lcars
logo

Oslava 25. výročí Star Trek: The Next Generation

Přijďte s námi oslavit čtvrtstoletí, které uběhlo od počátku vysílání startrekového seriálu, který jsme mohli v českém jazyce vidět jako první.

Přijďte s námi oslavit čtvrtstoletí, které uběhlo od počátku vysílání startrekového seriálu, který jsme mohli v českém jazyce vidět jako první.

Termín

 • 6. 10. 2012, 10:00–19:00

Místo

 • Reportáž

  Zdá se to těžko uvěřitelné, ale od zahájení vysílání druhého (a možná nejzdařilejšího) ze všech startrekových seriálu “Star Trek: Nová generace“ uplynulo v tomto roce už čtvrt století. Takové výročí bylo samozřejmě třeba náležitě oslavit, o což se tentokrát postaral klub Trekkies:TNG ve spolupráci s klubem CZ Kontinuum. Zvláštní setkání k této příležitosti proběhlo v sobotu 6. října 2012 na Kladně a zúčastnila ho se řada členů a fanoušků našeho oblíbeného seriálu.

  Do Kladna jsme dorazili vlakem, který vyjížděl z rekonstruovaného Masarykova nádraží. Po příjezdu na místo se k nám přidali Dark s Linou jako místní i další, kteří dorazili svými auty. Pak jsme se už vydali pěšky na nedaleký vrch Kožova hora s vlastní rozhlednou. Cesta ani nebyla příliš namáhavá (doprovázela nás i Marghovic Karolínka na koloběžce a náramně si cestu užívala) a brzy jsme byli u rozhledny. Trochu jsme se zatočili na schodech a záhy jsme už byli nahoře. Prohlíželi jsme si krajinu a Lina s Darkem doplnili pár zajímavostí. Dozvěděli jsme se například, že se místní ovzduší po zavření Poldi Kladno znatelně pročistilo, i když se samozřejmě objevily jiné problémy. A než jsme sešli dolů, odlovila Hypo v prostorách rozhledny i místní kešku. Po sestupu jsme se občerstvili místními nápoji, společně se před rozhlednou vyfotili a vydali se zpět místním lesoparkem (tentokrát jinou trasou) zpět do města, kde jsme už měli rezervovaný salonek i oběd v místní restauraci Rock’N‘Roll.

  Během oběda došlo i na Star Trek a Novou generaci jako takovou – omi jako jeden z hlavních organizátorů vyhlásil možnost zažádat si o zvláštní odznáček spojený s účastí na tomto setkání. Získat druhý odznáček už bylo ovšem o něco těžší, protože k jeho získání bylo třeba po paměti (bez použití mobilů a Internetu!) vypsat názvy aspoň 25 odznáčků, na jejichž grafickém zpodobnění byla jakýmkoli způsobem vyobrazena věc, postava, či cokoli dalšího právě z Nové generace. A to už zdaleka tak jednoduché nebylo.

  Po dobrém obědě jsme se vydali na další část programu – návštěvu místního lanového centra ve sportovním parku Sletiště. Většina účastníků využila možnost vyzkoušet si některou z tras, rozdělených podle druhu překážek i obtížnosti. A my ostatní jsme zkusili zahrát si v místním minigolfu – bohužel jsme zjistili, že má pouze letní provoz do konce září a zmeškali jsme jej doslova o několik dnů. Využili jsme tedy volného času k házení létajícího disku frisbee, dalšího občerstvení a povídání a někteří zkusili i místní houpačky. Nakonec skončil čas vyhrazený pro lanové centrum a všichni jsme se vydali zpět k nádraží, někdo předem autem, my ostatní pěšky. Bez problémů jsme zpáteční vlak do Prahy stihli a po návratu do Prahy ještě zašli do již osvědčené pizzerie Al Capone na Poříčí, kde opět došlo na oblíbené “podílování“ pizzy (já si dal ovšem jakousi salátovou směs z ryb, označenou jako tatarák). A pak jsme se už vydali k domovu, případně na další jiné akce.

  Setkání nám všem opět dalo možnost potkat se a popívat si s kamarády tentokrát v novém prostředí, zasportovat si nebo se jen tak projít a zároveň nám připomnělo výročí jedné ze stěžejních sérií našeho oblíbeného seriálu. Děkuji představitelům obou klubů za organizaci, všem, kdo přijeli, za účast i příjemnou atmosféru – a na shledanou na dalším klubovém setkání u tradičního pouštění draků.

  Live long and prosper!
  Praotec trekkie

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Sraz a doprava na místo

  • 10:02 z Hlavního nádraží Masarykova nádraží v Praze (SP 1880), příjezd do Kladna 10:41
  • Pro zájemce je možnost hromadné slevy na skupinovou jízdenku z Prahy (zájem je nutné vyplnit v přihlášce) a dorazit na Masarykovo nádraží na 9:40 - bude následovat koupě jízdenky. Odjezd z Kladna zpět do Prahy je plánován po 18 hodině.

  Program

  Náplň srazu je tentokrát trochu volnější, připravujeme novou stopovací hru, přítomny budou však i tradiční hry a bude možnost plnění některých příležitostných odznáčků. Pro zájemce je díky místu konání možnost i sportovního vyžití. Počítáme samozřejmě i s obědem, nezapomeňte si s sebou tedy proto nějakou hotovost.

  • Oslava 25. výročí Star Treku: Nová generace
  • Plnění odznáčků
  • Stopovací hra
  • Sportovní aktivity (pro zájemce)
  • Oběd
  • Seznámení se s ostatními hráči a čtenáři portálu
  • Diskuze, hry, zábava
  • V případě hezkého počasí procházka
  • Volná zábava

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)