lcars
logo

TrekFEST 024

Star Trek linie na Festivalu fantazie

Termín

 • 3.–5. 7. 2024

Místo

 • Základní informace

  Program

  Chcete-li mít program stále při ruce, vyzkoušejte webovou aplikaci Con-Bot

  3. 7. 2024

  • 09:00 - Zahájení TrekFESTu 2024 TrekFEST tým

   Přivítání účastníků, výzdoba sálu a nastínění programu Star Trek linie na FF.

  • 10:00 - Jak se tvoří fan film Flash (FSFilm)

   Nahlédněte do tajů vzniku filmu: Od přípravy scénáře, přes kamerové rozkresy a přípravy herců na jejich role, proces natáčení, líčení, přípravy masek až po střih, barevné korekce 2D a 3D vizuální efekty i finální přípravu standardního balíčku pro kinoprojekci v jakémkoli sále, třeba i na festivalu.

  • 11:00 - Rudí praporčíci - Bohnice edition Jiří Jaňák "Darkknight"

   Pošahanost frčí, aneb sestavme si posádku, z níž by měl Chocholoušek vlhké sny a ani pan Karfík by ji neuzásoboval.

  • 12:00 - Stvoření FFruličkářů Kateřina Jaňáková "Kačena"

   Založme si vlastní Hvězdnou flotilu FFruličkářů. Vaši avataři mohou následně zdobit místnost po celou dobu Trekfestu.

  • 13:00 - Star Trekové omalovánky Hana Vittková "Hana an"

   Planety, postavy, lodě. Přijďte si pohrát s pastelkami a obrázky oblíbeného fenoménu.

  • 14:00 - 55 let s Apollem Jiří Jaňák "Darkknight"

   Letos v květnu a červenci uplyne 55 let od letů Apolla 10 a 11. Pojďte si připomenout nejslavnější holyshit v dějinách vesmíru a nejvzpomínanější první krůček.

  • 16:00 - Kostýmy a make-up ve Strange New Worlds Thora

   Star Trek: Strange New Worlds má nejen krásné uniformy, ale i spoustu dalších zajímavých kostýmů. Nahlédneme nejen pod pokličku designérů, ale i make-up a vlasových artistů. Dozvíte se, čím se nechali inspirovat a na kterých epizodách se nejvíce „vyřádili“.

  • 17:00 - Zachránce Star Treku - Nicholas Meyer Jan Kotouč "Johnak"

   Nicholas Meyer je scénáristou prvních tří "sudých" Star Trek filmů, dva z nich režíroval. Je fanouškem Sherlocka Holmese, Hornblowera, Shakespeara i historie. Pojďme se podívat na jeho kariéru před, v průběhu i po Treku.

  • 18:00 - D. C. Fontana, skutečná autorka SNW Jakub Marek "Skarabes"

   D. C. Fontana patřila k nejzásadnějším scenáristkám klasického Star Treku a stála u zrodu Nové generace. Věděli jste však, že její výraznou stopu lze vysledovat i v seriálu Strange New Worlds? Pojďme se podívat na trochu té ne příliš zjevné historie oblíbeného SF fenoménu

  • 19:00 - FedCon 2024 Tomáš Zděnovec "tzcomics"

   Reportáž z návštěvy německého conu zaměřeného na sci-fi s herci ze Star Treku a seriálu The Orville.
   Jak probíhal český výsadek, jak takový FedCon vypadá, co se nám (ne)líbilo a koho jsme tam potkali?

  • 20:00 - Flotila hledá Superstar Kateřina Jaňáková "Kačena"

   Má Hvězdná flotila plejádu pěveckých hvězd, nebo početnou Hvězdnou pěchotu?

  • 21:00 - FSFilm:Can't Stop&Správci času +bonus Flash, Sokar

   Přijďte se podívat na nejnovější Star Trek fanfilmy, které hýbou světem. O hudebně-tanečním fanfilmu "Can't Stop" se psalo v novinách v NewYorku a "Správci času" získali 2. místo v Praze v soutěži amatérských filmů České vize. Dvojici doplní i nejnovější film FSFilmu "Třetí varianta"

  • 22:00 - Morálka v The Orville II Tar-ara Istandil

   V Orvillu je mnoho zajímavých témat k rozebrání a zapřemýšlení se nad nimi. Zkusme si popovídat o pár nejzajímavějších. Nastíním a přiblížím téma a pak si ho společně můžeme rozebrat (nebo jen můžete poslouchat, jak ho rozebírají ostatní). Pokračování z minulého roku.

  4. 7. 2024

  • 09:00 - Music videa - znělky Kateřina Jaňáková "Kačena"

   Star Trek má hezké znělky, ale znáte fanoušky...

  • 10:00 - Kufrovity SilviSaleva

   Přijďte na kreativní soutěž dvojic způsob aktivit nebo kufru popis/pantomima/kreslení/apod. ST věcí, lodí, osob, míst, stanic a planet. Soutěž na body o ceny. Nemáš-li dvojici? Vůbec nevadí, i tak neváhej, třeba nakonec utvoříš dvojici s někým, kdo ji přišel jako ty, jen se dívat a pobavit se...

  • 12:00 - ST ne zrovna lehký Kvíz SilviSaleva

   Jsi znalec a odborník na Star Trek? Potom je tento kvíz jak dělaný na míru právě pro Tebe. Pokud odborníkem nejsi, nevadí, proč to nezkusit - třeba překvapíš i sám sebe a vyhraješ právě ty. Ať tak či onak otázky jsou/nejsou těžké, ale ceny stojí za to.

  • 13:00 - Fanouškovství jako zdroj štěstí Veronika Roháčová "Bedraz"

   Jste vášniví fanoušci filmů, seriálů a jejich hrdinů a zajímá vás, proč tohle fanouškovství milujete? A proč je lepší udělat geekovský coming out než fandit doma za pecí? Pak přijďte na přednášku o tom, jak fanouškovství zlepšuje životní spokojenost a jak s ním budete žít dlouho a blaze!

  • 14:00 - (Proč) je ve Startreku kapitalismus? Jan Gruber "Zephram"

   Startrek je ekonomicky obvykle označován jako socialistická post-scarcity utopie plná hojnosti, bez materiálního nedostatku, peněz, hromadění majetku. Jsou však i zde přítomny některé prvky kapitalismu? (A to i když pomineme Ferengy?) A mohou vůbec nebýt? Přednáška, nevyhnutelně s prvky diskuse.

  • 16:00 - Technika lodí třídy Constitution Ondřej Konvička "Korax"

   Poctivě "vysezená", fakty nabitá old school přednáška. Co jsou to vlastně duotronické obvody, které prostupují napříč lodí? Kde je na Enterprise warpjádro, a jak warp samotný vlastně funguje? Nejen to se dozvíte. Kdo nevěří, ať tam běží.

  • 17:00 - Původní Kirk a Spock? Halsey a Spruance Jan Kotouč "Johnak"

   Admirálové William Halsey a Raymond Spruance se proslavili během války v Tichomoří. Oba sloužili na lodi Enterprise, jeden byl agresivní, impulzivní, řízený emocemi; druhý byl chladný, kalkulující a řídil se pouze logikou. Co ještě měli společného s Kirkem a Spockem?

  • 18:00 - Stroje času ve Star Treku Jakub Marek "Skarabes"

   Strážce věčnosti, Atavachron, červí díry, časové krystaly. Jen několik způsobů, jak lze ve Star Treku cestovat napříč časem. Pojďme si projít nejznámější prostředky a možnosti přesunů do minulosti a budoucnosti a připomenout jejich úlohu při formování našeho oblíbeného světa.

  • 19:00 - Poruchy simulátoru Iconer

   Povídání o děsivých potížích, které se v simulátoru často stávají a ukázky, jak je řeší naši hrdinové.
   Možná vymyslíme, jak by se dalo takovým problémům předcházet.

  • 20:00 - Star Trek hrající zpívající Hana Vittková "Hana an" + E-Wan

   Od popěvku po muzikál aneb posádky lodí Federace jsou hudbymilovné a hudebně nadané.

  • 21:00 - Michelle Yeoh hvězda kung-fu filmů i ST Jana "Xyll" Krčmářová

   Herečka Michelle Yeoh má velmi bohatou a rozmanitou filmografii. Od ikony kung-fu filmů, přes Bonda, Star Trek až k Oskarovy za herecký výkon v hlavní roli. A mnoho, mnoho dalšího. A protože ji obdivuji již od 90. let minulého století, rozhodla jsem se vám o ní povyprávět.

  • 22:00 - Morálka ve Strange New Worlds II Tar-ara Istandil

   Nový ST seriál se vrátil ke kořenům epizodních rolí, kde se řeší nějaký konkrétnější problém, který nám dovoluje se nad ním zamyslet. Dotkneme se pár zajímavých témat a prozkoumáme úhly pohledů jiných. Diskuse vítána.

  5. 7. 2024

  • 09:00 - Každodenní klingonština Ondřej Konvička "Korax"

   Jak se řekne Qapla' (ahoj) ví hodně lidí, co ale když budete klingonštinu potřebovat ve všednějších situacích - v restauraci, kině nebo na sportovním utkání? Neurazíte klingonského oslavence, pokud mu k narozeninám nepopřejete v jeho rodném jazyce? Naučte se pár užitečných frází!

  • 10:00 - Puzzle Odkrývání obrázku SilviSaleva

   Zábavná soutěž odkrývání obrázku po částech a hádání co na je na obrázku. Soutěž na body o zajímavé a hodnotné ceny. Jsi-li Trekkie, to si prostě nemůžeš nechat ujít...

  • 11:00 - Chci mít vlastní uniformu Jana Šebestová "Trilla"

   Oděvní výtvarnice Jana (Trilla cosplay) vám představí možnosti, jak si splnit sen a obléci vlastní uniformu. Probereme možnosti od bazarů, tipů na nákupy úspěšné i méně úspěšné, přehled slepých uliček, vlastní tvoření z dostupných zdrojů až po ušití uniformy na zakázku.

  • 12:00 - Hromadné focení v kostýmech TrekFEST tým

   Hoďte se do gala a přijďte se vyfotit s ostatními kostýmovanými účastníky TrekFESTu. Přijďte klidně i vy bez kostýmu, vyfotíme co nejhromadnější foto trekkies na FF ;). Místo srazu bude upřesněno.

  • 13:00 - Deep Space Nine konečně v HD Ondřej Konvička "Korax"

   Po internetu koluje mnoho verzí DS9 upscalovaného do HD. Zlepšení to sice je, ale ne závratné. Objevil se ovšem projekt, který velmi pracnou a složitou cestou vyrábí něco, co má kvalitou velmi blízko tomu, jak by seriál vypadal po opravdovém remasteru. On to totiž remaster je.

  • 14:00 - Star Trek LARP na hradě Jana "Xyll" Krčmářová

   Pořádali jsme již 7 LARPů, přiblížím vám jejich atmosféru a zároveň vás naučím je milovat. Aneb jaké to je, zahrát si Star Trek RPG naživo. A jaké jsou plány do budoucna, samozřejmě i s pozvánkou na nejbližší ST LARP ;).

  • 15:00 - Star Treková hudba Hana Vittková "Hana an"

   Přijďte si poslechnout různé krásné melodie tohoto fenoménu v provedení velkých orchestrů na koncertech, ale i jednotlivých hudebníků v zajímavých nahrávkách – coververzích.

  • 16:00 - Univerzální překladač - Jak jsme na tom? Jakub Marek "Skarabes"

   Hovoří všichni mimozemšťané ve Star Treku anglicky? Ne, jen používají univerzální překladač, takovou babylónskou rybku 23. století. Je ale vůbec možné podobný přístroj sestrojit? Dokážeme se už dnes dorozumět pomocí překladatelských programů a umělé inteligence? A co na to mimozemšťané?

  • 17:00 - Móda ve Star Treku Jana Šebestová "Trilla"

   Jak se měnily uniformy a oblečení v průběhu času? Jak korespondovaly s civilní módou a nakolik měli kostyméři pocit, že předpovídají budoucnost? Podíváme se na klasické uniformy i ty méně známé či naprosto šílené kreace.

  • 18:00 - Exotické materiály Iconer

   Víte, co je to duranium, deuterium nebo omega? Projdeme si podivné materiály, látky a částice, které se používají v budoucnosti. Jsou skutečné? Kde je najít? K čemu jsou užitečné? To se dozvíte na této přednášce.

  • 19:00 - Mark Twain - průkopník sci-fi v Americe Jan Pavlík "Praotec trekkie"

   Mark Twain je známým autorem, kterého proslavil Tom Sawyer. Příznivci sci-fi znají dobrodružství Yankeeho ve středověké Anglii, méně je známo další dílo využívající cesty vesmírem a teleportace. Proto se musel objevit i ve Star Treku na palubě Enterprise. Anebo to s tou inspirací bylo obráceně?

  • 20:00 - Veselé historky z natáčení FSFilmu Flash, Sokar (FSFilm)

   Dozvíte se o našich nejnovějších projektech FSFilmu. Dále i o tom, jak vznikal hudebně-taneční projekt "Can't Stop" i o přípravě našeho akčnějšího projektu "Poslední mise" s režisérem Josefem Burantem. Přijďte si popovídat o fanfilmech a poslechnout si veselé historky z natáčení i budoucí plány.

  • 21:00 - Star Trek táborák TrekFEST tým

   Večerní zpívání Star Trekových i neTrekových písní. S doprovodem kytar a plápolání moderního elektrického ohně, uzpůsobeného do vnitřních prostor KD.

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)