lcars
logo
<<< Second Skin Civil Defense >>>

The Abandoned

 • Základní informace

  Synopse

  Odo se snaží přesvědčit mladého násilnického Jem'Hadara, že v životě je víc věcí než jen boj a zabíjení.

  Galerie

  Jake je zděšen, když jeho otec splní slib a pozve jeho přítelkyni Mardah na večeři. Komandérovi se jejich vztah nelíbí zejména proto, že Mardah je přinejmenším o 4 roky starší než Jake.

  Jake je zděšen, když jeho otec splní slib a pozve jeho přítelkyni Mardah na večeři. Komandérovi se jejich vztah nelíbí zejména proto, že Mardah je přinejmenším o 4 roky starší než Jake.

  V průběhu večera se dozví, že Jake píše básně a výborně hraje dom-jot. Inteligentní Mardah se mu navíc proti jeho vůli líbí.

  V průběhu večera se dozví, že Jake píše básně a výborně hraje dom-jot. Inteligentní Mardah se mu navíc proti jeho vůli líbí.

  Quark koupil od své boslické obchodní partnerky trosky lodi z Gama kvadrantu a v nich našel miminko neznámého druhu. Je zdravé, ale vyvíjí se neuvěřitelně rychle.

  Quark koupil od své boslické obchodní partnerky trosky lodi z Gama kvadrantu a v nich našel miminko neznámého druhu. Je zdravé, ale vyvíjí se neuvěřitelně rychle.

  Následujícího dne je z něj už mimořádně zvídavý a inteligentní kluk. Doktor však zjistil, že mu v těle chybí enzym, který zřejmě nedokáže syntetizovat.

  Následujícího dne je z něj už mimořádně zvídavý a inteligentní kluk. Doktor však zjistil, že mu v těle chybí enzym, který zřejmě nedokáže syntetizovat.

  Chlapec se chová násilnicky a uteče z ošetřovny. Na Promenádě srazí několik lidí, když však vidí Oda, v úctě poklekne. Vedle jiných věcí má geneticky zakĂłdovanou znalost Founderů.

  Chlapec se chová násilnicky a uteče z ošetřovny. Na Promenádě srazí několik lidí, když však vidí Oda, v úctě poklekne. Vedle jiných věcí má geneticky zakĂłdovanou znalost Founderů.

  Je už jasné, že je to Jem'Hadar. Odo si vymůže pozdržení jeho transportu ze stanice a snaží se ho vychovat, nabídnout mu také jiné věci než zabíjení.

  Je už jasné, že je to Jem'Hadar. Odo si vymůže pozdržení jeho transportu ze stanice a snaží se ho vychovat, nabídnout mu také jiné věci než zabíjení.

  Na základě doktorových testů najdou v troskách ampule s enzymem, jehož nedostatek mladíkovi působí velké potíže a bolesti.

  Na základě doktorových testů najdou v troskách ampule s enzymem, jehož nedostatek mladíkovi působí velké potíže a bolesti.

  Ihned po vpravení enzymu do krve je chlapci lépe. Odmítá hnout se od Oda, který věří, že se jedná o náklonnost, nechce si připustit, že chlapec byl prostě "vyroben" k úctě k Founderům.

  Ihned po vpravení enzymu do krve je chlapci lépe. Odmítá hnout se od Oda, který věří, že se jedná o náklonnost, nechce si připustit, že chlapec byl prostě "vyroben" k úctě k Founderům.

  Odova snaha byla marná, genetické kĂłdování Jem'Hadarů je příliš silné. Když má chlapec být převezen ze stanice, rozhodne se vyhledat své lidi v Gama kvadrantu a Oda chce vzít s sebou.

  Odova snaha byla marná, genetické kĂłdování Jem'Hadarů je příliš silné. Když má chlapec být převezen ze stanice, rozhodne se vyhledat své lidi v Gama kvadrantu a Oda chce vzít s sebou.

  Odo přemluví Siska, aby jim poskytl runabout, že se v něm vrátí. Mladý Jem'Hadar není schopen být někým jiným. Oda teď vidí jako slabocha, který není pravým Founderem.

  Odo přemluví Siska, aby jim poskytl runabout, že se v něm vrátí. Mladý Jem'Hadar není schopen být někým jiným. Oda teď vidí jako slabocha, který není pravým Founderem.

 • V kostce

  Označení:
  3x06, #52
  Český název:
  Opuštěný
  Premiéra:
  31. 10. 1994
  Autor:
  Maio D. Thomas & Warnek Steve
  Režie:
  Brooks Avery
  Hodnocení:

  2,7/5 (13 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Bumper Robinson (Teenager)
  • Jill Sayre (Marta)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Hortak, Koran, Mardah, O'Brien Miles Edward, Okalar, Rionoj, Sarjeno
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 201
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Krevety po kreolsku s mandalajskou omáčkou, Mandalajská omáčka
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Dozvídáme se o fatální závislosti Jem´Hadarů na droze ketracel bílý.

  Hostující herci

  • Leslie Bevis (kapitánka) hraje také kapitánku nákladní lodi v epizodách DS9 The Homecoming a Broken Link. Mohli jsme ji také vidět jako agentku Lyašenkovou v seriálu MacGyver, v různých rolích v několika epizodách seriálu To je vražda, napsala, ve filmu Alien Nation (Lebkouni) nebo jako velitele Zircon ve skvělé parodii Spaceballs.

  Režiséři

  • Avery Brooks, představitel kapitána Siska, pro DS9 režíroval celkem 10 epizod 2. až 7. sezóny.
<<< Second Skin Civil Defense >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries