lcars
logo

Trekken online

Pět večerů, pět přednášek

Letošní Koprcon a jeho startreková programová linie vzhledem ke koronavirové pandemii nekoná. Bylo by to ale poprvé po více než 15 letech, co by se kidé na oblíbeném conu koncem roku nesešli, a proto se oraganizátoři rozhodli akci uspořádat online – tedy v jiném formátu a v časově úspornější variantě.

V týdnu od 16. listopadu od pondělí do pátku vždy v osm hodin večer proběhne jedna online přednáška na témata uvedená níže.

Termín

 • 16.–20. 11. 2020

Místo

 • Základní informace

  Program

  • Pondělí 16. listopadu, 20:00 – Technika Enterprise třídy Galaxy - záznam na YouTube
   V průběhu celého TNG často slyšíme o tom, jak je Enterprise technicky pokročilá a na co všechno se při jejím plánování myslelo. Zároveň často slyšíme o různých systémech lodi, známých i neznámých, které jsme ale v seriálu nikdy neviděli. Od obligátní separace trupu se dostaneme k tomu, jak fungují impulzní motory, uvidíme <sarkasmus>fantasticky propracovanou</sarkasmus> simulaci bitvy a podíváme se i na lodní záchod!
   Přednáší Ondřej "Korax" Konvička
  • Úterý 17. listopadu, 20:00 – Zbraně ve Star Treku - záznam na YouTube
   Vesmír je nádherný, plný záhad, ale i nebezpečí. Proto i mírumilovná Hvězdná flotila musí mít kvalitní zbraně. A její důstojníci musí být dobře vycvičeni. V této přednášce vám tedy ukážu nejznámější i méně známé zbraňové systémy.
   Přednáší Jana "Xyll" Krčmářová
  • Středa 18. listopadu, 20:00 – Uniformy Hvězdné flotily - záznam na YouTube
   Vývoj stylu módy určené důstojníkům a členům posádek lodí Hvězdné flotily od 21. do 24. století. V čem trávili většinu svého času, jak pohodlné to asi mohlo být i jakým účelům uniformy a jejich jednotlivé části sloužily.
   Přednáší Jaremi Erik Johanson
  • Čtvrtek 19. listopadu, 20:00 – Jak si trekkies hrají - záznam na YouTube
   Přátelské povídání s hosty o tom, jak se trekkies baví, když nejsou na conech nebo nekoukají na epizody či filmy.
   Přednáší Michal "omi" Husák
  • Pátek 20. listopadu, 20:00 – Tvorba Star Trek scén ve 3D
   Přijďte si poslechnout, co je spojeno s výrobou zvláštních "vesmírných efektů" pro fanfilm Tajemná odysea - jak vytvořit jednoduhou scénu průletu lodi vesmírem až po vesmírnou bitvu, včetně živé ukázky.
   Přednáší Ondřej "Korax" Konvička

  V průběhu přednášky se můžete mezi sebou i s přednášejícím bavit formou chatu a po konci přednášky i formou videohovoru. Přednášky budou probíhat přes Microsoft Teams. Pokud ho nemáte, vězte, že je možné se k přednášce připojit i přes webový prohlížeč bez nutnosti jakýchkoli instalací nebo registrací. Funguje to dobře Připojovací odkaz zveřejníme vždy den před danou přednáškou.

  Tož tak – s Trekkenem proti trudomyslnosti!

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)