lcars
logo

Kate Mulgrew v Praze

Kate Mulgrew (Kathryn Janeway, Star Trek: Voyager)

Kate Mulgrew (Kathryn Janeway, Star Trek: Voyager) se po jedenácti letech vrací do Prahy, aby s námi oslavila 27 let od uvedení seriálu Star Trek: Voyager. Nebude chybět panel s povídáním, otázkami a odpověďmi, ani oblíbené focení a autogramiáda. Akci pořádá FAN BASE.

Termín

 • 1. 10. 2022

Místo

 • Reportáž

  Kate Mulgrew v Praze

  Máša

  Kate Mulgrew v Praze

  První říjnový den byl pro české trekkies velkým svátkem. Téměř všichni se sešli v Kulturním centru Novodvorská, aby společně uvítali Kate Mulgrew. Představitelka kapitánky Kathryn Janewayové u nás nebyla poprvé; už Prahu jednou navštívila roku 2011. Někteří měli to štěstí setkat se s ní už podruhé, pro jiné, včetně mne, to byla očekávaná premiéra.

  Program začal v pravé poledne, když Invi a Draky, moderátorky celé akce, přizvaly na pódium Rybinina a Grita. Rybinin zahrál na klavír pár startrekových melodií, Grit vzal svou kytaru a s ní zazpíval pár svých písniček, o čem jiném než o Star Treku. Při Ostudě trekerů se přidali snad všichni, zkrátka s oběma pány bylo veselo.

  Poté se vrátily Invi a Draky a společně s nimi jsme přivítali Kate Mulgrew. Ta přišla celá nadšená z toho, že může opět navštívit naši zemi, a ihned se pustila s holkama do řeči. Abychom slovům lépe rozuměli, byl celý rozhovor titulkován na velkém plátně. Invi a Draky si s Kate povídaly o všem možném, Grit jí zahrál song na kytaru, největší slávu si však zažil Praotec trekkie, kterého Kate jmenovala kapitánem flotily. Všichni mu ve stoje hromadně tleskali, načež se konal přípitek.

  Následně se mikrofon pustil mezi publikum a fanoušci získali možnost ptát se Kate v podstatě na cokoli. Padaly otázky ohledně Kathryn Janewayové a posádky Voyageru, hereččiných dalších rolí, dvou knih, které napsala a o nichž se bavila už s Invi a Draky, i soukromého života. Zatímco jsme se div nepřetahovali o mikrofon, Kate stačila všetečně odpovídat. Proběhla i menší dražba, kdy někteří z nás získali možnost zúčastnit se s Kate Mulgrew společné plavby parníkem po Vltavě.

  Rozhovor s diváky skončil a následovalo focení a podpisy. Utvořila se dlouhá fronta, přesto se Kate s každým stihla vyfotit. U podpisů to bylo podobné. Na výběr jsme měli buď nechat si podepsat společnou a čerstvě vytištěnou fotku s Kate, vybrat si z fotek Kathryn Janewayové ležících před ní na stole či si přinést cokoliv vlastního. Kate Mulgrew vždy vyhověla.

  Přiblížil se konec akce a mnozí začínali odcházet. Ale stálo to za to! Nejen host a celý program s ním spojený, ale i fakt, že jsme pomohli dobré věci, a pokud si to nepřála Kathryn Janewayová, tak Kate Mulgrew určitě.

 • Základní informace

  Vstupné

  Program

  • Otázky a odpovědi
  • Focení
  • Autogramiáda

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)