lcars
logo
<<< Visionary Through the Looking Glass >>>

Distant Voices

 • Základní informace

  Synopse

  Doktor Bashir, v komatu a umírající po útoku příslušníka cizí rasy, musí získat přístup k různým částem své osobnosti, které na sebe berou formu členů posádky, aby si zachránil život.

  Galerie

  Bashir obědvá s Garakem. Nemá moc dobrou náladu, protože mu za pár dní bude třicet. Vyruší je Quark s Altovarem, Letheanem, který chce od doktora koupit zakázaný biomimetický gel.

  Bashir obědvá s Garakem. Nemá moc dobrou náladu, protože mu za pár dní bude třicet. Vyruší je Quark s Altovarem, Letheanem, který chce od doktora koupit zakázaný biomimetický gel.

  Když ho doktor odmítne, pokusí se Altovar gel ukrást v Bashirově laboratoři. Doktor ho překvapí a Altovar na něj zaútočí. Je to telepat a jeho telepatický útok bývá smrtelný.

  Když ho doktor odmítne, pokusí se Altovar gel ukrást v Bashirově laboratoři. Doktor ho překvapí a Altovar na něj zaútočí. Je to telepat a jeho telepatický útok bývá smrtelný.

  Když se doktor probere, nic nefunguje a on se marně pokouší s kýmkoliv spojit. Zaslechne velmi vzdálené hlasy a vydá se za nimi. Cestou si všimne, že mu zešedivěly spánky.

  Když se doktor probere, nic nefunguje a on se marně pokouší s kýmkoliv spojit. Zaslechne velmi vzdálené hlasy a vydá se za nimi. Cestou si všimne, že mu zešedivěly spánky.

  Najde Quarka, pak Garaka a nakonec Jadzii, Kiru, Oda a O'Briena, kteří se chovají moc podivně. A doktor stárne přímo před očima.

  Najde Quarka, pak Garaka a nakonec Jadzii, Kiru, Oda a O'Briena, kteří se chovají moc podivně. A doktor stárne přímo před očima.

  Snaží se opravit alespoň komunikaci. O'Brienovi se na chvíli podaří zprovoznit příjem a doktor zaslechne cosi o telepatickém kĂłmatu a umírání. Pochopí, že se mluví o něm.

  Snaží se opravit alespoň komunikaci. O'Brienovi se na chvíli podaří zprovoznit příjem a doktor zaslechne cosi o telepatickém kĂłmatu a umírání. Pochopí, že se mluví o něm.

  Všichni jeho spojenci, kteří existují pouze v jeho mysli, kterou představuje stanice, mizí nebo umírají.

  Všichni jeho spojenci, kteří existují pouze v jeho mysli, kterou představuje stanice, mizí nebo umírají.

  Pouze Garak je v pořádku. Pomáhá stařičkému doktorovi dostat se do ops, kde doktor musí opravit počítač.

  Pouze Garak je v pořádku. Pomáhá stařičkému doktorovi dostat se do ops, kde doktor musí opravit počítač.

  Doktorovi je divné, že právě Garak jediný přežil, a domyslí si, že to je podoba Altovara. Také usoudí, že jelikož stanice je jeho mysl, pak ji lépe opraví ze své laboratoře.

  Doktorovi je divné, že právě Garak jediný přežil, a domyslí si, že to je podoba Altovara. Také usoudí, že jelikož stanice je jeho mysl, pak ji lépe opraví ze své laboratoře.

  To se mu podaří. Uzavře Altovara do karanténního pole a tam ho dezintegruje.

  To se mu podaří. Uzavře Altovara do karanténního pole a tam ho dezintegruje.

  Chvíli nato se probere na ošetřovně a je v pořádku. Garakovi pak přizná, že teď, když zakusil, jaké to je být opravdu starý, ho třicítka už zdaleka tolik neděsí.

  Chvíli nato se probere na ošetřovně a je v pořádku. Garakovi pak přizná, že teď, když zakusil, jaké to je být opravdu starý, ho třicítka už zdaleka tolik neděsí.

 • V kostce

  Označení:
  3x18, #64
  Český název:
  Vzdálené hlasy
  Premiéra:
  10. 4. 1995
  Autor:
  Menosky Joe
  Režie:
  Singer Alexander
  Hodnocení:

  2,7/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Andrew Robinson (Garak)
  • Ann Gillespie (ošetřovatelka)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Letheané
  postavy
  Altovar, O'Brien Miles Edward, Shoggoth
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Koláč s yigrišským krémem
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Epizoda získala cenu Emmy za make-up.

  Hostující herci

  • Poslední vystoupení Ann Gillespie jako bajoranské ošetřovatelky Jabary. Předtím to bylo v epizodách DS9 Babel, The Wire a Life Support.

  Režiséři

  • Režisér Alexander Singer režíroval řadu epizod v TNG, DS9 a VOY. Režíroval také jednotlivé epizody např. seriálů To je vražda, napsala nebo MacGyver.
<<< Visionary Through the Looking Glass >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries