lcars
logo
<<< 'Til Death Do Us Part The Changing Face of Evil >>>

Strange Bedfellows

 • Základní informace

  Synopse

  Worf, Ezri, vůdkyně Founderů, Thot Gor, vůdce Breenů, a Weyoun přilétají na Cardassii. Worf a Ezri jsou uvrženi do vězení a odsouzeni k smrti. Damar odmítá podepsat smlouvu o spojenectví Dominionu, Cardassie a Breenů (viz epizoda DS9 'Til Death Do Us Part), protože se mu zdá, že Breenům bylo učiněno příliš mnoho ústupků na úkor Cardassie. Kai Winn a Anjohl/Dukat si slibují, že Bajor dovedou k rozkvětu, i kdyby jim Vyslanec Proroků Sisko měl stát v cestě. Kai Winn má potom znepokojivou vizi Pah-wraithů, nepřátel Proroků, a jelikož se cítí být Proroky zrazena, souhlasí, že bude následovat Dukata, který ji přesvědčoval, ať se přidá ke kultu Pah-wraithů. Na stanici si Bashir uvědomuje, že ho přitahuje Ezri, a Ezri si v cardassijském vězení, kde čeká na smrt, uvědomuje, že se zamilovala do Bashira. Když jsou ona a Worf vedeni na popravu, umožní jim Damar útěk a prosí je, aby Federaci podali zprávy o novém spojenci Dominionu a o tom, že Federace v něm má na Cardassii spojence.

  Galerie

  Worf a Ezri byli na Cardassii odsouzeni jako váleční zločinci k smrti. Budou popraveni za dva dny.

  Worf a Ezri byli na Cardassii odsouzeni jako váleční zločinci k smrti. Budou popraveni za dva dny.

  Weyoun jim nabízí život za spolupráci, ale bez úspěchu. Když urazil Ezri zmínkou o jejím vztahu k doktoru Bashirovi, zakroutil mu Worf krkem. Damar se tomu jen směje.

  Weyoun jim nabízí život za spolupráci, ale bez úspěchu. Když urazil Ezri zmínkou o jejím vztahu k doktoru Bashirovi, zakroutil mu Worf krkem. Damar se tomu jen směje.

  Z Breenů jsou velcí oblíbenci. Damar musel podepsat teritoriální ústupky vůči nim a musel jim umožnit přístup ke strategickým tajným cardassijským databázím.

  Z Breenů jsou velcí oblíbenci. Damar musel podepsat teritoriální ústupky vůči nim a musel jim umožnit přístup ke strategickým tajným cardassijským databázím.

  Worf a Ezri unikli z cely, byli ale zastaveni a vráceni zpět. Nezbývá jim nic jiného než čekat na popravu.

  Worf a Ezri unikli z cely, byli ale zastaveni a vráceni zpět. Nezbývá jim nic jiného než čekat na popravu.

  Alespoň si ujasnili svůj vztah. Worf si příliš přál mít u sebe Jadziu a ta část Ezri, která byla Worfovou ženou, si přála být s ním. Stávají se z nich blízcí přátelé.

  Alespoň si ujasnili svůj vztah. Worf si příliš přál mít u sebe Jadziu a ta část Ezri, která byla Worfovou ženou, si přála být s ním. Stávají se z nich blízcí přátelé.

  Damar zjistil, že 11. řád, půl miliónu mužů, bylo ponecháno bez posil a zabito Klingony, přestože on žádal Weyouna, aby posily poslal. Pro Damara je to poslední kapka.

  Damar zjistil, že 11. řád, půl miliónu mužů, bylo ponecháno bez posil a zabito Klingony, přestože on žádal Weyouna, aby posily poslal. Pro Damara je to poslední kapka.

  Když vedou Ezri a Worfa na popravu, zabije stráž, dá Worfovi a Ezri zbraně a pošle je do hangáru, kde čeká loď. Mají vyřídit, že Federace má na Cardassii spojence.

  Když vedou Ezri a Worfa na popravu, zabije stráž, dá Worfovi a Ezri zbraně a pošle je do hangáru, kde čeká loď. Mají vyřídit, že Federace má na Cardassii spojence.

  Kai Winn se bláznivě zamilovala do Anjohla - Dukata. Nemůže se dočkat, až jí Proroci ukážou cestu k obnovení Bajoru.

  Kai Winn se bláznivě zamilovala do Anjohla - Dukata. Nemůže se dočkat, až jí Proroci ukážou cestu k obnovení Bajoru.

  Pak má další vizi, v níž se dozví, že s ní nekomunikují Proroci, ale Pah-wraithové. Je tím naprosto zdrcená.

  Pak má další vizi, v níž se dozví, že s ní nekomunikují Proroci, ale Pah-wraithové. Je tím naprosto zdrcená.

  Dává si přinést orb Proroctví, ale i ten mlčí. Winn je na chvíli upřímně přesvědčena, že je ochotná udělat cokoliv, aby získala zpět lásku Proroků.

  Dává si přinést orb Proroctví, ale i ten mlčí. Winn je na chvíli upřímně přesvědčena, že je ochotná udělat cokoliv, aby získala zpět lásku Proroků.

  Pozvala si Kiru, aby se kála, na špatnou cestu ji svedla touha po moci a žárlivost. Když se ale Kira zmíní, že vše bude v pořádku, až odstoupí z funkce kai, není k tomuto kroku ochotná.

  Pozvala si Kiru, aby se kála, na špatnou cestu ji svedla touha po moci a žárlivost. Když se ale Kira zmíní, že vše bude v pořádku, až odstoupí z funkce kai, není k tomuto kroku ochotná.

  Když má volit mezi Proroky a mocí, volí moc. Je přitom hluboce uražená, že ji Proroci celý život ignorují. Zavolala si zpátky Anjohla a sdělila mu, že spolu s ním bude sloužit Pah-wraithům.

  Když má volit mezi Proroky a mocí, volí moc. Je přitom hluboce uražená, že ji Proroci celý život ignorují. Zavolala si zpátky Anjohla a sdělila mu, že spolu s ním bude sloužit Pah-wraithům.

 • V kostce

  Označení:
  7x19, #169
  Český název:
  Podivní spojenci
  Premiéra:
  21. 4. 1999
  Autor:
  Moore Ronald D.
  Režie:
  Auberjonois Rene
  Hodnocení:

  4,3/5 (11 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová)
  • Jeffrey Combs (Weyoun)
  • Marc Alaimo (Dukat)
  • Casey Biggs (Damar)
  • J. G. Hertzler (Martok)
  • Salome Jens (vůdkyně Founderů)
  • Louise Fletcher (Kai Winn)
  • James Otis (Solbor)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Dukat, O'Brien Miles Edward, Solbor
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Název epizody je citát z dramatu Bouře od Williama Shakespeara (2. jednání, scéna 2): Misery acquaints a man with strange bed-fellows, v překladu Martina Hilského (2001): V nouzi poznáš i horší souložníky.
  • Třetí ze závěrečné devítidílné megaepizody.

  Vývoj postav

  • Se Solborem jsme se setkali už v předcházející epizodě Til Death Do Us Part a objeví se ještě v následující epizodě The Changing Face of Evil.

  Hostující herci

  • Jeffrey Combs (Weyoun) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil ještě postavu ferengského likvidátora Brunta. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian Incident a Shadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.
  • Casey Biggs (Damar) hrál také dr. Wycoffa v epizodě DS9 Shadows and Symbols. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích např. v seriálech To je vražda, napsala, Akta X nebo Pohotovost.
  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová) hrála také Dobaru v epizodě TNG Homeward. Viděli jsme ji také jako sestru Evansovou v několika epizodách seriálu ER (Pohotovost).
  • Salome Jens, představitelka vůdkyně Founderů, hrála také předka humanoidů v epizodě TNG The Chase. Hrála již v legendárním seriálu The Outer Limits (Krajní meze) z 60. let, mohli jsme ji vidět v seriálu MacGyver.
  • Louise Fletcher (Kai Winn) hostovala např. v seriálech Picket Fences nebo Profiler (Případ pro Sam). Její nejznámější rolí je zřejmě ošetřovatelka ve Formanově filmu Přelet nad kukaččím hnízdem. Za tuto roli získala v roce 1976 Oscara jako nejlepší herečka v hlavní roli.
  • John Noah Hertzler (generál Martok) se v DS9 objevil už jako vulkanský kapitán USS. Saratoga. Kromě toho hrál také hirogenského lovce v epizodě VOY Tsunkatse. Pod jménem Garman Hertzler hrál také Laase v epizodě DS9 Chimera.

  Režiséři

  • René Auberjonois, představitel Oda, režíroval pro DS9 celkem 9 epizod 3. až 7. sezóny.
 • Perličky a statistiky


<<< 'Til Death Do Us Part The Changing Face of Evil >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries