lcars
logo
<<< Explorers Shakaar >>>

Family Business

 • Základní informace

  Synopse

  Quark se vrací na svou domovskou planetu a setkává se se svou matkou, která porušila ferengský zákon, který ženám zakazuje produkovat zisk.

  Galerie

  Do Quarkova baru přišel likvidátor Brunt z Ferengského obchodního úřadu (FCA) a obvinil ho z nedostatečného dozoru nad členem rodiny. Jeho matka Ishka se ziskem obchoduje.

  Do Quarkova baru přišel likvidátor Brunt z Ferengského obchodního úřadu (FCA) a obvinil ho z nedostatečného dozoru nad členem rodiny. Jeho matka Ishka se ziskem obchoduje.

  Quark, Rom a Brunt letí na Ferenginar, planetu, kde téměř neustále prší.

  Quark, Rom a Brunt letí na Ferenginar, planetu, kde téměř neustále prší.

  Ishčino uvítání je šok. Je oblečená a navíc si dovoluje na Brunta promluvit. Ten se rychle odporoučí a dává Quarkovi tři dny, aby si doma zjednal pořádek.

  Ishčino uvítání je šok. Je oblečená a navíc si dovoluje na Brunta promluvit. Ten se rychle odporoučí a dává Quarkovi tři dny, aby si doma zjednal pořádek.

  Ishka přiznala zisk 3 prutů latinia, Quark ale zjistil, že jeho matka vládne opravdovému finančnímu impériu. Jeho majetek se s tím nemůže rovnat a Quark je zruinován.

  Ishka přiznala zisk 3 prutů latinia, Quark ale zjistil, že jeho matka vládne opravdovému finančnímu impériu. Jeho majetek se s tím nemůže rovnat a Quark je zruinován.

  Rozhoduje se udat Ishku FCA. To se nelíbí Romovi, ten věří, že je možné najít jiné řešení. Oba bratři se poperou a Quark odchází do FCA.

  Rozhoduje se udat Ishku FCA. To se nelíbí Romovi, ten věří, že je možné najít jiné řešení. Oba bratři se poperou a Quark odchází do FCA.

  Rom ho ale dohonil včas, než mohl Bruntovi cokoliv říct. Ishka Quarkovi vzkazuje, že se s ním rozdělí o svůj majetek fifty fifty. To Quarka obměkčí a vrací se domů.

  Rom ho ale dohonil včas, než mohl Bruntovi cokoliv říct. Ishka Quarkovi vzkazuje, že se s ním rozdělí o svůj majetek fifty fifty. To Quarka obměkčí a vrací se domů.

  Sisko zatím podlehl Jakeově kampani a seznamuje se s kapitánem Kasidy Yatesovou, kterou mu Jake vyhlídl, aby nebyl tak sám. Domluví se, že si spolu zajdou na kávu.

  Sisko zatím podlehl Jakeově kampani a seznamuje se s kapitánem Kasidy Yatesovou, kterou mu Jake vyhlídl, aby nebyl tak sám. Domluví se, že si spolu zajdou na kávu.

  Schůzka se nevyvíjí dobře, dokud se Kasidy nezmíní, že její bratr na Cestu III hraje baseball. Sisko je z toho celý pryč.

  Schůzka se nevyvíjí dobře, dokud se Kasidy nezmíní, že její bratr na Cestu III hraje baseball. Sisko je z toho celý pryč.

  Jake, který průběh schůzky sledoval z galerie, je spokojený.

  Jake, který průběh schůzky sledoval z galerie, je spokojený.

  Ishka rozhodně nemíní dát Quarkovi polovinu majetku, to si Rom vymyslel, ale docílil, že se s Quarkem usmířila. Vzdává se majetku, jen Rom ale ví, že se vzdala pouze jedné třetiny.

  Ishka rozhodně nemíní dát Quarkovi polovinu majetku, to si Rom vymyslel, ale docílil, že se s Quarkem usmířila. Vzdává se majetku, jen Rom ale ví, že se vzdala pouze jedné třetiny.

 • V kostce

  Označení:
  3x23, #69
  Český název:
  Rodinný podnik
  Premiéra:
  15. 5. 1995
  Autor:
  Behr Ira Steven & Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Auberjonois Rene
  Hodnocení:

  3,2/5 (11 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Max Grocénchik (Rom)
  • Andrea Martin (Ishka)
  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová)
  • ad.
 • Reference

  hry a sporty
  Baseball
  lodě
  Rubicon NCC-72936, Xhosa
  planety
  Ferenginar
  postavy
  Adred, Keldar, O'Brien Miles Edward, Pardshay, Stol
  civilizace a kultura
  Ferengský obchodní úřad, Věž obchodu
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Prvně se podíváme na Ferenginar.

  Vývoj postav

  • Poprvé se setkáváme s kapitánkou Kasidy Yatesovou, s Quarkovou a Romovou maminkou Ishkou zvanou Moogie a likvidátorem Bruntem.

  Hostující herci

  • Andrea Martin hraje Ishku pouze v této epizodě. V dalších epizodách roli převzala Cecily Adams.
  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová) hrála také Dobaru v epizodě TNG Homeward. Viděli jsme ji také jako sestru Evansovou v několika epizodách seriálu ER (Pohotovost).
  • Jeffrey Combs (likvidátor Brunt) hrál také Tirona v epizodě DS9 Meridian. V seriálu DS9 vytvořil vedle postavy ferengského likvidátora Brunta také důležitou postavu Vorty Weyouna. Hrál také Penka v epizodě VOY Tsunkatse a nejnověji Andoriana Shrana v epizodách ENT The Andorian Incident a Shadows of P'Jem a také Ferenga Krema v epizodě ENT Acquisition. Hostoval např. v seriálech Hunter nebo Babylon 5.

  Režiséři

  • René Auberjonois, představitel Oda, režíroval pro DS9 celkem 9 epizod 3. až 7. sezóny.
<<< Explorers Shakaar >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries