lcars
logo

Trekken online 2021

Tři večery, tři přednášky

Koprcon 2021 a jeho startreková programová linie vzhledem ke koronavirové pandemii nekoná, a proto se oraganizátoři rozhodli akci uspořádat online.

Termín

 • 26.–28. 11. 2021

Místo

 • Základní informace

  Program

  • Pátek 26. listopadu, 20:00Technika lodí třídy Intrepid
   Poctivě "vysezená", fakty nabitá old school přednáška. Co jsou to vlastně bionervové obvody, které prostupují Voyagerem? Proč pohybuje gondolami před vstupem do warpu, a jak warp samotný vlastně funguje? Nejen to se dozvíte. Kdo nevěří, ať tam běží.
   Přednáší Korax

  • Sobota 27. listopadu, 20:00Star Trek seriály – co je a bude
   V současné době opravdu nemáme nouzi o nová ST dobrodružství na různých platformách. Dnes se zaměřím na aktuální a budoucí seriály. Varování - nevyhnu se spoilerům, skvělým easter eggům a po přednášce budete totálně indoktrinováni.
   Přednáší Xyll
   Odkaz k připojení
  • Neděle 28. listopadu: 20:00 – Star Trek ve 4K – nejzazší hranice HD dosažena
   Vážně i nevážně, ale hlavně detailně, o nejnovějších vydání filmů 1-4 v UHD. Současně i o filmovém masterování a technologiích, které se k vytvoření moderních přepisů Star Treku používají.
   Přednáší Telemachus
   Odkaz k připojení

  V průběhu přednášky se můžete mezi sebou i s přednášejícím bavit formou chatu a po konci přednášky i formou videohovoru. Přednášky budou probíhat přes Microsoft Teams. Pokud ho nemáte, vězte, že je možné se k přednášce připojit i přes webový prohlížeč bez nutnosti jakýchkoli instalací nebo registrací. Funguje to dobře Připojovací odkaz zveřejníme vždy den před danou přednáškou.

  Tož tak – s Trekkenem proti trudomyslnosti!

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)