lcars
logo
<<< Bar Association Rules of Engagement >>>

Accession

 • Základní informace

  Synopse

  Po více než 200 letech se z červí díry vynoří Bajoran Akorem Laan, tvrdí, že je vyslancem Proroků, a zpochybňuje Siskovu pověst jako vyslance Proroků (viz epizoda DS9 Emissary). Prosazuje však kastovní uspořádání bajorské společnosti, které by pro Federaci bylo nepřijatelné a Bajor by vyloučilo. Sisko má pocit, že se zpronevěřil svému poslání přivést Bajor do Federace, a rozhodne se, že Akoremovi neustoupí. Odcestují k Prorokům do červí díry, kteří Akorema pošlou zpět do jeho času. Sisko konečně přijme vědomí, že je vyslancem Proroků.

  Galerie

  Keiko se vrátila na kratší pobyt na stanici a má pro Milese dobrou zprávu: je těhotná a bude mít kluka. Miles je tím poněkud zaskočen.

  Keiko se vrátila na kratší pobyt na stanici a má pro Milese dobrou zprávu: je těhotná a bude mít kluka. Miles je tím poněkud zaskočen.

  Otevírá se červí díra a z ní vylétá téměř 300 let stará bajorská plachetnice.

  Otevírá se červí díra a z ní vylétá téměř 300 let stará bajorská plachetnice.

  Na její palubě je Akorem Laan, slavný básník, který zmizel ve vesmíru před více než 200 lety. Strávil je u Proroků, kteří ho uzdravili a vrátili zpět, z čehož usoudil, že je jejich Vyslancem.

  Na její palubě je Akorem Laan, slavný básník, který zmizel ve vesmíru před více než 200 lety. Strávil je u Proroků, kteří ho uzdravili a vrátili zpět, z čehož usoudil, že je jejich Vyslancem.

  Sisko mu tu čest rád přenechá a Bajorani Akorema nadšeně přijímají. Ovšem pouze do okamžiku, kdy začne prosazovat překonaný kastovní systém.

  Sisko mu tu čest rád přenechá a Bajorani Akorema nadšeně přijímají. Ovšem pouze do okamžiku, kdy začne prosazovat překonaný kastovní systém.

  Sisko, ač se rád funkce Vyslance zbavil, vidí mnoho problémů. Bajor s kastovním systémem nebude přijat do Federace, což Akoremovi vůbec nevadí. Je to vůle Proroků.

  Sisko, ač se rád funkce Vyslance zbavil, vidí mnoho problémů. Bajor s kastovním systémem nebude přijat do Federace, což Akoremovi vůbec nevadí. Je to vůle Proroků.

  V noci má kapitán vidinu, které nevěnuje pozornost. Kai Opaka mu klade otázku, na niž neví, jak odpovědět: Víš, kdo jsi?

  V noci má kapitán vidinu, které nevěnuje pozornost. Kai Opaka mu klade otázku, na niž neví, jak odpovědět: Víš, kdo jsi?

  Dalším důsledkem nové cesty Bajoru - a skutečnosti, že Bajorani se po ní vydávají bez ptaní a námitek - je oznámená rezignace majora Kiry, která by se podle své kasty měla stát sochařkou.

  Dalším důsledkem nové cesty Bajoru - a skutečnosti, že Bajorani se po ní vydávají bez ptaní a námitek - je oznámená rezignace majora Kiry, která by se podle své kasty měla stát sochařkou.

  Tyto nepříjemnosti se brzy změní v tragédii. Když jeden z vedeků na stanici, původem z nečisté kasty, odmítne odstoupit, jiný vedek ho zabije.

  Tyto nepříjemnosti se brzy změní v tragédii. Když jeden z vedeků na stanici, původem z nečisté kasty, odmítne odstoupit, jiný vedek ho zabije.

  Kapitán ví, že to je jen začátek, a rozhodne se o svůj titul Vyslance bojovat. S Akoremem letí za Proroky do červí díry.

  Kapitán ví, že to je jen začátek, a rozhodne se o svůj titul Vyslance bojovat. S Akoremem letí za Proroky do červí díry.

  Ukazuje se, že Proroci, nezvyklí na lineárni pojetí času nižších druhů, Akorema vrátili do života, aniž by uvážili následky. Akorem je vrácen do svého času a Sisko je potvrzen jako Vyslanec.

  Ukazuje se, že Proroci, nezvyklí na lineárni pojetí času nižších druhů, Akorema vrátili do života, aniž by uvážili následky. Akorem je vrácen do svého času a Sisko je potvrzen jako Vyslanec.

 • V kostce

  Označení:
  4x17, #89
  Český název:
  Vyslancův návrat
  Premiéra:
  26. 2. 1996
  Autor:
  Espenson Jane
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  2,8/5 (13 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Rosalind Chao (Keiko)
  • Hana Hatae (Molly)
  • Camille Seviola (Kai Opaka)
  • Robert Symonds (Vedek Porta)
  • Richard Libertini (Akorem Laan)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Akorem Laan, Gia (Bajoran), Imutta, Jatarn, Latara, O'Brien Miles Edward, Onara, Porta, Shakaar Edon
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Poslední vystoupení Kai Opaky. Za jejího nástupce bude zvolena nynější Vedek Winn.

  Hostující herci

  • Camille Saviola hostovala např. v seriálech Remington Steele, Policie New York nebo JAG.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
 • Perličky a statistiky


<<< Bar Association Rules of Engagement >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries