lcars
logo

Výsadek: Průhonický park

V květnu vyrazíme za krásami kvetoucího Průhonického parku.

Termín

 • 27. 5. 2023

Místo

 • Reportáž

  Výsadek: Průhonický park

  Martin "Samuel Thorn" Böhm

  V sobotu 27. května 2023 jsme po delší době vyrazili s trekkies na výsadek. Volba padla na Průhonický park, a tak jsme se v poledne sešli před vchodem, zakoupili vstupenky a vydali se vstříc krásám a tajemstvím parku.

  Počasí nám přálo a volba termínu byla také skvělá, protože místní sbírky rododendronů, pavlovnií, dřínů a dalších byly v plném květu. Poučeni z předchozích nezdarů jsme si hned ze záčátku pořídili společné foto, abychom na něj později nezapomněli. Symbolicky jsme se vyfotili s Průhonickým zámkem. Následovala krátká porada, kterou trasou se vydat. Srdce trekkieho zaplesalo, když jsme zjistili, že na výběr je z modré, žluté a červené trasy – barev, které tak důvěrně známe. Rozhodli jsme se vydat po červené trase, protože „červená trička“ přece zažívají ta největší dobrodružství. O tom, že se většinou nevrátí domů, pomlčíme. ;-) Cesta plynule ubíhala, krajina se měnila mezi parkem a lesem a avizované dobrodružství na sebe nenechalo dlouho čekat. Přes cestu stála cedule „Zákaz vstupu“, protože déle na cestě probíhaly nějaké stavební úpravy. Vědomi si barvy naší cesty jsme se pár kroků vrátili a vydali se vyšlapanou pěšinou kamsi do údolí, kde se nám otevřel nádherný výhled na kvetoucí louku.

  Cesta nás dále zavedla k hrázi rybníka Labeška, kde jsme si udělali krátkou zastávku na občerstvení, a dále kolem české chaloupky a potoka Botiče až k Průhonickým vodopádům, které tvoří hráz rybníka Bořín. Cesta kolem něj skýtá nádherné výhledy na skalní masiv. Než jsme se nadáli, dorazili jsme až na nejzazší hranici, tedy nejodlehlejší konec parku.

  I cesta zpět po druhé straně rybníka nabízí krásné výhledy a v milé společnosti tak docela rychle ubíhala a za chvíli jsme se byli zpět na hrázi rybníka Labeška. Zpět k zámku jsme se vydali jinou cestou, a tak jsme se mohli pokochat dalšími výhledy. Přibývající kvetoucí rostliny dávaly jasně najevo, že se blížíme zpět k zámku a tedy i ke konci naší pouti. Na místě, kde jsme na začátku vyfotili společné foto, si ještě jednotlivci a dvojice dofotili soukromé fotky a pak už následovala jen cesta na autobus, případně k autům, a výlet jsme zakončili v restauraci Stodola na Hájích.

  Celý výsadek se náramně vyvedl, počasí vyšlo skvěle, místo bylo nádherné a společnost nadmíru sympatická. Velké poděkování patří TZComicsovi, že se myšlenkou obnovení společných výletů přišel a zároveň se chopil i organizace. Děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se brzy na viděnou na některé z dalších akcí, nebo třeba dalším výletě.

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Sraz a doprava na místo

  • V poledne u hlavního vchodu

  Program

  • Na první letošní výsadek se vydáme do Průhonického parku. Podle zájmu a složení posádky (děti, kočárky) dáme buď hlavní okruh (5 km), nebo vyhlídkový (10 km) a k tomu botanickou zahradu.

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)