divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Tak Takové Takariané >>> divider

Takarané

Anglicky:
Takarans
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Alfa nebo Beta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
není známo
Zástupci:
doktor Jo'Bril
Poprvé na obrazovce:
TNG Suspicions
Poprvé ve světě ST:
TNG Suspicions

Popis

Takarané jsou humanoidi povšechně podobní lidem. Mají šedou pokožku, vysoké, vystouplé a hrbolaté čelo a dlouhou hrbolatou bradu. Zásadní odlišností, která je ostatně velmi vzácná, je struktura jejich vnitřních orgánů: nezaujímají jedno specifické místo, ale jsou rozptýlené po celém hrudníku a břišní dutině. Díky tomu jsou Takarané neobyčejně odolní, je těžké je zabít, pokud k tomu nedojde na buněčné úrovni. Jsou schopni přežít i v tak extrémních podmínkách, jako je korona hvězdy nebo baryonové záření. Dokážou díky tomu také po dlouhou dobu předstírat smrt.

Jedná se o společnost zcela jistě na vysoké technologické úrovni. Létají vesmírem, jsou v kontaktu s mnoha podobně vyvinutými druhy a alespoň někteří jejich vědci jsou v předních liniích výzkumu ve svém oboru.

V roce 2369 pobýval doktor Jo'Bril na Enterprise-D kapitána Picarda, kde ferengský vědec doktor Reyga předváděl několika odborníkům své metafázové štíty, které by umožnily pobyt v koroně hvězd a tím jejich bližší zkoumání. Zneužil unikátní fyziologie svého druhu, aby se pokusil ukrást tuto revoluční technologii.

Obrázky

  • Takaran
    Takaran
divider <<< Tak Takové Takariané >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries