lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Korrd

Korrd
Druh:

Klingon

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

generál, vyslanec

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: film Star Trek V: The Final Frontier
 
Představitel: Charles Cooper
 
Kariéra:
před 2287 Byl vysoce postaveným důstojníkem klingonské armády. Byl znám jako skvělý stratég a byl uznáván i ve Federaci. V 50. letech 23. století se jeho díla studovala i na Akademii Hvězdné flotily a například kapitán Kirk si ho velmi vážil.
Konec jeho kariéře učinili orionští piráti, kteří získali strategické materiály ze základen v sektoru, kde hlídkoval. Výzvědná služba sice věřila, že byl obviněn neprávem, ale neučinila nic, aby zabránila jeho pádu.
Posléze byl jmenován reprezentantem Klingonské říše na Planetě galaktického míru Nimbus III.
2287 Sídlo vyslanců Klingonské říše, Federace a Romulanského impéria bylo v Paradise City. Generál se tam spřátelil s vyslancem Federace, cynickým St. Johnem Talbotem. Všichni tři propadli charismatu Syboka a tvrzením, že jsou Sybokovi rukojmí, mu pomohli přilákat na Nimbus III USS Enterprise-A kapitána Kirka, jíž se Sybok zmocnil. Korrd se cesty zúčastnil s nadějí, že za Velkou bariérou ve středu galaxie najde mystické Qui'Tu. Teprve tam po velkém zklamání prohlédl, začal spolupracovat s posádkou a umožnil záchranu kapitána Kirka a jeho výsadku.
Generál Korrd
Generál Korrd
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X