lcars
logo
<<< The Emperor's New Cloak Chimera >>>

Field of Fire

 • Základní informace

  Synopse

  Na stanici je nalezen důstojník zavražděný zřídka vídanou zbraní Hvězdné flotily a brzy na to dojde i k druhé vraždě. Ezri Daxová má za úkol vytvořit psychologický profil vraha a najít motivy k vraždě. V noci k ní promlouvá Joran, dřívější hostitel symbionta Daxe a vrah (viz epizoda DS9 Equilibrium), a nabízí jí svou pomoc při vyšetřování. Ezri potom vědomě používá Joranových zkušeností, ty jí ale v ničem nepomáhají, naopak Ezri shledává, že pod Joranovým vlivem se v ní probouzejí násilnické tendence. Po třetí vraždě objeví spojovací článek všech tří obětí a tím také motiv a vraha: Vulkance Chu'laka, který zešílel, protože jeho rodinu vyvraždili Jem'Hadaři, a který nyní hodlá zavraždit všechny, kdo jsou šťastni a ještě to navíc dávají nestydatě – smíchem – najevo.

  Galerie

  Hector Ilario oslavuje u Quarka s posádkou USS Defiant svou skvělou akci na postu jejího pilota.

  Hector Ilario oslavuje u Quarka s posádkou USS Defiant svou skvělou akci na postu jejího pilota.

  Pouhých několik hodin poté je nalezen ve své kajutě mrtvý. Byl zastřelen ručnicí TR-116, střelnou zbraní, kterou Hvězdná flotily opustila ve stádiu prototypu.

  Pouhých několik hodin poté je nalezen ve své kajutě mrtvý. Byl zastřelen ručnicí TR-116, střelnou zbraní, kterou Hvězdná flotily opustila ve stádiu prototypu.

  Zatímco Odo a jeho lidé pátrají po fyzických stopách, má Ezri za úkol sestavit psychologický profil vraha. Začíná se jí zjevovat Joran Dax, bývalý hostitel symbionta Daxe.

  Zatímco Odo a jeho lidé pátrají po fyzických stopách, má Ezri za úkol sestavit psychologický profil vraha. Začíná se jí zjevovat Joran Dax, bývalý hostitel symbionta Daxe.

  O'Brienovi se podařilo rozluštit, proč na oděvu oběti nebyly stopy ekvivalentu střelného prachu. Meloun rozstřelil, aniž by byl v místnosti a aniž by prostřelil stěnu.

  O'Brienovi se podařilo rozluštit, proč na oděvu oběti nebyly stopy ekvivalentu střelného prachu. Meloun rozstřelil, aniž by byl v místnosti a aniž by prostřelil stěnu.

  Vrah použil mikrotransportér a mohl tak střílet odkudkoliv ze stanice. Ještě horší je, že se musí jednat o důstojníka Hvězdné flotily, nikdo jiný se k plánům TR-116 nemohl dostat.

  Vrah použil mikrotransportér a mohl tak střílet odkudkoliv ze stanice. Ještě horší je, že se musí jednat o důstojníka Hvězdné flotily, nikdo jiný se k plánům TR-116 nemohl dostat.

  Když byla stejným způsobem zabita poručík Vanderwegová, odříká Ezri formuli, aby se dostala do kontaktu s Joranem. Jeho myšlení vraha jí může pomoci.

  Když byla stejným způsobem zabita poručík Vanderwegová, odříká Ezri formuli, aby se dostala do kontaktu s Joranem. Jeho myšlení vraha jí může pomoci.

  Ezri je svědkem, jak bezpečnost stíhá praporčíka Bertrama, zasáhne a málem ho zabije. Bertram se snažil získat plány TR-116, protože je sběratel zbraní. Vrahem být nemůže.

  Ezri je svědkem, jak bezpečnost stíhá praporčíka Bertrama, zasáhne a málem ho zabije. Bertram se snažil získat plány TR-116, protože je sběratel zbraní. Vrahem být nemůže.

  Ezri je vyděšená, jaký vliv na ni Joran má, a zapudí ho. Pak je ale zavražděn Brott a ona ho musí povolat zpět. V Brottově kajutě vidí foto s jeho dětmi a uvědomí si, že vrah vraždí šťastné lidi.

  Ezri je vyděšená, jaký vliv na ni Joran má, a zapudí ho. Pak je ale zavražděn Brott a ona ho musí povolat zpět. V Brottově kajutě vidí foto s jeho dětmi a uvědomí si, že vrah vraždí šťastné lidi.

  Prohledáním databáze zjistí, že jedním z kandidátů je poručík Chu'lak, který byl jedním ze šesti, kdo přežili zničení USS Grissom. V jeho záznamech se objevuje psychická nestabilita.

  Prohledáním databáze zjistí, že jedním z kandidátů je poručík Chu'lak, který byl jedním ze šesti, kdo přežili zničení USS Grissom. V jeho záznamech se objevuje psychická nestabilita.

  Ezri ho sleduje pomocí exografického míření ručnice TR-116, a to právě v okamžiku, kdy Chu'lak hodlá zabít ji. Ezri střílí v sebeobraně.

  Ezri ho sleduje pomocí exografického míření ručnice TR-116, a to právě v okamžiku, kdy Chu'lak hodlá zabít ji. Ezri střílí v sebeobraně.

  Joran, který je s ní, ji nutí, aby zraněného Chu'laka zabila, Ezri ale odolává.

  Joran, který je s ní, ji nutí, aby zraněného Chu'laka zabila, Ezri ale odolává.

  Chu'lak byl zatčen a bude postaven před soud, pokud bude shledán duševně způsobilým. Ezri provádí rituál, aby se zbavila Jorana, a doufá, že ho už nikdy nebude potřebovat.

  Chu'lak byl zatčen a bude postaven před soud, pokud bude shledán duševně způsobilým. Ezri provádí rituál, aby se zbavila Jorana, a doufá, že ho už nikdy nebude potřebovat.

 • V kostce

  Označení:
  7x13, #163
  Český název:
  Pohled skrz hledí
  Premiéra:
  10. 2. 1999
  Autor:
  Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Dow Tony
  Hodnocení:

  3,9/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Art Chudabala (Ilario)
  • Marty Rackham (Chu'lak)
  • Leigh J. McCloskey (Joran)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Strata, Truman
  postavy
  Brott Zim, Dax Joran, Chandler Raymond, Chu'lak, Ilario Hector, O'Brien Miles Edward, Rackham Marty, Stone Jason, Vanderweg, Vanderwegová Greta
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Fanalianský čaj
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Joran, jeden z předchozích hostitelů symbionta Daxe, je postava, kterou ztělesnili tři herci. Byl jím Jeff Magnus McBride v epizodě Equilibrium, Avery Brooks v epizodě Facets a konečně Leigh J. McCloskey zde.

  Hostující herci

  • Leigh J. McCloskey (Joran) hrál také Tierana v epizodě VOY Warlord.

  Režiséři

  • Toto je jediná epizoda, kterou režisér a herec Tony Dow pro Star Trek režíroval. Jako režisér se podílel například na seriálu Babylon 5.
<<< The Emperor's New Cloak Chimera >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries