lcars
logo

První setkání klubu v roce 2000

Termín

 • 25. 3. 2000

Místo

 • , Praha
 • Reportáž

  Jaro je tu a s ním započíná i množství aktivit, ke kterým nebyla v zimě moc velká chuť. Mám hlavně na mysli aktivity společenské či chcete-li klubové, mezi než patří i jarní setkání klubu CZ Kontinuum. Konalo se tuto sobotu, tedy 25 března, tradičně v prostorách SK Smíchov. Ale všechno pěkně popořadě.

  V pátek po LaserGames a potom, co nás i od Pinkasů vyhodili následovala velice příjemná procházka noční Prahou. Místo startu našeho pochodu jsem již naznačil, byla to hospoda u Pinkasů, odkud nás ve čtvrt na 12 vyhodili s tím, že se zavírá. Odtamtud se šlo směr národní třída a přilehlými uličkami se došlo až někam kdoví kam, odkud jsme se vrátili zpět na národní třídu. Pak někoho napadlo jet kamsi metrem, tož se jelo metrem na náměstí Republiky a odtamtud směr Terminal bar, kde ale jak se dalo předpokládat nebylo místo pro tolika lidí. Venku se skupina rozdělila na MOmegu a Romulanku, kteří chytili noční tram. Zbytek se vydal již pod mým velením směrem ku Praze 4, bydlišti to většiny z přítomných. Nejjednodušší možnost byla tramvaj 18, a tak se skupinka vydala směr Staromák a Právnická fakulta. 18 už samozřejmě nejela a tak se čekalo na noční spoj 54. To už někteří jedinci nevydrželi a propadali beznadějím. Nicméně noční tram přijela, do Lazarské nás odvezla.Doctůrek mírně nasraný zůstal v 54, zbytek vystoupil a rozprchnul se do všech světových stran. Naší skupince musela o chloupek ujet 53, nezbylo než čekat. Dál snad už jenom že začlo fest pršet, Doctor volal že si u mě vyzvedává auto a že jedou domů. Asi v půl druhé Jsme Já, Draculka, Gudrun, Keplík a ještě jeden člobrda dorazili na Palouček, já mírně unaven stupidním chozením po městě sem chtěl jít "překvapivě" domů spát. Draculce se také do Whiskey baru Gallo nechtělo a tak nezbylo než se rozpustit. Počkali jsme s oněmi ne-Trekkies na zastávce 53 směr centrum, kde se čas vyplnil zkoumáním, jak se nejlépe dostat ve dvě hodiny v noci z Nuslí do Horních Počernic. (těžko) :-/ Já ještě rozvezl slečny na Chodov a jel domů hajat. A vlastně ani nevím proč tohle píšu sem, když mám psát o setkání cz kontinua ? Já vám ani nevím, jo vlastně už vím, chtěl jsem říci, že sem vstával až v 11 hodin což bylo způsobeno již výše zmíněnou procházkou po Praze. Tak tedy v 11 hodin, stihnul jsem se akorát nasnídat a hnedka volala Draculka, jestli jedu, jak jedu a tak. Takže se u mě stavila a jeli jsme na Smíchov společně USS Favoritem.

  Doktor s kapitánkou vyjeli o něco dříve než my a o zbytku flotily nebylo známo vůbec nic. V klubovně už bylo rušno, na první pohled mě upoutala přítomná technika. To, že je zvuk stereo, je už dnes celkem normální, ale zajímavost byla, že i obraz zde byl jaksi stereo. No zkrátka tam byly zapojené dvě televize vedle sebe k jednomu videu - stereo televize.Uvítali jsme se se všemi přítomnými, začalo se debatovat o všem možném, hlavně se vedl spor o to, zdali přijde či nepřijde jedna osoba. (Její příjmení získáte záměnou písmena Z za písmeno S v chybějícím slově následující věty: Obchody se dnes příliš nedařily, index PX50 zaznamenal hluboký propad, ekonomové z pražské ----- tento den označují jako "černý pátek") :-)) Tuto debatu přerušila až Míša se svým oficiálním zahájením celé akce. Stručně nastínila program, a předala slovo překladatelce Věře Ježkové, která se společně s Netopejrem pokusila nastínit problém poslední doby…

  …přišla na řadu pěvecká soutěž, které se účastnili Holodoctor a pěvecké trio CZK pod profesionálním vedením Petra Vacka.Melodie i text naprosto bezkonkurenčně převálcovali trio z Kontinua a Doctůrek zaslouženě vyhrál první cenu v podobě krásného hrnečku. Gratulujeme! Rád bych poznamenal, že se možná dočkáme studiové nahrávky oné skladby a bude distribuovaná ve formátu Music-CD a MPEG-2, tešte se!

  Slova se ujala Míša a uvedla modifikovanou verzi testu, který minulý rok na Draconu vyhrál Momega. Test byl na můj vkus vyčerpávající a tak jsem se raději věnoval diskusi o všem možném probíhající na balkóně. Hodiny utíkaly, mezitím uvnitř na stereobrazovce běžela episoda DS9 - Our man Bashir, se čteným překladem v podání Míši a teďka přiznávám, že nevím jméno její kolegyně. Potom proběhlo další a myslím že předposlední kolo přijímacích testů do Akademie Hvězdné flotily. K večeru, kdy už se mnozí rozutekli, se uvnitř diskutovalo nad kartičkami a venku nad překlady ale konec se nevyhnutelně blížil, loučení a hurá domů.

  ALKO, Star Trek Nexus

 • Základní informace

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)