lcars
logo

DS9 6x16

Change of Heart

Pohnutky srdce

 • Základní informace

  Synopse

  Worf a Jadzia jsou vysláni do Badlands, kde se mají setkat s Lasaranem, dvojitým agentem v Cardassijské říši. Má jim sdělit, kde se v Alfa kvadrantu skrývají Foundeři. Lasaran výměnou požaduje pomoc při přeběhnutí, protože se dostal do obtížné situace. Dají si schůzku na planetě Soukara, kde Daxová a Worf musí přistát s raketoplánem, projít dlouhou cestu džunglí, vyhnout se při tom senzorům Dominionu a zachránit Lasarana. Po dni chůze se utáboří na noc, ovšem dostanou se přímo do cesty jem'hadarské hlídce. Podaří se jim zastřelit všechny tři Jem'Hadary, Jadzia je však vážně zraněna. Do těla se jí navíc dostal antikoagulant, takže nelze zastavit krvácení a bez chirurgického zákroku jí hrozí rychlé vykrvácení. Přesto se pokouší pokračovat v cestě, ale je už příliš zesláblá. Jediný způsob, jak splnit misi, je, aby Worf svou ženu opustil a pokračoval sám, čímž ji fakticky odsoudí k smrti. Po chvíli chůze se však Worf rozhodne, že Jadzii musí zachránit, a vrátí se k ní. Ta je v tu chvíli už v bezvědomí. Dr. Bashir ji na stanici zachrání, ale mise je totální neúspěch, Lasaran byl zabit. Sisko Worfovi sděluje, že z hlediska svých povinností učinil špatné rozhodnutí, ale přiznává, že jako muž a manžel by pravděpodobně jednal stejně.

  Galerie

  • Worf a Jadzia musí na misi. Cardassian Lasaran, informátor Hvězdné flotily, má velmi důležité informace.

   Worf a Jadzia musí na misi. Cardassian Lasaran, informátor Hvězdné flotily, má velmi důležité informace.

  • Lasaran je očekává, jak domluveno, ale informace neposkytne, dokud mu neslíbí, že ho za tři dny odvezou z planety Soukara do bezpečí. Na Cardassii ho už podezírají.

   Lasaran je očekává, jak domluveno, ale informace neposkytne, dokud mu neslíbí, že ho za tři dny odvezou z planety Soukara do bezpečí. Na Cardassii ho už podezírají.

  • Worf a Jadzia úspěšně přistáli a prodírají se 20 kilomentrů soukarskou džunglí na místo setkání s Lasaranem. Mají na to dva dny.

   Worf a Jadzia úspěšně přistáli a prodírají se 20 kilomentrů soukarskou džunglí na místo setkání s Lasaranem. Mají na to dva dny.

  • Na stanici se zatím O'Brien rozhodl, že přeruší Quarkovu šňůru 207 vítězství v tongu. Přemluvil ke hře Bashira, který bude mít se svým geneticky zdokonaleným mozkem šanci.

   Na stanici se zatím O'Brien rozhodl, že přeruší Quarkovu šňůru 207 vítězství v tongu. Přemluvil ke hře Bashira, který bude mít se svým geneticky zdokonaleným mozkem šanci.

  • Quark je mazanější, než doktor předpokládal. Oslabil jeho soustředění řečmi o Jadzie, ztracené lásce a promeškané příležitosti a získal 208. vítězství.

   Quark je mazanější, než doktor předpokládal. Oslabil jeho soustředění řečmi o Jadzie, ztracené lásce a promeškané příležitosti a získal 208. vítězství.

  • Jadziu a Worfa v noci překvapila jem'hadarská hlídka. Oba Jem'Hadary zabili, ale Jadzia je vážně raněná. Sice může s lékem na bolest pokračovat v pochodu, ale silně krvácí.

   Jadziu a Worfa v noci překvapila jem'hadarská hlídka. Oba Jem'Hadary zabili, ale Jadzia je vážně raněná. Sice může s lékem na bolest pokračovat v pochodu, ale silně krvácí.

  • Pouhé tři kilometry od cíle už nemůže dál. Worf ji usadí s léky a se zbraní a spěchá na místo setkání s Lasaranem.

   Pouhé tři kilometry od cíle už nemůže dál. Worf ji usadí s léky a se zbraní a spěchá na místo setkání s Lasaranem.

  • Neuběhne ani kilometr, když se otočí a vrátí se. Srdce ho táhne k manželce, kterou opustil a o níž ví, že jí hrozí smrt, pokud se co nejdřív nedostane na operační stůl.

   Neuběhne ani kilometr, když se otočí a vrátí se. Srdce ho táhne k manželce, kterou opustil a o níž ví, že jí hrozí smrt, pokud se co nejdřív nedostane na operační stůl.

  • Jadziu našel už v bezvědomí. Odnesl ji 17 kilometrů k runaboatu a úspěšně dopravil na stanici. Glinn Lasaran byl bohužel zabit, když se snažil vrátit na základnu.

   Jadziu našel už v bezvědomí. Odnesl ji 17 kilometrů k runaboatu a úspěšně dopravil na stanici. Glinn Lasaran byl bohužel zabit, když se snažil vrátit na základnu.

  • To, co Worf udělal, bude mít následky na jeho kariéru a kapitán Sisko mu to také bez obalu říká. Jako přítel ale podotýká, že být tam jeho Jennifer, také by se pro ni vrátil bez ohledu na misi.

   To, co Worf udělal, bude mít následky na jeho kariéru a kapitán Sisko mu to také bez obalu říká. Jako přítel ale podotýká, že být tam jeho Jennifer, také by se pro ni vrátil bez ohledu na misi.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  51597.2

  Označení:
  6x16, #140
  Český název:
  Pohnutky srdce
  Premiéra:
  4. 3. 1998
  Autor:
  Moore Ronald D.
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  65 % (13 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Todd Waring (Lasaran)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Shenandoah NCC-73024
  postavy
  základny a kolonie
  Soukara
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Todd Waring (Lassaran) hrál také DeCurtise v epizodě DS9 Whispers.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
divider <<< Honor among Thieves Wrongs Darker than Death or Night >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)