lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Catullani Corvalleni >>>

Coridané

Známí též jako:
Coridanité
Anglicky:
Coridans, Coridanites
Vzhled:
humanoidi
Kvadrant:
Alfa
Domovský svět:
Coridan
Členství ve Federaci:
ano
Zástupci:
Traeg, coridanská kancléřka, coridanský zástupce při podpisu smlouvy o koalici planet
Poprvé na obrazovce:
TOS Journey to Babel
Poprvé ve světě ST:
ENT Shadows of P'Jem

Popis

Coridané, někdy nazývaní také Coridanité (viz epizoda ENT Demons), jsou druh o zřejmě dvou vzhledově se značně lišících rasách. Jsou to humanoidi. Jedna rasa je značně podobná lidem, má několik drobných hrbolků na čele a výrazný horní ret. Druhá rasa - pokud se jedná o rasu - má celou obličejovou část lebky zakrytou zvláštní strukturou. Dle našeho názoru se může rovněž jednat o jakousi masku či dýchací přístroj. Není dostatek informací, aby bylo možné cokoliv tvrdit s jistotou.

Před rokem 2151, kdy se na Coridan dostává kapitán Archer jako první člověk, byli už Coridané velmi vyspělým druhem. Staletí udržovali obchodní vztahy s Orionci (viz epizoda ENT Demons), dále měli styky přinejmenším s Vulkanci, kteří evidentně měli na coridanskou společnost velký vliv. Ve 22. století podporovali tehdejší vládu a část společnosti, rebelové, byli přesvědčeni, že tuto vládu dosadili, a bojovali proti ní i proti Vulkancům (viz epizoda ENT Shadows of P'Jem). Lze předpokládat, že po výrazné změně vulkanské politiky v roce 2154 (viz epizoda ENT Kir'Shara) Vulkanci ze svého vlivu ustoupili, čímž umožnili usmíření obou politických frakcí.

Roku 2155 se coridanský zástupce zúčastnil prvního jednání o budoucí koalici planet na Zemi v San Francisku. Důrazně protestoval proti tellaritskému návrhu na obchodní embargo vůči Orioncům (viz epizoda ENT Demons). Jelikož se Coridan nestal zakládajícim členem Federace, nýbrž přistoupil k ní až v následujícím století, je pravděpodobné, že se z počátečních stádií jednání stáhl právě z tohoto důvodu.

V 23. století, konkrétně v roce 2267, se na konferenci na Babelu jednalo o připojení Coridanu ke Spojené federaci planet. Velvyslanec Sarek z Vulkanu byl rozhodnut hlasovat pro přijetí Coridanu, který byl posléze přijat (viz epizoda TOS Journey to Babel).

Z následujícího 24. století nacházíme o Coridanské soustavě už pouze zmínky. Roku 2373 v ní byla objevena opuštěná nákladní loď s celou řadou zajímavých artefaktů na palubě, mimo jiné s baseballovou kartičkou ze Země z poloviny 20. století (viz epizoda DS9 In the Cards). Roku 2374 plánoval útok na coridanské dilithiové doly Vorta Gelnon (viz epizoda DS9 One Little Ship).

Obrázky

Coridanská žena
Coridanská žena
Coridanský muž
Coridanský muž
<<< Catullani Corvalleni >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries