lcars
logo
<<< Far Beyond the Stars Honor among Thieves >>>

One Little Ship

 • Základní informace

  Synopse

  Defiant letí prozkoumat neznámou anomálii. Daxová, O'Brien a Bashir v runaboutu Rubicon prolétnou anomálií, načež se celý runabout i s nimi zmenší na velikost několika centimetrů. Vědí, že když anomálii opustí stejnou cestou, navrátí se zase do normální velikosti. Než tak však mohou učinit, obsadí Defiant Jem'Hadaři. Sisko, Kira, Worf a Nog sabotují snahu Jem'Hadarů Defiant opravit a pokoušejí se získat nad ním opět kontrolu. Zmenšený Rubicon létá nepozorován vnitřkem Defiantu a dělá vše pro to, aby jejich úsilí bylo korunováno úspěchem.

  Galerie

  Defiant má po dlouhé době vědecký úkol: prozkoumat kompresní anomálii. Rubicon vlétá dovnitř a bude včetně posádky komprimován zhruba 1:200.
  Defiant má po dlouhé době vědecký úkol: prozkoumat kompresní anomálii. Rubicon vlétá dovnitř a bude včetně posádky komprimován zhruba 1:200.
  Posádka se tím přes důležitost objevu dobře baví, dokud nejsou napadeni. Neubrání se a na můstek se transportují Jem'Hadaři.

  Posádka se tím přes důležitost objevu dobře baví, dokud nejsou napadeni. Neubrání se a na můstek se transportují Jem'Hadaři.

  Rubicon ztratil kontakt a neví, co se děje. Aby se vrátili na normální velikost, potřebují pomoc Defiantu. Jelikož jsou takhle malí, ví si O'Brien rady.
  Rubicon ztratil kontakt a neví, co se děje. Aby se vrátili na normální velikost, potřebují pomoc Defiantu. Jelikož jsou takhle malí, ví si O'Brien rady.
  První Kudak'etan se proti radám zkušenějšího Druhého rozhodl, že systémy Defiantu, které útok poškodil, opraví kapitán Sisko, Kira a Nog. A kapitán má plán.

  První Kudak'etan se proti radám zkušenějšího Druhého rozhodl, že systémy Defiantu, které útok poškodil, opraví kapitán Sisko, Kira a Nog. A kapitán má plán.

  Rubicon se dostal do lodi vedením plasmy. Ve strojovně zjistili situaci, která není radostná. Z monitorů ale také vyčetli, jak chce Sisko získat zpět kontrolu.
  Rubicon se dostal do lodi vedením plasmy. Ve strojovně zjistili situaci, která není radostná. Z monitorů ale také vyčetli, jak chce Sisko získat zpět kontrolu.
  Poletování po strojovně není moc bezpečné. Jen díky pilotnímu umění Jadzie se vyhnuli rozmačkání.

  Poletování po strojovně není moc bezpečné. Jen díky pilotnímu umění Jadzie se vyhnuli rozmačkání.

  Jadzia i O'Brien usoudili, že kapitánův plán bez jejich pomoci nevyjde. Jadzia transportovala O'Briena a Bashira do klíčové součástky, aby přepojili potřebný mikročip.

  Jadzia i O'Brien usoudili, že kapitánův plán bez jejich pomoci nevyjde. Jadzia transportovala O'Briena a Bashira do klíčové součástky, aby přepojili potřebný mikročip.

  Jem'Hadaři ale zjistili, že posádka opravy sabotuje, a tak je zapotřebí diverze. Rubicon se ukazuje a jednoho z Jem'Hadarů dokonce zastřelí torpédem. Defiant je dobyt zpět.

  Jem'Hadaři ale zjistili, že posádka opravy sabotuje, a tak je zapotřebí diverze. Rubicon se ukazuje a jednoho z Jem'Hadarů dokonce zastřelí torpédem. Defiant je dobyt zpět.

  Musí se vrátit do anomálie, aby znovu získali normální velikost. Jadzia před odletem zdraví manžela.

  Musí se vrátit do anomálie, aby znovu získali normální velikost. Jadzia před odletem zdraví manžela.

  Zpětně je celá příhoda trochu k smíchu. Odo prokázal nečekaný smysl pro humor, když poznámkou, že se mu zdají menší, přinutil O'Briena a Bashira k úprku na ošetřovnu.

  Zpětně je celá příhoda trochu k smíchu. Odo prokázal nečekaný smysl pro humor, když poznámkou, že se mu zdají menší, přinutil O'Briena a Bashira k úprku na ošetřovnu.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  51474.2

  Označení:
  6x14, #138
  Český název:
  Jedna malá loď
  Premiéra:
  18. 2. 1998
  Autor:
  Weddle David & Thompson Bradley
  Režie:
  Kroeker Allan
  Hodnocení:

  4/5 (16 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Aron Eisenberg (Nog)
  • Scott Thompson Baker (Alfa Kudak'Etan)
  • Fritz Sperberg (Beta Ixtana'Rax)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Duran'adar, Gelnon, Ixtana'rax, Kudak'etan, Lamat'ukan, O'Brien Miles Edward
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Startreková verze filmu Fantastická cesta (Fantastic Voyage) založeného na jednom z románů Isaaca Asimova.

  Hostující herci

  • Fritz Sperberg (Druhý Ixtana'Rax) hrál také Raneka v epizodě VOY Body and Soul. Objevil se také v drobnější roli Spivy ve filmu Vysoká hra patriotů.
  • Leland Crooke (Gelnon) hrál také Vortu v epizodě Honor among Thieves.

  Režiséři

  • Allan Kroeker režíroval řadu epizod DS9, VOY a nyní i ENT. Podílel se dále např. na seriálech Kung fu: Legenda pokračuje, Tek War, Roswell nebo Andromeda.
<<< Far Beyond the Stars Honor among Thieves >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries