lcars
logo

Projekce Star Trek VI v kině

V pátek 10. 8. 2012 proběhne v bohumínském kině K3 projekce šestého Star Trek filmu - Neobjevená země.

Termín

 • 10. 8. 2012, 19:00–21:00

Místo

 • Kino K3 , Studentská 781, 735 81 Bohumín , Bohumín
 • Reportáž

  Klingoni i Vulkánci na filmovém plátně

  Bohumínské kino se stalo skoro už tradičním místem úspěšných projekcí statrekových filmů či epizod pro fanoušky i další zájemce. Ani letos tomu nebylo jinak a po loňské přesunuté projekci závěrečné dvojepizody seriálu TNG “All Good Things“ přišel na řadu tentokrát film “Neobjevená země“, šestý z celkových jedenácti (no dobře, pro některé z deseti!) a poslední z dlouhých filmů s kompletní původní posádkou kapitána Kirka.

  I tato projekce se ovšem dočkala přesunu – původně měla proběhnout o dva týdny dříve, ale na žádost četných fanoušků, kterým se nechtělo jezdit na severní Moravu dvakrát, byla o 14 dní odložena, aby byla součástí víkendové V. Lutyňské mise, o které bude sepsána samostatná reportáž. Díky tomu jsme měli možnost zhlédnout tuto zdařilou projekci a hned na to pokračovat ve výsadku v Dolní Lutyni v perfektně připraveném zázemí. Samotná projekce proběhla v pátek 10. srpna 2012 a samozřejmě opět pod organizací klubu Subspace, především pak Koraxe, který nejen zajistil promítací prostory a promítače, ale zajistil i oficiální projekci filmu – tentokrát Paramount naštěstí ani neměl příliš vysoké požadavky.

  Do kina nás dorazilo celkem 30, většina “místních“, ale objevilo se i několik nás Pražáků. Samuel v Lutyni už trávil jako vždy několik dnů dovolené předem a my ostatní jsme se sjeli postupně – já jsem s Mirexem dorazil odpoledním expresem. Když jsme se v předsálí přivítali a postupně zaujali svá místa, pověděl nám Korax několik slov o filmu, jehož obsah je svým způsobem stejně přelomový jako historické události v době, v níž vznikl – rozpuštění východního bloku a změny ve střední a východní Evropě. Obdobně jako Sovětskému svazu i zde hrozí klingonské říši v důsledku katastrofy měsíce Praxis zánik a nezbývá jí, než se přizpůsobit novým podmínkám a začít jednat s Federací. Změna statu quo se však nelíbí významným osobám na obou stranách, a tak začíná drama, do něhož je zatažen i kapitán Kirk a jeho posádka včetně nové kormidelnice, Vulkánky Valeris. Příběh je napínavý, takže divák se ani chvíli nenudí, film je výborně zvládnutý z hlediska efektů vizuálních i zvukových – však byl také v některých kategoriích nominován na Oscara.

  Po ukončení promítání jsme se ještě před odjezdem do Lutyně či Ostravy všichni na pódiu před plátnem hromadně vyfotili včetně čerstvě příchozí Xyll, která bohužel nemohla přijet dříve a projekci filmu nestihla, takže viděla jen závěrečné titulky. Pak jsme už nasedli do aut a většina z nás odjela do domečku v Dolní Lutyni, kde pod úžasnou péči Blanky “Mamuta“ i za asistence místního psího a kočičího zvířectva probíhal další program výsadku. Programu i dojmům z pobytu v Lutyni i návštěvy pamětihodností severní Moravy bude věnovaná samostatná reportáž, takže na závěr bych chtěl poděkovat Koraxovi a celému klubu Subspace za velmi zdařilou projekci, při níž jsme měli možnost opět po dlouhé dob vidět “klasický“ Star Trek na filmovém plátně a zavzpomínat si. A ti, kterým by se stýskalo příliš, nemusí zoufat úplně - s řadou postav z tohoto filmu (především s Vulkánkou Valeris) se mohou setkat v románu Jamese Swallowa “Cast No Shadow“ (Zrádci beze stínu), který na události ve filmu v odstupu několika let navazuje a rozvíjí další osudy známých postav i politických uskupení v Galaxii. Zatím je k dispozici pouze v originále, takže nezbývá než doufat, že se někdy v budoucnu též dočká českého překladu a vydání. Ovšem už teď si můžete na serveru Trekkies přečíst alespoň recenzi.

  Live long and prosper!
  Praotec trekkie

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Program

  • Projekce filmu Star Trek VI: Neobjevená země
  • Synopse:

   Šestý film na motivy jednoho z nejvýznamnějších scifi fenoménů “Star Trek”, kterým vrcholí cesty kapitána Kirka a jeho posádky vesmírné lodi Enterprise.
   Při mírových jednáních Klingonů a Federace, mezi kterými panovalo po dlouhá léta nepřátelství, je spáchán atentát na klingonského kancléře Gorkona. Poté, co jde vyšetřit situaci, je kapitán Kirk s doktorem McCoyem hlavním podezřelým a vyhlídky na mírovou budoucnost se zdají být zmařeny.
   Poslední mise hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka nás krom Enterprise samotné nás zavede na palubu klingonského křižníku, velitelství hvězdné flotily, planetu Khitomer nebo vězeňskou planetu Klingonského impéria Rura Penthe.
   Film je nositelem ocenění Saturn za nejlepší scifi film roku 1993 a řady nominací, mimojiné za mimořádně vydařený hudební doprovod.

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)