lcars
logo

TrekFEST 023

Star Trek linie na Festivalu fantazie

Termín

 • 5.–8. 7. 2023

Místo

 • Základní informace

  Program

  5. 7. 2023

  • 17:00 – Zahájení TrekFESTu 2023 TrekFEST tým

   Přivítání účastníků, výzdoba sálu a nastínění programu Star Trek linie na FF.

  • 18:00 – ST: PIC 3x01 The Next Generation TrekFEST tým

   Po obdržení tísňového volání od Beverly Crusher požádá Jean-Luc Picard o pomoc posádky staré i nové generace pro poslední dobrodružství: misi, která navždy změní Hvězdnou flotilu i jeho starou posádku.

  • 19:00 – Chyť si fanouška Kateřina Jaňáková "Kačena"

   Jak se Paramount snaží nás zlákat? Co přitáhlo fanoušky k televizi v době TOS a o co víc se musí Star Trek universe snažit dnes? A jaký trailer dostal vás?

  • 20:00 – Vylosuj, nakresli uhodni SiviSaleva

   Přijďte na kreativní hru s tématikou TNG, kde cílem je nakreslit či uhodnout daný název epizody. není nutné znát vše nazpaměť, dobrý kreslíř nakreslí přesný obrázek, ze kterého jednoznačně poznáš, přesný název. Pokud kreslit neumíš, vůbec nevadí, jde především o zábavu.

  • 21:00 – One Trekkie show Grit Du Alatriste Neumann

   Jaký je život jednoho či mnoha trekkies? Zábavné příhody ze života mého, tvého, to máš fuk. Přijďte si popovídat a pobavit se.

  • 22:00 – Star Trek slash Jana "Xyll" Krčmářová

   Hodina plná shashe? Kdo by odolal ;). Dozvíte se historii a ukáži vám pár příkladů, psaného i obrazového slashe ve Star Treku.

  • 23:00 – Morálka v The Orville Tar-ara Istandil

   V Orvillu je mnoho zajímavých témat k rozebrání a zapřemýšlení se nad nimi. Zkusme si popovídat o pár nejzajímavějších. Nastíním a přiblížím téma a pak si ho společně můžeme rozebrat (nebo jen můžete poslouchat, jak ho rozebírají ostatní).

  6. 7. 2023

  • 09:00 – ST: PIC 3x02 Disengage TrekFEST tým

   S pomocí Sedmé z devíti a posádky U.S.S. Titan, Picard učiní šokující objev, který navždy změní jeho život – a postaví ho do kolize s tím nejchytřejším nepřítelem, s jakým se kdy setkal. Mezitím se Raffi pokouší odhalit okolnosti použití smrtící zbraně - a narazí na známého spojence.

  • 10:00 – Star Trek v obrazech Jana "Xyll" Krčmářová

   Přijďte se podívat na to nejlepší ze Star Treku po roce 2017 ve videích. Vše s odborným komentářem, kde vám představím nejnovější seriály této sci-fi ságy.

  • 11:00 – FashionTrek - Můj dům, moje loď Kateřina Jaňáková "Kačena"

   Bydlenky mezi Trekkies se před ničím nezastaví!

  • 12:00 – Rudí praporčíci Jiří Jaňák "Darkknight"

   Tradiční skládání posádky na zvolené téma. Odbory rudých praporčíků už mají dost scénáristů, kteří míchají posádky tak, aby to bylo lidsko-konfliktně zajímavé, a neberou ohledy na naše řídnoucí řady. Pojďme jim ukázat, jak vypadá správná posádka!

  • 13:00 – ST: PIC 3x03 Seventeen Seconds TrekFEST tým

   Picard se potýká s odhalením, které mu změní život. Zatímco posádka Titanu se pokouší přechytračit Vadic. Raffi a Worf mezitím odhalí spiknutí pomstychtivého nepřítele.

  • 14:00 – Chci mít vlastní uniformu Trilla

   Cosplayerka a oděvní výtvarnice Trilla probere variaty, jak si uniformu zvolit, jaké jsou možnosti a co nás to bude stát. Projdeme varianty nákupů v Číně, oficiální merch a samozřejmě možnost vlastní tvorby či ušití na zakázku. Uvidíte ukázky z tvorby uniforem Voyager, First Contact, Lower deck atd.

  • 15:00 – Velící kódy ve Star Treku Iconer

   Při komunikaci s počítačem se často používají bezpečnostní kódy. Protože zabezpečení není vždy neprolomitelné, může znalost správných kódů umožnit přístup nepovolané osobě. Na přednášce zveřejním ty nejdůležitější z nich, abyste mohli v případě nouze i vy převzít velení nad vaší oblíbenou lodí.

  • 16:00 – Neobvyklé formy cest časem ve Star Treku Jakub Marek "Skarabes"

   Cestování časem patří ke Star Treku už od počátku. Avšak za 50 let existence si oblíbený seriál nevystačil pouze s tradičními formami. Sem tam nás scenáristé dokázali překvapit nezvyklými podobami cest časem od roztříštěných časoprostorů přes časové smyčky až po antičas. Zde je jejich přehled.

  • 17:00 – Hromadné focení v kostýmech TrekFEST tým

   Hoďte se do gala a přijďte se vyfotit s ostatními kostýmovanými účastníky TrekFESTu. Misto srazu bude upřesněno.

  • 18:00 – ST: PIC 3x04 No Win Scenario TrekFEST tým

   Picard, Riker a posádka se musí postavit hříchům své minulosti, zatímco se Titan bezmocně vznáší v tajemné vesmírné anomálii.

  • 19:00 – Music videa: Kateřina Jaňáková "Kačena"

   Cesta od prvního music videa v roce 2001 k... tomu poslednímu?

  • 21:00 – Kostýmovo-maškarní ples Akademie TrekFEST tým

   Přijďte se pobavit na ples Akademie. Vítané jsou všechny fandomy. Na parketu si užijete klasické melodie od polky až po disco.

  7. 7. 2023

  • 09:00 – ST: PIC 3x05 Imposters TrekFEST tým

   Paranoia z toho, že by mohl být chycen Hvězdnou flotilou a postaven před válečný soud, sžírá Picarda, který se snaží odhalit, zda se marnotratný člen posádky z jeho minulosti vrátil jako spojenec – nebo nepřítel, který je chce všechny zničit.

  • 10:00 – Star Trek komiksy Jana "Xyll" Krčmářová

   Komiksy - ani TV seriál, ani knihy. Ale něco mezi. Je jich spousta a jsou úžasné. Přijďte se podívat a vytvořit si komiksovou závislost. :)

  • 11:00 – Kam se Star Trek fan film ještě nevydal Radek Bělina

   Can’t Stop a Poslední mise. Pohled na dvě novinky, které připravujeme. Jedna je poctou diskotékové hudbě 80tých let a je plná tance a zpěvu a vzniká za přispění známých “STARs z TyJáTreku. Druhá je takový klasický ST příběh na kterém spolupracujeme s nezávislým režisérem Josefem Burantem.

  • 12:00 – Cesty časem ve Star Treku Jakub Marek "Skarabes"

   Lze budoucnost a minulost měnit? Nebo je vše dopředu dané? Jste tým dynamické časové linie, nebo fixní časové linie? Nebo se v cestách časem neorientujete a bolí vás z nich po janewayovsku hlava. Pak přijďte na přednášku a možná se vám konečně uleví.

  • 13:00 – ST: PIC 3x06 The Bounty TrekFEST tým

   Nyní na útěku musí Picard a základní posádka USS Titan proniknout do nejpřísněji střeženého zařízení Hvězdné flotily, aby odhalili spiknutí, které by mohlo zničit Federaci. Picard se musí obrátit o pomoc na starého přítele.

  • 14:00 – Apollo 8 Jiří Jaňák "Darkknight"

   Před pětapadesáti lety trojice astronautů dostala jako první v historii možnost hnout žlučí věřícím na celém světě citováním pasáží z Bible nad měsíčním povrchem. Pojďme zavzpomínat na tento sice krátký, ale o to nebezpečnější a napínavější první pobyt lidí u našeho nebeského souputníka!

  • 15:00 – Temný Směr: Behind the scenes Victoria Elizabeth Walderon

   Premiéra nového Behind the scenes dokumentu! Díky kterému, vám ukážeme zákulisí natáčení fan filmu Temný Směr od Victoria fan film production. Uvidíte, co všechno se nepovedlo a jak vypadá příprava natáčení takového filmu v Českých poměrech. O humor tu opravdu nebude nouze, máte se na co těšit.

  • 16:00 – Sebevražedný kult fanoušků Star Treku Jakub Jahl "Mbuyu"

   Jak vzniklo uskupení Nebeská brána a jak navazovalo na jiné ufo-kulty? Kdo byli Ti a Do a proč tak milovali Star Trek? Jak se členům sekty žilo 20 let na imaginární vesmírné lodi? Podle jakých pravidel žili a co čekali od vesmírných lodí? A proč se nakonec rozhodli odletět do vesmíru navždy?

  • 17:00 – Návaznosti v ST–co bylo třeba ohnout? Albert Balatka

   Star Trek letos překonal 900 epizod a stále jde o nejpropracovanější fantastické univerzum v TV. Ale zdaleka ne všechno je kánon. Překvapí vás, že mimo oficiální dějiny ST už dokonce stojí jedna celá epizoda? 3 filmy sledují úplně jinou časovou osu, seriály tápou. Přijďte si vnést řád do chaosu.

  • 18:00 – ST: PIC 3x07 Dominion TrekFEST tým

   Zmrzačený, zahnaný do kouta a bez možností Picard zahájí tah, aby chytil Vadic a odhalil její skutečný motiv – hazard, který postaví Titan do hledáčku Flotily a donutí Picarda a Beverly zpochybnit každý morální kodex, kterého se kdy drželi.

  • 19:00 – Postavy ze zrcadlového vesmíru ve STO Praotec Trekkie

   Zrcadlový vesmír jsme poznali již v původním seriálu ze 60. let a od té doby je stále oblíbenější. Hra tento svět ještě dále rozvíjí příběhem i řadou nám známých postav, na které se v televizi zatím nedostalo. A hráčům se naskytne i příležitost hrát proti vlastnímu dvojníkovi (nebo za něj).

  • 20:00 – Morálka ve Strange New Worlds Tar-ara Istandil

   Nový ST seriál se vrátil ke kořenům epizodních rolí, kde se řeší nějaký konkrétnější problém, který nám dovoluje se nad ním zamyslet. Dotkneme se pár zajímavých témat a prozkoumáme úhly pohledů jiných. Diskuse vítána.

  • 21:00 – Star Trek: Neobjevená země po 30 letech Jan Kotouč

   Už je to přes třicet let od posledního filmu s původní posádkou. Jak film vznikal? Proč byl málem zrušen? Jak se z něj stala alegorie na konec Studené války? Je pravda, že George Takei měl ve smlouvě, že musí být kapitán, jinak v tom nebude hrát? O tom všem bude tato přednáška.

  • 22:00 – Star Trek VI: Neobjevená země Jan Kotouč

   V předvečer odchodu do důchodu jsou Kirk a McCoy obviněni z vraždy klingonského vysokého kancléře a uvězněni. Posádka Enterprise jim musí pomoci uniknout, aby překazila spiknutí, jehož cílem je sabotovat poslední nejlepší naději na mír.

  8. 7. 2023

  • 09:00 – ST: PIC 3x08 Surrender TrekFEST tým

   Vadic donutí Picarda učinit nemožnou volbu: dodat to, co nikdy nemůže dát - nebo sledovat, jak jeho posádka hyne. Jejich jediná záchrana spočívá v mysli starého přítele a starého nepřítele.

  • 10:00 – Laser slaví 33 let! Jak to bude dál? Albert Balatka

   To nejlepší ze sci-fi, fantasy, Star Treku, hororu – to je nakladatelství Laser. Za 33 let jsme představili množství autorů, které jste si zamilovali. Letos se někteří z nich vrací. Jaká je budoucnost Lockeho Lamory, Helikonie, Daniela Abrahama, nebo Star Treku? Přijďte, zeptejte se, odpovíme.

  • 11:00 – Výlety s Trekkies Tomáš Zděnovec "tzcomics"

   Trekkies začínají opět výletit. Probereme nejen, jak vypadaly předchozí "odznáčkové" výlety a jak budou probíhat ty současné, ale můžeme vymyslet i kam se nově podíváme.

  • 12:00 – ST Aktivity - popis slov na čas SiviSaleva

   Přijďte na kreativní soutěž dvojic na způsob aktivit popis ST věcí, lodí, osob, míst, stanic a planet. Nemáš-li dvojici? Vůbec nevadí, i tak neváhej, třeba nakonec utvoříš dvojici s někým, kdo ji taky nemá a přesto přišel, a nebo se přijď jenom dívat a pobavit se...

  • 13:00 – ST: PIC 3x09 Võx TrekFEST tým

   Zničující odhalení o Jackovi odkrývá pravdu, která ohrožuje každou duši ve Federaci. Picard a jeho posádka se pokusí zachránit galaxii před zničením a to i za velmi vysokou cenu.

  • 14:00 – 5 let FSFilmu - ohlédnutí Radek Bělina, Jan Krátký

   Vzpomínkový pořad a beseda shrnující natočené filmy, úspěchy v soutěžích amatérského filmu, neúspěchy i historky a zajímavosti z natáčení.

  • 15:00 – Apollo 11+1 Jiří Jaňák "Darkknight"

   Apollo 11 zná každý, protože se o něm všude mluví a píše (byť zaslouženě). Ale co taková dvanáctka? Čtyřnásobná délka procházky, precizní přistání u staré sondy, škádlení konspiračních teoretiků, usmažená kamera, krátké kalhoty skafandru... Povídání o pionýrských dobách dobývání vesmíru.

  • 16:00 – Alternativní reality ve Star Treku Jakub Marek "Skarabes"

   Star Trek nám představil celou řadu alternativních realit, které jsou součástí trekového multiversa anebo důsledkem cest časem. Máte v nich trochu hokej, nebo si je jen chcete připomenout? Pak přijďte na přednášku.

  • 17:00 – Nejlepší dovolená ve Federaci Iconer

   Důstojník si na Enterprise příliš neodpočine, samé průzkumy, anomálie, bojové situace a další zdroje stresu.
   Potřebuje dovolenou! Ale kam na ni? Je bezpečnější odpočívat v simulátoru nebo letět na Risu?

  • 18:00 – ST: PIC 3x10 The Last Generation TrekFEST tým

   V zoufalém posledním boji Jean-Luc Picard a generace starých i nových posádek spolu bojují, aby zachránili galaxii před největší hrozbou, jaké kdy čelili.

  • 19:00 – Beseda o budoucnosti fenoménu Star Trek Albert Balatka

   Star Trek je druhou nejstarší sci-fi franšízou na planetě, první, co do počtu epizod. Jaká je jeho budoucnost? Má v konkurenci Avatarů, Marvelu a dalších ještě šanci? A pokud ano, v jaké podobě? Na déle než dekádu nahradily oficiální produkci knihy. Jak to bude dál? Nová debata se zajímavými hosty.

  • 20:00 – Na hradě je ženská a jaká! Grit Du Alatriste Neumann

   V loňském roce jsme u nás přivítali po dlouhých 11 letech Kate Mulgrew. Krom setkání s fanoušky nejen Star Treku měla i pestrý program. Mou milou povinností, ba i výsadou, bylo přichystat pro ni pár hodin na "mém" hradě. A nejen to. Sen každého fanouška. Chcete vědět více? Budu se na vás těšit.

  • 21:00 – Star Trek táborák TrekFEST tým

   Večerní zpívání Star Trekových o neTrekových písní. S doprovodem kytar a plápolání moderního elektrického ohně, uzpůsobeného do vnitřních prostor KD.

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)