lcars
logo

Draci nad Prahou III

Po úspěchu loňské a předloňské akce s draky jsme pro Vás na neděli 4. 11. 2012 připravili v Praze další akci – Draci nad Prahou III. Venku nám pěkně fouká, a proto je nejvyšší čas připravit své draky (shuttly). Kdo máte, vezměte vlastního draka. A kdo ne jistě užije legraci i tak.

Termín

 • 4. 11. 2012, 13:00–15:00

Místo

 • Reportáž

  DRACI VZLÉTLI POTŘETÍ

  Jak utíká čas, přišel podzim a kromě návštěv conů nebo setkání s herci z našich oblíbených seriálů se přiblížil i čas opakování dnes už tradiční akce "Draci nad Prahou|", kterou pro nás jako vždy připravilo vedení klubu CZ Kontinuum. Jako vždy jsme se k pouštění draků sešli opět na palouku před pražskou oborou Hvězda u Vypichu, tentokrát v neděli 4. listopadu 2012.

  Oproti počasí v loňském roce, kdy nás dost potrápila lezavá mlha, tentokrát ani taková zima nebyla a leckdo z účastníků se na místě i odložil. Scházeli jsme se postupně a začali vytahovat a pomalu vypouštět všechny možné draky – klasické i improvizované, viděli jsem po roce opět Xenu na drakovi a objevily se i dvě repliky lodi Enterprise, především Archerovy NX-01. Ze začátku si draci dali celkem říci, bohužel vítr pomalu ustával a ve vzduchu vydrželi jen ti nejvytrvalejší - opět si ukázalo, jak skvělého má Rin černého netopýra, létal nad zemí opravdu hodně dlouho. Přesto byl zájem o sešlost poměrně velký, kromě účastníků známých z většiny setkání se objevil i Komár z knihkupectví DAEMON a hereckých představitelů z našeho divadla Tvéjátro se na Vypichu sešlo tolik, že jen o několik málo víc a byli bychom mohli dělat zkoušku nové hry rovnou v terénu.

  Protože po chvíli začalo i trochu krápat a větru se vracet nechtělo, rozhodli jsme se kolem třetí hodiny vyhledat přístřeší nedaleké restaurace u Hvězdy a zároveň se naobědvat. Jídla byla dobrá, během občerstvení ještě několik účastníků dorazilo aspoň na popovídání, takže jsme nakonec posezením strávili zřejmě delší dobu než na vlastním pouštění draků, ale to vůbec nevadilo. Dokonce jsme si už naplánovali nové místo na každoroční setkání mezi vánočními svátky.

  Bylo příjemné opět se po takřka měsíční přestávce setkat s kamarády, popovídat si a trochu i zaběhat s papírovými draky, o následném posezení nemluvě. Děkujeme vedení klubu CZ Kontinuum, že na nás s touto oblíbenou zábavou opět nezapomnělo, a těšíme se jak na prosincové setkání v Planetáriu, tak i na pouštění draků v příštím roce. Tentokrát bylo pro jistotu stanoveno už předem, takže si všichni zaškrtněte v kalendáři, mobilu nebo na Facebooku datum 5. října 2013 (a nečekejte, že se tomu vyhnete, ten konec světa stejně nebude – i když párty pořádaná FAN BASE samozřejmě ano. :) )

  Live long and prosper!
  Pratec trekkie

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Sraz a doprava na místo

  • 13:00, tramvajová zastávka Vypich
  • V případě vytrvalého deště bychom zkusili najít náhradní program, povídaní v čajovně, apod.
  • Na místo srazu se dostanete tramvajemi číslo 22 a 25 nebo autobusem číslo 174, 180 a 191..
  • V blízkosti lze bez problémů i zaparkovat.

  Program

  • pouštění draků
  • volná zábava
  • předpokládaný konec pouštění draků kolem 15:00 podle nálady a počasí

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)