lcars
logo
divider <<< Vortex The Storyteller >>> divider

Battle Lines

 • Základní informace

  Synopse

  Sisko, Kira a Bashir uvíznou na planetě sužované válkou, kde ti, co válčí, nemůžou zemřít.

  Galerie

  Na Deep Space Nine nečekaně přiletěla Kai Opaka a dala najevo, že by ráda do červí díry. Sisko, Kira a doktor s ní tedy letí do Gama kvadrantu. Opaka je nadšená.

  Na Deep Space Nine nečekaně přiletěla Kai Opaka a dala najevo, že by ráda do červí díry. Sisko, Kira a doktor s ní tedy letí do Gama kvadrantu. Opaka je nadšená.

  Když se vracejí k ústí červí díry, zachytí zvláštní signál. Na místě senzory odhalí hustou satelitovou obranu měsíce třetí planety soustavy.

  Když se vracejí k ústí červí díry, zachytí zvláštní signál. Na místě senzory odhalí hustou satelitovou obranu měsíce třetí planety soustavy.

  Jeden ze satelitů náhle na runabout zaútočí a poškodí ho. Yangtzee Kiang je poškozen, musí nouzově přistát a je zničen.

  Jeden ze satelitů náhle na runabout zaútočí a poškodí ho. Yangtzee Kiang je poškozen, musí nouzově přistát a je zničen.

  Při tvrdém přistání byla Kai Opaka těžce zraněna. Doktor pro ni už nemůže nic udělat a Opaka umírá.

  Při tvrdém přistání byla Kai Opaka těžce zraněna. Doktor pro ni už nemůže nic udělat a Opaka umírá.

  Zbylí tři jsou náhle obklopeni divoce vyhlížejícími muži a odvedeni do jeskyně. Jejich velitel Shel-la jim vysvětluje, že oni, Ennis, vedou s Nol-Ennis krutou válku.

  Zbylí tři jsou náhle obklopeni divoce vyhlížejícími muži a odvedeni do jeskyně. Jejich velitel Shel-la jim vysvětluje, že oni, Ennis, vedou s Nol-Ennis krutou válku.

  Ennis jsou opravdu krátce nato přepadeni a téměř všichni zabiti.

  Ennis jsou opravdu krátce nato přepadeni a téměř všichni zabiti.

  Náhle přichází zvenčí Opaka, která obživla, a také mrtví vojáci se začínají zvedat. Doktor zjišťuje, že jsou nakaženi jakýmsi umělým virem, který jim nedovolí zemřít.

  Náhle přichází zvenčí Opaka, která obživla, a také mrtví vojáci se začínají zvedat. Doktor zjišťuje, že jsou nakaženi jakýmsi umělým virem, který jim nedovolí zemřít.

  Sisko oběma skupinám nabízí, že je vezme z planety, pokud se dohodnou. Přicházejí Nol-Ennis, které vede Zlangco. Oba vůdci si hluboce nedůvěřují.

  Sisko oběma skupinám nabízí, že je vezme z planety, pokud se dohodnou. Přicházejí Nol-Ennis, které vede Zlangco. Oba vůdci si hluboce nedůvěřují.

  Po chvíli vítězí nenávist: žádný Ennis ani Nol-Ennis nedopustí, aby tomuto peklu unikl jediný nepřítel. Pak ale doktor zjistil, že virus oživuje pouze zde, že Opaka musí zůstat, jinak zemře.

  Po chvíli vítězí nenávist: žádný Ennis ani Nol-Ennis nedopustí, aby tomuto peklu unikl jediný nepřítel. Pak ale doktor zjistil, že virus oživuje pouze zde, že Opaka musí zůstat, jinak zemře.

  Opaka je přesvědčena, že ji na tento vězeňský měsíc dovedli Proroci, protože jí je tu potřeba. Tři důstojníky transportují O'Brien a Jadzia, kteří je našli, na Rio Grande.

  Opaka je přesvědčena, že ji na tento vězeňský měsíc dovedli Proroci, protože jí je tu potřeba. Tři důstojníky transportují O'Brien a Jadzia, kteří je našli, na Rio Grande.

 • V kostce

  Označení:
  1x13, #13
  Český název:
  Bojová linie
  Premiéra:
  25. 4. 1993
  Autor:
  Bader Hilary J.
  Režie:
  Lynch Paul
  Hodnocení:

  2,5/5 (12 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Camille Saviola (Kai Opaka)
  • Paul Collins (Zlangco)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Ennisové, Nol-Ennisové
  postavy
  O'Brien Miles Edward, Shel-la Golin, Zlangco
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Camille Saviola (Kai Opaka) hostovala např. v seriálech Remington Steele, Policie New York nebo JAG.
  • Paula Collinse (Zlangco) známe zejména jako sekretáře námořnictva Nelsona ze seriálu JAG.

  Režiséři

  • V Anglii narozený režisér Paul Lynch režíroval jednotlivé epizody pro TNG a DS9. Kromě toho režíroval jednotlivé epizody pro řadu seriálů, např. Moonlighting, Twilight Zone (Zóna soumraku), The Outer Limits (Krajní meze), Xena či F/X (Zvláštní efekty).
divider <<< Vortex The Storyteller >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries