lcars
logo

Trekken 2022

Tradiční Star Trek programová linie KoprConu, tentokrát už v červnu. Neonlinový old-school con plný přednášek ohledně aktuálního dění i nadčasových témat vesmíru Star Treku.

Těšit se můžete na přednášky o technice lodí třídy Intrepid, o TOSkových filmech v rozlišení 4K, o starých Star Trek hrách na GOG.COM, na promítání dabované Nové generace pěkně postaru z videokazety i na oznámení a ukázku nového dabingového projektu, který dáváme dohromady s ostřílenými startrekovými dabéry, které po hlase pozná opravdu každý.

Termín

 • 10.–11. 6. 2022

Místo

 • ZŠ Milady Horákové , Obránců Míru 369/2 , Kopřivnice , [mapa]
 • Základní informace

  Program

  PÁTEK 10. ČERVNA

  • 19:30 - Zahájení (Korax)
   Vesmír Star Treku se rozrůstá historicky bezprecedentním tempem, ať už jde o nové seriály, hry, romány, soundtracky nebo fanovské projekty u nás i v zahraničí. Zahájení programu a souhrn toho nejpodstatnějšího ze světa Star Treku, co by vám nemělo uniknout.
  • 20:00 - Jak jsme se prošli po Kirkově Enterprise (Korax)
   Zhruba 400 kilometrů severně od New Yorku v malém městě Ticonderoga stojí 1:1 replika natáčecích kulis původní Kirkovy Enterprise, ve kterých se mimo jiné točila fansérie Star Trek: New Voyages. Jedná se přitom o tak přesnou repliku, že jsme se na místě museli doptávat, co z vybavení je originál a co ne. Pojďte si poslechnout něco o našich zážitcích na místě a podívat se na pár povedených fotek.

  SOBOTA 11. ČERVNA

  • 09:00 - Vznik designu Enterprise–D (Jakub Pešl)
   Předtím, než se Enterprise–D poprvé objevila na televizních obrazovkách, prošla její podoba několika zásadními úpravami s cílem odlišit její design od původní Kirkovy Enterprise, ale na druhé straně zachovat mezi oběma loděmi jasnou podobnost. Nechte se provést kreativním procesem, který v 80. letech v Paramountu proběhl a ponořte se do grafických návrhů, ze kterých nakonec vznikl ladný design exteriéru a "hotelový" interiér nejslavnější lodě 24. století.
  • 10:00 - Ex Machina aneb Druhá pětiletá miseLidské dobrodružství právě začíná (Kubol)
   V'Ger zmizel a Enterprise se vydává na novou misi zkoumat nové světy a hlídkovat na okraji neznámého území. Jaká byla ona nová dobrodružství, která se k televiznímu ani filmovému divákovi nedostala. Co zažila posdáka nejslavnější lodi Federace mezi V'Gerem a projektem Genesis? Které příběhy, knížní či komiksové, stojí za přečtení? Přednáška vám napoví, protože lidské dobrodružství pokračuje nejen nově vydaným románem Ex Machina...
  • 11:00 - Hvězdné lodě ve Star Trek Online (Praotec trekkie)
   Ve hře Star Trek Online můžete létat s řadou hvězdných lodí, známých z ST seriálů nebo zcela nových. Můžete ovládat obrovské dreadnoughty, lehké i těžké křižníky nebo raidery, ať už federační nebo klingonské či romulanské. Vybrané typy těchto lodí uvidíte v přednášce. 
  • 12:00 - TNG: To nejlepší z obou světů z VHS (projekce, česky)
   Osmnáct měsíců po prvním setkání Enterprise s Borgy čelí Federace své největší noční můře znovu. Ani nově vyvinuté zbraně ale na Borgy nepůsobí a ti se tak zmocní i největší devizy vlajkové lodi Federace: asimilují samotného kapitána Picarda! Promítáme s "videokazetovým" dabingem přímo z videokazety.
  • 14:00 - Celoconové focení v kostýmech
  • 15:00 - Vznik Star Trek knih černý na bílém
   O tom, co vše je potřeba udělat od okamžiku, kdy dojde k rozhodnutí vydat u nás román s nápisem "Star Trek" na obálce až po okamžik, kdy se objeví na pultech knihkupců. Včetně informací z první ruky o tom, co se chystá do budoucna.
  • 16:00 - Technika Voyageru a třídy Intrepid (Korax)
   Poctivě "vysezená", fakty nabitá old school přednáška. Co jsou to vlastně bionervové obvody, které prostupují Voyagerem? Proč pohybuje gondolami před vstupem do warpu, a jak warp samotný vlastně funguje? Nejen to se dozvíte. Kdo nevěří, ať tam běží.
  • 17:00 - Star Trek ve 4K – nejzazší hranice HD dosažena (Telemachus)
   Vážně i nevážně, ale hlavně detailně, o nejnovějších vydání filmů 1-4 v UHD. Současně i ofilmovém masterování a technologiích, které se k vytvoření moderních přepisů Star Treku používají.
  • 18:00 - Dabing DS9 s Pavlem Soukupem (Dabingové studio JohAlbRax)
   Představujeme nově upravenou verzi dabingu pilotního dílu DS9 (Emissary), ve které konečně dabuje kapitána Picarda Pavel Soukup a kde také počešťujeme původně nenadabované části ve spolupráci s Drahomírou Kočovou, Arankou Lapešovou, Zdeňkem Dvořákem a Zdeňkem Burešem. Včetně srovnávacích ukázek a popisu výrobního procesu.
  • 19:00 - Star Trek seriály – co je a bude (Xyll)
   V současné době opravdu nemáme nouzi o nová ST dobrodružství na různých platformách. Dnes se zaměřím na aktuální a budoucí seriály. Varování – nevyhnu se spoilerům, skvělým easter eggům a po přednášce budete totálně indoktrinováni.
  • 20:00 - Temný směr: z natáčení fanfilmu (Victoria)
   Přednáška vás zavede do natáčení fan filmu z dílny Victoria Fan Film Production, jde o oficiální Prequel k filmu Tajemná Odysea a tak zjistíte jak vypadala posádka rok před předání velení kapitánu Shelbyové, samozřejmě o drama a situaci vyhrocené až na pokraj možností posádky a techniky nebude nouze, jedná se o opravdu hodně akční snímek, ukážeme nepovedené záběry z již natočeného filmu a podíváme se na průběh natáčení... rozhodně se máte na co těšit. Victoria
  • 21:00 - Star Trek hry na GOG.COM (Korax)
   Nostalgická připomínka starých herních pecek z dob slávy Star Trek her na PC, které si nově můžete za pár stovek koupit na GOG.COM a zahrát i na nových strojích. Krom toho budeme mluvit i o chystané hře z prostředí Voyageru, o které jsme jako jediní v republice informovaní a které bychom se mohli v dohledné budoucnosti dočkat.

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)