ní letku vyzbrojenou zbraněmi z budoucnosti.

  Vosk, připravený aktivovat stroj času, zpozoroval Enterprise blížící se atmosférou a vyslal proti ní letku vyzbrojenou zbraněmi z budoucnosti.

  Enterprise ještě není na dostřel, když se podaří stabilizovat průchod do budoucnosti. Vosk vstupuje dovnitř a jeho lidé se chystají projít za ním.
  Enterprise ještě není na dostřel, když se podaří stabilizovat průchod do budoucnosti. Vosk vstupuje dovnitř a jeho lidé se chystají projít za ním.
  Enterprise nad New Yorkem bojuje s německými letadly, Malcolm ručně zaměří továrnu a střílí. Vosk zahynul v časovém průchodu, ostatní mimozemšťané při explozi.
  Enterprise nad New Yorkem bojuje s německými letadly, Malcolm ručně zaměří továrnu a střílí. Vosk zahynul v časovém průchodu, ostatní mimozemšťané při explozi.
  Kapitán se náhle ocitá mimo čas a Daniels mu ukazuje, jak se časová linie obnovuje a vrací do normálu. Studená časová válka skončila a agent Daniels mizí, snad aby se už nevrátil.

  Kapitán se náhle ocitá mimo čas a Daniels mu ukazuje, jak se časová linie obnovuje a vrací do normálu. Studená časová válka skončila a agent Daniels mizí, snad aby se už nevrátil.

  Enterprise je nejen na správném místě, ale i ve správném čase. Vrací se domů a naproti jí letí desítky pozemských vesmírných lodí.
  Enterprise je nejen na správném místě, ale i ve správném čase. Vrací se domů a naproti jí letí desítky pozemských vesmírných lodí.
 • V kostce

  Datum:
  neznámé
  Označení:
  4x02, #78
  Český název:
  Bouřková fronta, část II
  Premiéra:
  15. 10. 2004
  Autor:
  Coto Manny
  Režie:
  Straiton David
  Hodnocení:

  3,9/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Golden Brooks (Alicia)
  • Jack Gwaltney (Vosk)
  • John Fleck (Silik)
  • Matt Winston (Daniels)
  • Christopher Neame (německý generál)
  • Steven R. Schirripa (Carmine)
  • Mark Elliot Silverberg (Kraul)
  • David Pease (technik mimozemšťanů)
  • Burr Middleton (hlasatel Newsreel)
  • ad.
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Příběh této dvojepizody je založený na technologii umožňující cestovat časem a je vyvrcholením studené časové války vedené z budoucnosti.

  Vývoj postav

  • S agentem Danielsem jsme se poprvé setkali v epizodě ENT Cold Front.
  • Se Silikem jsme se setkali hned v úvodní dvojepizodě ENT Broken Bow.

  Hostující herci

  • John Fleck (Silik) hrál také Taibaka v epizodě TNG The Mind's Eye, Kovala v epizodě DS9 Inter Arma Enim Silent Leges, Ornithara v epizodě DS9 The Search a Abaddona v epizodě VOY Alice. Hostoval např. v seriálech Superman, Millennium nebo The Pretender (Chameleon) a hrál např. ve filmu Babylon 5: The Gathering.
  • Matta Winstona (Daniels) jsme mohli vidět například ve filmech AI: Umělá inteligence, Galaxy Quest nebo Klub rváčů.
  • Tom Wright (Ghrath) hrál už Tuvixe v epizodě VOY Tuvix.
  • Christopher Neame (německý generál) hrál už Unferthe v epizodě VOY Heroes and Demons. Mohli jsme ho vidět hned ve třech různých rolích v seriálu MacGyver a v hostujících rolí například v seriálech Babylon 5, Sedm dní nebo Sliders (Cesta do neznáma).
  • J. Paul Boehmer (agent SS) hrál Vornara v epizodě DS9 Tacking into the Wind, dále hirogenského kapitána v dvojepizodě VOY The Killing Game, borgského vojáka z 29. století v epizodě VOY Drone a konečně Mestrala v epizodě ENT Carbon Creek. Mohli jsme ho vidět jako detektiva v muzeu ve filmu Aféra Thomase Crowna.

  Režiséři

  • Režisérskou práci dalšího z nových režisérů ve Star Treku Davida Straitona jsme mohli vidět například v seriálech Brutální Nikita, Dawsonův svět nebo Angel.
divider <<< Storm Front Home >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries