lcars
logo

Návštěva dabingového studia Drak

Termín

 • 26. 11. 2000

Místo

 • Dabingové studio Drak , Kounicova 686/22 , Brno , [mapa]
 • Reportáž

  Neděle 26. listopadu byla pro většinu z nás dnem odpočinku po náročném týdnu, dnem kdy si každý z nás přispí a může se věnovat svým zájmům nebo trávit společné chvíle s rodinami. Pro osazenstvo dabingového studia v Brně byla právě tato neděle úplně obyčejným pracovním dnem. Pro jiné to byl naopak svátek a den s velkým D, na který jsem se třeba já těšil již od PSSTconu.

  V neděli 26. listopadu jsme totiž byli pozváni na návštěvu do Brněnského studia Drak, kde se tvoří české verze seriálu StarTrek Voyager. Z Prahy jsme vyjeli někdy okolo deváté ráno abych ve tři čtvrtě na dvanáct mohli parkovat před studiem. Tři skupinky trekistů z různých koutů galaxie dorazili skoro přesně načas. Po deseti minutkách dorazila i naše hostitelka - Sylva Talpová. Vrátný byl viditelně překvapený množstvím lidí, které se hrne do druhého patra, ale nic nenamítal a s úsměvem nás vpustil dál. Na chodbě jsme se přivítali s panem režisérem a s představiteli pana Neelixe a Toma Parise. Přivítání bylo opravdu vřelé, ale krátké, akorát končila pauza. Do studia mohli jít první tři z nás. Zrovna se pracovalo na dílech „Fury“, „Life Line“ a „Live Fast and Prosper“ (překlad jejich názvů vás ušetřím) Zbytek započal družnou konverzaci s kapitánem u kafe a lahvinky červeného. Během toho se na nás přišel podívat Přemysl Přichystal (představitel Holodoctora), který měl práci v jiném studiu o patro níž.

  Střídání stráží ve studiu jsme využili spolu s Míšou a Doctorem. Doc šel do režie a já s Míšou jsme vyfásli ve studiu sluchadla a v duchu jsme si to zkoušeli s panem Cigánkem a panem Burešem. Nejlepší byla scéna, kdy v episodě „Fury“ zve Neelix svoji Kes do simulátoru k procházce na plážích Ošionyanu jedna. Řekl to asi na pošesté. Při další pauze jsem uvítali Kes, Samantu Wildmanovou a palubní počítač. Všichni dostali malou pozornost ve formě velikého komunikátoru ze seriálu Voyager.

  Čas ubíhal, všichni, dabéři přicházeli a odcházeli, skvěle jsme si popovídali s paní Kočovou (představitelkou B`Elanny) o jejím vztahu s poručíkem Parisem. Nakonec dorazil Luboš Ondráček (Chakotay). Musím uznat, že jsem si ho představoval jinak, ale s kapitánem jim to slušelo. Já nemám dál moc co psát, bylo to moc prima odpoledne, se všemi si popovídat u skleničky a u kafíčka. Asi v půl osmé myslím jsme utvořili skupinku pro společné foto všem poděkovali, rozloučili se a jeli dom.

  ALKO, Star Trek Nexus

 • Základní informace

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)