lcars
logo

DS9 7x03

Afterimage

Život po životě

 • Základní informace

  Synopse

  Ezri, která nebyla připravena na spojení se symbiontem, má co dělat, aby asimilovala záplavu vzpomínek předcházejících hostitelů Daxe. Její přítomnost navíc jitří ve Worfovi vzpomínky na Jadzii do té míry, že se Ezri rozhodne opustit stanici a dát se převelet na nějakou loď jako lodní poradkyně, což je její specializace. Garak náhle začíná trpět klaustrofobickými záchvaty a Ezri se na Siskovu žádost pokouší přijít na kloub jejich příčině. Když se jí to nedaří, Garak jí vyčte, že nemůže pomoci ostatním, protože se neví rady sama se sebou. Ezri, zoufalá z neúspěchu i ze stavu, do něhož její přítomnost uvádí Worfa, se rozhoduje, že úplně opustí Hvězdnou flotilu. V předvečer odchodu se jí však podaří objasnit Garakův problém – výčitky svědomí, že dekódováním cardassijských vojenských informací zrazuje svůj národ – a navíc ji navštíví Worf, kterému O'Brien vysvětlil, že jeho chování k Ezri zneucťuje Jadziinu památku, a vyzve ji, aby zůstala. Ezri tedy zůstává na Deep Space Nine jako staniční poradkyně.

  Galerie

  • Ezri se na stanici necítí dobře. Kdo znal Jadzii, nemůže si na ni zvyknout. Nejhůř je na tom Worf a Ezri se kvůli němu rozhodla, že se vrátí na Destiny a dokončí výcvik poradce.

   Ezri se na stanici necítí dobře. Kdo znal Jadzii, nemůže si na ni zvyknout. Nejhůř je na tom Worf a Ezri se kvůli němu rozhodla, že se vrátí na Destiny a dokončí výcvik poradce.

  • Garak má akutní záchvat klaustrofobie ve svém obchodě, který je dostatečně velký a dřív mu nevadil.

   Garak má akutní záchvat klaustrofobie ve svém obchodě, který je dostatečně velký a dřív mu nevadil.

  • Doktor nenašel žádnou fyzickou příčinu, a tak je jasné, že je to práce pro psychologa. Ezri se na to sice necítí, ale souhlasí, že to zkusí.

   Doktor nenašel žádnou fyzickou příčinu, a tak je jasné, že je to práce pro psychologa. Ezri se na to sice necítí, ale souhlasí, že to zkusí.

  • Garak se k ní chová sarkasticky a je velmi uzavřený. První rozhovor s ním mnoho nezmohl.

   Garak se k ní chová sarkasticky a je velmi uzavřený. První rozhovor s ním mnoho nezmohl.

  • Potom se ale Garak pokusí vyjít do vesmírného prostoru, aby měl dost místa. Ezri a doktor Bashir, které přivolali, mu v tom včas zabrání.

   Potom se ale Garak pokusí vyjít do vesmírného prostoru, aby měl dost místa. Ezri a doktor Bashir, které přivolali, mu v tom včas zabrání.

  • Ezri bere Garaka do simulátoru, do místa se spoustou volného prostoru. Garak sice tvrdí, že vnímá zdi simulátoru, které ho obklopují, přesto ale dýchá lépe. Jeho problém to ale neřeší.

   Ezri bere Garaka do simulátoru, do místa se spoustou volného prostoru. Garak sice tvrdí, že vnímá zdi simulátoru, které ho obklopují, přesto ale dýchá lépe. Jeho problém to ale neřeší.

  • Worf má s Ezri obrovský problém. Nechce s ní ani promluvit, protože není Jadzia, hrozně ale žárlí na každého, kdo s ní promluví, protože to byla Jadzia. Miles opět přichází s krvavým vínem.

   Worf má s Ezri obrovský problém. Nechce s ní ani promluvit, protože není Jadzia, hrozně ale žárlí na každého, kdo s ní promluví, protože to byla Jadzia. Miles opět přichází s krvavým vínem.

  • Docílil toho, že si Worf uvědomil, co by si přála Jadzia. Worf se přichází Ezri omluvit a požádat ji, aby ze stanice neodcházela kvůli němu.

   Docílil toho, že si Worf uvědomil, co by si přála Jadzia. Worf se přichází Ezri omluvit a požádat ji, aby ze stanice neodcházela kvůli němu.

  • Ezri se dozvěděla, že Garak dešifruje zachycené cardassijské vojenské zprávy. Díky ní si uvědomil, že se cítí jako zrádce, že ale dobře ví, proč to dělá, a že s tím musí žít.

   Ezri se dozvěděla, že Garak dešifruje zachycené cardassijské vojenské zprávy. Díky ní si uvědomil, že se cítí jako zrádce, že ale dobře ví, proč to dělá, a že s tím musí žít.

  • Po úspěchu s Garakem a uzavření příměří s Worfem Ezri souhlasila, že zůstane jako poradkyně. Byla také povýšena na poručíka.

   Po úspěchu s Garakem a uzavření příměří s Worfem Ezri souhlasila, že zůstane jako poradkyně. Byla také povýšena na poručíka.

 • V kostce

  Označení:
  7x03, #153
  Český název:
  Život po životě
  Premiéra:
  14. 10. 1998
  Autor:
  Echevarria Rene
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  65 % (12 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Andrew J. Robinson (Garak)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Kilmový steak
 • Zajímavosti

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
divider <<< Shadows and Symbols Take Me Out to the Holosuite >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)