lcars
logo

Výsadek: Obora Hvězda

Máme za sebou Festival fantazie 2023 a mnohým z nás chybí. A chybí nám ten kolektiv, který si tam tvoříme. Pojďme společně na vycházku, dokud je ještě letní počasí a vzpomínky na FF jsou čerstvé. A že jste na FF nebyli? Nevadí, pojďte také. Vycházku zakončíme v Geekárně.

Termín

 • 12. 8. 2023, 15:00–20:00

Místo

 • Reportáž

  Výsadek: Obora Hvězda

  Martin "Samuel Thorn" Böhm

  Na sobotu 12. 8. 2023 svolal TZComics „Setkání po FF“, které se v průběhu příprav přejmenovalo na „Výsadek: Obora Hvězda“. Jak název napovídá, jako cíl výsadku jsme zvolili Oboru Hvězda v Praze. Sešli jsme ve tři hodiny odpoledne a vyrazili hlavní alejí k letohrádku Hvězda. Asi v půli cesty jsme odbočili ke studničnímu domku, který ukrývá 30 metrů hlubokou studnu s rumpálem, prošli do vedlejší aleje a pokračovali dále k letohrádku. Před ním jsme pořídili společné foto, následně si prohlédli letohrádek, občerstvili se v místní kavárně a vydali se za dalším cílem – starému stromu „na nožkách“ a padlmu balvanu, kde jsme pořídili další společné foto a Zephram nám předvedl, jak zhruba vypadá socha Zephrama Cochrana v Bozemanu, Montaně, odkud odstarovala (odstartuje ;-)) v roce 2063 první lidmi postavená vesmírná loď s warp pohonem.

  Další cesta nás zavedla k poslednímu zastavení naší vycházky – mohyle na Bílé hoře, vztyčené roku 1920 na památku padlým v rozhodující bitvě třicetileté války, kde proběhla dne 8. 11. 1620 Bitva na Bílé hoře, která na dalších 300 let zásadně ovlivnila historii českého státu. Každoročně se na nedaleké louce koná rekonstrukce této bitvy.

  Od mohyly už naše cesta směřovala na zastávku MHD a k cíli naší cesty, do Geekárny, kde jsme v družném hovoru na všemožná téma zůstali do pozdních večerních hodin.

  Vycházka byla sice trochu kratší, ale i tak se vyvedla. Počasí nám přálo, zábava nevázla, a tak to všechno hrozně rychle uteklo.

  Na viděnou příště!

  Příště se potkáme třeba ve čtvrtek 14. 9. 2023 na projekci fanfilmu Správci času od FS Filmu, nebo třeba na dalším výsadku, která nás 23. 9. 2023 zavede do Liberce. Už se těšíme!

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Sraz a doprava na místo

  • 15:00 stanice tram Vypich

  Program

  • procházka oborou Hvězda
  • návštěva občerstvení v areálu Břevnovského kláštera
  • pěší, nebo MHD přesun do Geekárny (cca 18:00)
  • přibližná trasa

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)