lcars
logo

Herní setkání

Termín

 • 4. 12. 2011, 13:00

Místo

 • Reportáž

  PŘEDVÁNOČNÍ HRANÍ aneb KDO CHCE DO FEDERACE?

  Čas utíká jako voda, Vánoce se blíží mílovými kroky a předvánočních setkání na conech je poměrně dost, takže o zábavu je postaráno a volného času málo. Přesto si skupina věrných trekistů našla čas zúčastnit se v neděli 4. prosince 2011 v herně Outpost letos již druhého Herního setkání, zorganizovaného vedením klubu CZ Kontinuum za pomoci S’Tsung, která nám poskytla herní prostory.

  I když jsem byl stále ještě oslaben po nemoci, která mi nedovolila zúčastnit se minulý týden výborného Koprconu, dorazil jsem na místo setkání po jedné hodině odpoledne přímo z vlaku – vracel jsem se totiž z letošního Fénixconu, kde jsem přednášel o začátcích Star Treku jako takového i fanouškovského hnutí u nás. Z brněnských fanoušků se mnou do Prahy sice nedojel nikdo, ale i tak se začala herna postupně zaplňovat převážně pražskými zájemci. Po úvodním povídání jsme postupně rozbalili hry a začala hlavní náplň setkání.

  Kromě jedné jsme většinu her už znali, ale to nic neubíralo na zájmu o hraní. Stejně jako na minulém Herním setkání měly veliký úspěch startrekové Activity, které připravily Annie, Tar-ara a Irča, a zábava u nich byla v plném proudu, zvláště u zapeklitých úkolů při kreslení. A s velkým úspěchem se opět setkala i "Join the Federation" kterou vytvořil a představil Sokar na minulém setkání. Opět se představitelé jednotlivých druhů předháněli, komu se podaří do Federace NEVSTOUPIT a vyhnout se všem náborovým akcím včetně proslulého "Picardova manévru". Hrálo se pokud vím dvakrát a největší nadšení projevila Tar-ara, když se všem flotilním náborům i nástrahám Federace a ostatních druhů jako poslední a jediní dokázali ubránit… kdo jiný než Cardassiané.

  Velmi nás ale zaujala zbrusu nová stolní hra "Star Trek: Expeditions", kterou od Kanaďana přinesl rovněž Sokar. Využívala už postav z nového Abramsova filmu a zčásti měla podobné téma jako "Join the Federation": posádka kapitána Kirka přiletí k planetě a musí ji nejen přesvědčit, aby vstoupila do Federace, ale i vyřešit závažné problémy místního ekosystému (že by tvůrci viděli Metrénský incident?), přimět místní vzbouřence, aby uzavřeli mír s planetární vládou, a ještě se ubránit útokům Klingonů na orbitě a najít důkazy o jejich nekalých zásazích. Důstojníci zkoumají planetu a v daných sektorech řeší individuálně (za pomocí členů posádky a boostů) nebo dohromady jednotlivé problémy – a podle výsledků se děj dále větví a v dané příběhové linii je další problém k řešení jednodušší, nebo naopak složitější a "výnosnější". Každá linie má vlastní zakončení s lepším nebo horším výsledkem, takže se celý příběh skládá opravdu jako klasická startreková epizoda a posádka může například vyřešit problémy ekologie, ale vzbouřenci se nevzdají a planeta může do Federace vstoupit, nebo se naopak přidat ke Klingonům a vyhlásit Federaci válku. Sehráli jsme dvě hry, v první zůstala planeta neutrální, i když jsme jinak vše vyřešili, ovšem podruhé jsme zvládli i problémy politiky, nalezli důkazy o kllingonském spiknutí a planeta byla "naše"! Zkrátka ani Picardovy diplomatické schopnosti nemusí vždy znamenat všechno a ve srovnání s "Join the Federation" byl tentokrát úspěšnější "ranař" Kirk.

  Ještě než jsme hru dokončili, rozehrál se u vedlejšího stolu opět "Poslední kontakt" o obchodování a boji s Borgy, který rovněž vyrobila Annie. Čas utíkal a vůbec jsme nevnímali, kolik už je hodin, ale brzy nastal večer a končilo se opět karetním kvartetem – tedy spíše kvintetem, protože ve hře bylo zastoupeno všech pět startrekových sérií. A pak se už zavírala i herna, takže jsme posbírali hry i ostatní věci a vydali jsme se deštivou Prahou k domovu.

  I když setkání trvalo jen půl dne (což se všem účastníkům hodilo, mohli dorazit beze spěchu a i já jsem pohodlně dojel až z Brna), mělo velmi příjemnou atmosféru a přineslo spoustu zábavy u výborných her i díky možnosti opět se setkat a "poklábosit" o všem možném. Díky vedení klubu CZ Kontinuum za organizaci, všem, kdo zajímavé hry přinesli, a ovšem i S’Tsung, díky níž bylo všechno pro setkání perfektně připraveno. A protože je toto pravděpodobně můj poslední letošní report, chtěl bych spolu s poděkováním popřát všem co nejpříjemnější prožití Vánočních svátků – snad i se Star Trekem – a doufám, že se v co největším počtu ještě před Novým rokem ve středu 28. prosince 2011 "Sejdeme mezi svátky" A úplně všem přeji veselé Vánoce a šťastný, úspěšný a pokud možno i startrekový nový rok.

  Live long and prosper!
  Praotec trekkie

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Účastníci

  • 14
  • Annais, Annie, Flash, Garfield, HKMaly, Iconer, Masha Yar, Praotec trekkie, Samuel Thorn, Snorchl, Sokar, Tar-ara Istandil, Xyll, Zana

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)