divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Tarkannané Tavniané >>> divider

Tarlacové

Anglicky:
Tarlacs
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Alfa nebo Beta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
není známo
Poprvé na obrazovce:
film Star Trek: Insurrection
Poprvé ve světě ST:
film Star Trek: Insurrection

Popis

Tarlacové jsou humanoidi poměrně značně podobní lidem. Mají zlatavou pokožku. Nejvýraznějším rysem jejich vzhledu je vypouklá střední část čela, která je svisle rozdělená na dvě poloviny a po stranách lemovaná kostním valem táhnoucím se ke spánkům. Pokožka u linie růstu vlasů je pokryta drobnými tmavými skvrnami podobnými trillským. Linie růstu vlasu je posunuta dále než u lidí, zdá se ale, že vlasy rostou po stranách a vzadu na krku podstatně níž, kolem obličeje dokonce i tam, kde lidé mají uši. Musíme předpokládat, že sluchový orgán mají, ovšem jeho umístění není zřejmé.

O technologické úrovni Tarlaců nejsou k dispozici žádné informace, rozhodně si ale jsou vědomi života ve vesmíru a alespoň jednotlivci cestují na vesmírných lodích. Roku 2325 dobyl jejich území druh Son'a a ovládl je. Roku 2375 už Tarlacové byli integrováni do son'aské společnosti.

Roku 2375 sloužil tarlacký muž jako důstojník na vlajkové lodi Ru'afa (viz film Star Trek: Insurrection).

Roku 2376, když byl Doktor z USS Voyager kapitána Janewayové vyslán do Alfa kvadrantu na stanici Jupiter, aby se pokusil vyléčit smrtelně nemocného doktora Zimmermana, musel na sebe vzít podobu holografické tarlacké masérky, aby ho mohl vyšetřit, protože doktor Zimmerman odmítal dát se i jen vyšetřit zastaralým hologramem. Doktorův pokus byl neúspěšný, Zimmerman jeho lest prohlédl (viz epizoda VOY Life Line).

Obrázky

  • Tarlacký muž
    Tarlacký muž
  • Tarlacká žena
    Tarlacká žena
  • Tarlacká žena
    Tarlacká žena
divider <<< Tarkannané Tavniané >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries