lcars
logo

Draci nad Prahou II

Po úspěchu loňské akce s draky jsme pro Vás na sobotu 22. 10. 2011 připravili v Praze další "Kokonkův výsadek" s podtitulem Draci nad Prahou II. Venku nám pěkně fouká, a proto je nejvyšší čas připravit své draky (shuttly). Kdo máte, vezměte vlastního draka. A kdo ne jistě užije legraci i tak.

Termín

 • 22. 10. 2011, 11:00–14:00

Místo

 • Reportáž

  Draci (či raketoplány) nad Bílou horou

  Čas utíká jako voda a po přízni pozdního léta nám opět nastal podzim. I když se ujal vlády poměrně drsně a o předposledním říjnovém víkendu byla v Praze (zejména na okraji) poměrně velká zima, nezabránila nejvytrvalejším fanouškům, aby se v sobotu 22. října 2011 po roce opět sešli na Vypichu u památné Bílé hory, zúčastnili se již druhého setkání "Draci nad Prahou" a předvedli své umění ve výrobě a pouštění draků (nebo vlastně raketoplánů, vždyť se jednalo o akci převážně startrekovou).

  Když jsme na Vypichu vystoupili z tramvaje a čekali na zbytek účastníků, byla zima opravdu hodně lezavá. A jen trošku nás zahřál následný přesun na louku před oboru Hvězda, kde už draky pouštíme tradičně. Přinesení draci (nejen) z papíru ale stáli opravdu za to. Největší úspěch zaslouženě sklidil drak ve tvaru netopýra, kterého zakoupila a přinesla Rin, nebo drak s motivem stanice Deep Space Nine, kterého vlastnoručně zhotovil omi. Oba draci létali opravdu stále a bez problémů – ovšem ostatním drakům se ne vždy dařilo tak dobře, protože i přes silný chlad byl vítr poměrně slabý a museli jsme běhat po trávě, aby se náš papírový průvodce vznesl aspoň na chvíli do vzduchu. K oživení ale přispěl i pes jedné z účastnic, který měl na své prohánění na louce místa víc než dost.

  Slunci se ven příliš nechtělo a tak nás chlad spolu s rostoucím hladem přiměl vydat se co nejdříve do nedaleké rezervované restaurace Hvězda. Po umístění v salonku jsme se zahřáli i najedli – a samozřejmě nesmělo chybět ani tradiční podepisování "pohlednic" z této akce, abychom ulovili co nejvíc podpisů ode všech. Časem nám otrnulo a i když část účastníků po obědě odjela, ti nejvytrvalejší se rozhodli ještě na louku vrátit a znovu to s draky zkusit. Sluníčko se na chvíli objevilo a konečně začalo o něco víc foukat, takže draci trochu "spolupracovali" a nějakou dobu se ve vzduchu udrželi. Mluvilo se sice o dalším přesunu, ale chlad udělal své, takže jsem využil příležitosti odjet spolu se Sokarem a na louce zůstalo opravdu to nejtvrdší jádro (Samuel, Xyll, Iconer), budiž jim čest a sláva za vytrvalost největší.

  Setkání dalo fanouškům i příznivcům Star Treku po roce opět možnost nejen vyrobit si či zakoupit draky všeho druhu a především si je vyzkoušet, ale taky si jen tak popovídat venku a později i v teplejších prostorách. Počasí se sice rozhodlo trochu ukázat zuby, ale ty nejvytrvalejší rozhodně neodradilo a kdo byl připraven, mohl si i posílit fyzickou kondici. Děkujeme proto vedení klubu CZ Kontinuum, že bez ohledu na klimatické rozmary nezapomnělo na už skoro tradiční akci v tomto podzimním období, a těšíme se na všechna další setkání – a společně s draky zase napřesrok.

  Live long and prosper!
  Praotec trekkie

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Sraz a doprava na místo

  • 11:00, tramvajová zastávka Vypich
  • V případě vytrvalého deště bychom zkusili najít náhradní program, povídaní v čajovně, apod.

  Program

  • pouštění draků
  • volná zábava
  • předpokládaný konec pouštění draků kolem 14:00 podle nálady a počasí

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)