lcars
logo
divider <<< Battle Lines Progress >>> divider

The Storyteller

 • Základní informace

  Synopse

  O'Brien se proti své vůli stává vůdcem bajoranské vesnice a je jediný, kdo ji může zachránit před ničivou energetickou silou zvanou Dal'Rok.

  Galerie

  Komandér Sisko má zprosředkovat jednání o sporném území mezi Wobanem, zastupujícím bajorský kmen Navot, a Varis Sul, která je tetrarchem kmene Paqu. Hrozí občanská válka.

  Komandér Sisko má zprosředkovat jednání o sporném území mezi Wobanem, zastupujícím bajorský kmen Navot, a Varis Sul, která je tetrarchem kmene Paqu. Hrozí občanská válka.

  Paqu získal území meliorací řeky a Varis se ho nehodlá vzdát. Jake a Nog ji zahlédli a rozhodli se, že se s ní musí seznámit. Dívka jejich společnost ráda přijme a baví se.

  Paqu získal území meliorací řeky a Varis se ho nehodlá vzdát. Jake a Nog ji zahlédli a rozhodli se, že se s ní musí seznámit. Dívka jejich společnost ráda přijme a baví se.

  Varis si neví rady a neví, na koho se obrátit. Nog jí vnukne myšlenku "něco za něco" a Jake ji zase přesvědčí, že může důvěřovat jeho otci. S komandérovou pomocí je uzavřen kompromis.

  Varis si neví rady a neví, na koho se obrátit. Nog jí vnukne myšlenku "něco za něco" a Jake ji zase přesvědčí, že může důvěřovat jeho otci. S komandérovou pomocí je uzavřen kompromis.

  Bashir a O'Brien jsou zatím na Bajoru, kde jedné vesnici hrozí zničení. Ukáže se, že umírá starý sirah, vypravěč příběhu. Za svého nástupce si vybírá zmateného O'Briena.

  Bashir a O'Brien jsou zatím na Bajoru, kde jedné vesnici hrozí zničení. Ukáže se, že umírá starý sirah, vypravěč příběhu. Za svého nástupce si vybírá zmateného O'Briena.

  V noci vidí Dal'Roka, který vesnici ohrožuje každý rok pět po sobě jdoucích nocí. Na trikordéru sice nic není, když ale zesláblý sirah povolí, zaútočí Dal'Rok energetickými náboji.

  V noci vidí Dal'Roka, který vesnici ohrožuje každý rok pět po sobě jdoucích nocí. Na trikordéru sice nic není, když ale zesláblý sirah povolí, zaútočí Dal'Rok energetickými náboji.

  Sirah povolá O'Briena, který s jeho nápovědou příběh dokončí a spolu s vesničany Dal'Roka zažene. Sirah pak padne k zemi a umírá.

  Sirah povolá O'Briena, který s jeho nápovědou příběh dokončí a spolu s vesničany Dal'Roka zažene. Sirah pak padne k zemi a umírá.

  Druhý den O'Brien na vlastní kůži zažívá, jaké úctě se sirah těší. Starosta Faren mu dokonce přivádi tři mladé ženy. Sirahův učedník Hovath však žárlí a chce O'Briena zabít.

  Druhý den O'Brien na vlastní kůži zažívá, jaké úctě se sirah těší. Starosta Faren mu dokonce přivádi tři mladé ženy. Sirahův učedník Hovath však žárlí a chce O'Briena zabít.

  Od Hovatha se O'Brien a Bashir konečně dozvědí, o co jde. Dal'Roka před časem stvořil první sirah za pomoci úlomku orbu, aby sjednotil vesnici, když musí čelit společnému nebezpečí.

  Od Hovatha se O'Brien a Bashir konečně dozvědí, o co jde. Dal'Roka před časem stvořil první sirah za pomoci úlomku orbu, aby sjednotil vesnici, když musí čelit společnému nebezpečí.

  V noci musí O'Brien nastoupit proti Dal'Rokovi, protože vesničané Hovathovi po jeho selhání před třemi lety nedůvěřují, ale vůbec se mu nedaří. Bashir vidí, že to zemřelý sirah naplánoval.

  V noci musí O'Brien nastoupit proti Dal'Rokovi, protože vesničané Hovathovi po jeho selhání před třemi lety nedůvěřují, ale vůbec se mu nedaří. Bashir vidí, že to zemřelý sirah naplánoval.

  Přesvědčí Hovatha, aby se ujal funkce, k níž byl vycvičen, a Hovath Dal'Roka úspěšně zažene. Vesničané k němu získávají důvěru a příjímají ho jako siraha.

  Přesvědčí Hovatha, aby se ujal funkce, k níž byl vycvičen, a Hovath Dal'Roka úspěšně zažene. Vesničané k němu získávají důvěru a příjímají ho jako siraha.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  46729.1

  Označení:
  1x14, #14
  Český název:
  Vypravěč příběhů
  Premiéra:
  2. 5. 1993
  Autor:
  Bensmiller Kurt Michael
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3/5 (16 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Aron Eisenberg (Nog)
  • Kay E. Kuter (Sirah)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Bokai Buck, Faren Kag, Hovath, O'Brien Miles Edward, Varis Sul, Woban
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Larishový koláč, Trixanský šumivý džus
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Poprvé vidíme Odův "květináč", nádobu, v níž musí vždy po 16ti hodinách regenerovat.

  Vývoj postav

  • Začátek přátelství mezi O´Brienem a Bashirem.

  Hostující herci

  • Lawrence Monoson (Hovath) hraje také prvního důstojníka Matthewa Ryana v epizodě ENT Fortunate Son.
  • Ginu Philips (Varis) známe jako Sandy Hingleovou ze seriálu Ally McBealová.
  • Jim Jansen (Faren) hrál také Lucsleyho v epizodě DS9 Trials and Tribble-ations. Viděli jsme ho také jako dr. Werbera v seriálu The X-Files (Akta X) nebo např. ve filmech Artificial Intelligence, Lhář, lhář nebo Tootsie.
  • Jordan Lund (Woban) hrál také klingonského důstojníka Kluga v epizodě TNG Redemption.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
divider <<< Battle Lines Progress >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries