lcars
logo

Star Trek LARP - Setlik III

LARP Setlik III je již 6. ročníkem Star Trekové hry na hrdiny. Tentokrát se bude mise odehrávat v lesoparku Kamýk v Praze. Neváhejte a zarezervujte si dubnovou sobotu. 20. 4. vás budou Maquisté, či Federace potřebovat!

Termín

 • 20. 4. 2013

Místo

 • Lesopark Kamýk , Kamýk , Praha , [mapa]
 • Reportáž

  Flotila, makisté a trampoty s velvyslankyní
  (Hlášení důstojníka Hvězdné flotily Praotce trekkieho)

  Podávám tímto velení Hvězdné flotily hlášení z výsadkové mise (krycí jméno LARP) na planetu Settlik III, která proběhla dne 20. ledna 2013 na této planetě v prostoru rezervace s názvem Lesopark Kamýk. Budu se snažit uvést veškeré údaje o průběhu mise a nic nezamlčet, přestože jsem si vědom, že vzhledem k průběhu i končenému výsledku mise - akce proti hnutí makistů - nemusí hlášení vyznít zcela pozitivně pro náš tým a vcelku i pro Flotilu jako celek. Přesto se domnívám, že za dané situace a podmínek jsme pod velením našeho kapitána jednali nejlogičtěji, jak to bylo tehdy možné. Přecházím nyní k samotným faktům.

  V sobotu 20. dubna v ranních hodinách jsme měli sraz na zastávce místní dopravy Pavlíkova (těžko si mohu přisvojovat autorství, ale dosud jsem nezjistil, kdo byl tím mým jmenovcem), Nadto jsem předchozího večera slavil narozeniny, ale naštěstí pomohlo, že přebývám poměrně nedaleko místa srazu. Naše skupina Hvězdné flotily (makisté se pochopitelně shromáždili jinde) se odebrala na základnu – do bytu admirála Xyll, kde jsme obdrželi instrukce, zbraňové i další vybavení, i když veškeré zbraně byly automaticky nastaveny na ochromení s tím, že smrtící zbraně bude případě možno získat jakýmsi způsobem na místě. Dozvěděli jsme se i cíl mise – odhalit, ze kterého z doků makisté odesílají zbraně, přerušit transport těchto zbraní a především chránit cardassijskou velvyslankyni Tar-aru, která měla vykonat na Settliku inspekční cestu a přednést projev k obyvatelstvu. Sama velvyslankyně nám sice příliš nevěřila, především veliteli naší bezpečnosti Iconerovi, nakonec se ale s naší ochranou neochotně smířila. Kapitán Flash, který byl jmenován velitelem výsadku, nás rozdělil do tří skupin – ochrana velvyslankyně, tým pro luštění kódů v docích a tým úderný. I tak jsme se však pokud možno drželi co nejvíc pohromadě.

  Před základnou se k našemu týmu (Flash, lékařka Zana, Iconer, Sokar, Miro a já) přidala poslední členka Eva, a pak jsme s doprovodem admirála Xyll, která poskytovala informace jako “informační obláček“, vyrazili k prvnímu z doků, označenému číslem tři. Nikdo se u něho nevyskytoval, takže jsme pokračovali dál na smluvené místo srazu se skupinou orionských obchodníků.

  I když jsme dorazili o něco dřív, obchodníci už byli na místě a začalo smlouvání – o informace, vybavení i personál (snad pro každou položku měli samostatného “manažera“). Navštívili jsme i další zdroj zásob – místního Ferenga, vystupujícího pod jménem Samuel, s poměrně drzým klingonským pomocníkem. Poté kapitán Flash odeslal část týmu na průzkum doků, takže jsme v deštivém počasí došli k doku jedna, ale stopy činnosti makistů jsme nenalezli. Než jsme stačili objevit další, byli jsme odvolání zpět za cílem vyluštění kódu ke skladišti.

  Pak jsme se ale vrátili k doku jedna všichni – mělo zde proběhnout slavnostní shromáždění místních obyvatel, k nimž měla promluvit cardassijská velvyslankyně. Původně měla slavnost proběhnout u doku tři, ale zahlédli jsme u něho na dálku podezřelou činnost, takže se kapitán s částí týmu vydal na samostatný průzkum. My ostatní jsme cestou do doku jedna potkávali více či méně podezřelé civilisty (nechali jsme si ukázat zavazadla, ale zbraně v nich nebyly – bohužel jsme byli vázáni pravidly Flotily a nechtěli jsme už tak napjatou situaci komplikovat osobní prohlídkou). Místní provolávali slávu velvyslanci cestou i na shromáždění, než ale stačil dorazit kapitán se zbytkem týmu, situace se otočila a místní na nás zaútočili. Bylo jich víc než nás (že by špatný odhad velikosti našeho týmu, nebo se nečekaně počet “civilistů“ zvětšil?), ale největší ranou bylo, když se šéf bezpečnosti Iconer s křikem rozběhl ke druhé straně a velvyslankyně zůstala bez ochrany. Bohužel měla Tar-ara pravdu, velitel bezpečnosti byl nasazený makistický špeh a odhalit včas jsme ho nedokázali ani my, ani výzvědná služba Flotily (a co údajná Sekce 31, taky zaspala?). Proti takové přesile, zejména s mohutným bojovníkem “tělo na tělo“ Gritem, jsme šanci neměli (pro zajetí se počítala přesila dvou na jednoho), makisté většinu z nás zranili a zajali velvyslankyni i lékařku Zanu. Jen díky kapitánovi a zbytku týmu, kteří měli základní znalosti zdravotnické pomoci, se nás podařilo uzdravit.

  Informační obláček Xyll nás upozornila na nalezené zbraně v nedaleké bedně (ve skutečnosti však krabici kdosi z “místních“ ukradl, a simulovaně musel posloužit klacík). Rozhodli jsme se opatřit si zásoby z dalších skladů a pokud možno i smrtící zbraň, abychom mohli makisty napadnout a zajatkyně vysvobodit. Náš předpoklad o doku číslo jedna jako překladišti se nepotvrdil, takže jsme došli k doku dva (rovněž prázdnému) a nakonec k Ferengovi, kam se mezitím přesunuli i Orionci. Jelikož Klingon sežral kód k Ferengovu trezoru, pomohl mu jej Miro výměnou za informace rozšifrovat a s Orionci jsme zatím za latinium vyhandlovali smrtící zbraň. Předpokládali jsme, že se objeví skupinka makistů k vyjednávání, kterou jsme chtěli zajmout, objevil se však jen jejich velitel omi s bílou vlajkou. Nabízel výměnu naší doktorky za bednu s vybavením z doku jedna, což by však znamenalo prakticky vítězství pro makisty. Velitel Flash proto učinil tvrdé, ale nezbytné rozhodnutí s tím, že s teroristy Flotila nevyjednává, a výměnu doktorky za vybavení odmítl. Omi odešel a my jsme se po dokončení obchodů vydali prohledávat další skladiště (mezitím se k nám přidala nová posila – poručík Istandil, která však kladla vytrvalé dotazy, proč jsme ochranu velvyslankyně “nezvládli“).

  V dalších skladech Flotily jsme štěstí neměli, makisté nás stačili předběhnout a vybavení ukořistit. Už se zdálo, že akce končí (i Orionci museli odejít), ale záhy přišlo hlášení z Q kontinua (koordinátor akce Táňa) a od informačního obláčku makistů Astralien, že se stále pokračuje. Odcházející Orionci nám poskytli vybavení, které mělo zajistit naší skupině dostatečnou sílu pro odvetu, a my jsme se vydali k doku číslo tři, který se ukázal být oním makistickým překladištěm. Však už na nás makisté čekali a strhla se přestřelka, při níž byly oběti na obou stranách. Kapitán Flash nezapomněl na osobní vendetu a dva náboje z šesti ve smrtící zbrani ukončily život zrádného velitele bezpečnosti Iconera, ale záhy učinil rozhodnutí ještě tvrdší. Doktorku ani velvyslankyni jsme zachránit nedokázali a od lékařky hrozil únik informací druhé straně, takže Flashovi nezbylo než lékařku Zanu (“real-life“ vlastní manželku) preventivně zastřelit.

  Části makistů se podařilo odletět a vzali s sebou na neznámé místo i velvyslankyni (náš plán přeoperovat Evu na Cardassianku a nasadit ji jako údajnou velvyslankyni na Cardassii se díky nepřítomnosti doktorky bohužel nerealizoval). Federaci se na druhé straně podařilo přerušit makistům dodávku zbraní, byli přinucení svou základnu opustit a nyní jsou hledanými zločinci, takže se budou muset skrývat a pravděpodobně své aktivity omezit. Každá strana tedy něco získala i ztratila a je na velení Flotily, aby posoudila průběh a výsledky celé mise i jednání našeho týmu.

   

  Tolik hlášení z průběhu mise Settlik III, kterou jsme v podobě LARPu realizovali v lesoparku Kamýk a všichni si jí moc užili. Na závěr mise se oba týmy sešly u doku tři, kde koordinátor Táňa vyhlásila konečné výsledky. Obě strany dosáhly jistého úspěchu a způsobily ztráty protivníkovi, ale nakonec zvítězili těsnou většinou bodů makisté. Na závěr jsme se všichni i po skupinkách vyfotili (Tar-ara si škrcení “zrádce“ náležitě užila), a poté jsme všichni došli pěšky do baseballového klubu Pátá meta, kde jsme poseděli do pozdních hodin, občerstvili se výbornou polévkou i dalším jídlem a společně rozebírali průběh hry i přijatá rozhodnutí. Tentokrát se jako ti “hodnější“ ukázali makisté – v životě není vše jako v seriálu a někdy i Hvězdná flotila jedná tvrději, než jak jsou diváci a příznivci Star Treku zvyklí. Samozřejmě jsem jako obvykle vydržel nejdéle, i když mě v neděli čekalo ještě natáčení Torchwood fanfilmu a posezení v čajovně. A teprve ve večerních hodinách jsem vyrazil domů.

  S LARPem byli spokojeni opravdu všichni – účastníci za obě strany i organizátoři. Děkujeme moc všem, kteří pro nás tuto výbornou hru ze série LARPů připravili, bylo vidět, že to dalo hodně práce i času, ale výsledek rozhodně stál za to. Tak na shledanou při některém z příštích setkání..

  Live long and prosper!
  Praotec trekkie

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

 • Základní informace

  Vstupné

  • 50 Kč (Budou z něj hrazeny veškeré tisky, různé maličkosti potřebné k misi a nákup občerstvení baru u Ferenga.)

  Program

  • 9:00 sraz na souřadnicích, které budou určeny dle zvoleného týmu
  • přesné instrukce o času a místě srazu obrdží každý účastník emailem
  • 10:00 zahájení mise
  • 19:00 předpokládaný konec mise (může se samozřejmě měnit, záleží na rychlosti a šikovnosti hráčů)

  Další pokyny:

  • Přihlášky se uzavřou 16. 4. Poté všichni účastníci obdrží základní informace o své postavě, aby si mohli připravit kostým a promyslet, koho že to budou hrát :).
  • Do přihlášky pište aktivní email, abychom Vám mohli sdělit dodatečné informace.
  • Kostým samozřejmě není povinný, ale výrazně přispívá k atmosféře hry, takže ho mohu jen doporučit.
  • Stránka akce na Facebooku

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)