divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Scott Montgomery "Scotty" Scott Montgomery "Scotty" (zrcadlový vesmír) >>> divider

Scott Montgomery "Scotty"  (alternativní realita)

Scott Montgomery "Scotty" (alternativní realita)
Známý též jako:
Scotty (alternativní realita)
Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
muž
Narození:
2222 - Skotsko, Země
Povolání:
inženýr
Rodinný stav:

svobodný

Další informace

Účinkování:
film Star Trek
Představitel:
Simon Pegg

Kariéra

Poznámka: Jelikož se Scotty narodil před okamžikem, kdy se romulanský kapitán Nero z roku 2387 vynořil z černé díry do roku 2233, čímž způsobil vznik nové časové linie - alternativní reality, jsou do tohoto okamžiku okolnosti jeho života totožné se Scottym z hlavní časové linie.
před 2257

Vystudoval Akademii Hvězdné flotily, podle neoficiálních pramenů ve třídě admirála Archera.

2257

Sloužil na automatické federační základně na Delta Vega v soustavě 40 Eridani (vulkanská soustava), jeho asistentem byl mimozemský příslušník Flotily Keenser. Věřil, že toto nezajímavé umístění je trestem za to, že při testu transportu při warp rychlosti, který se snažil zrealizovat, použil jako testovací subjekt bígla admirála Archera. Transport nebyl úspěšný a admirál už svého miláčka nikdy neviděl.

2258

Krátce po zničení Vulkanu romulanským kapitánem Neronem a jeho lodí Narada za ním na základnu přišli starý ambasador Spock z hlavní časové linie a mladý kadet James Kirk. Spocka sem krátce předtím vysadil Nero a Kirka zase komandér Spock z alternativní reality za trest, že příliš vehementně namítal proti jeho plánům na záchranu Země a Federace. Ambasador Spock věděl, že je nutné, aby se Kirk vrátil na USS Enterprise, pomohl Scottymu dokončit transportní zařízení pro transport při warp rychlosti (dal mu konečnou verzi rovnice, kterou Scotty z hlavní časové linie v budoucnosti vytvoří), a odtransportoval oba na palubu Enterprise.

Jelikož hlavní inženýr Olson zahynul při pokusu vyřadit z provozu Neronův orbitální vrták, bylo přirozené, že se se svými znalostmi stal hlavním inženýrem.

Nad Zemí při snaze zachránit ji a zničit Naradu dvakrát ukázal, jak skvělým inženýrem je. Podařilo se mu na transportní plošinu transportovat tři osoby ze dvou různých lokací, což se doposud nikomu nepodařilo, a zabránit tomu, aby Enterprise pohltila černá díra: vystřelil warp jádro a odpálil je, takže vzniklá tlaková vlna rychle loď zanesla do bezpečné vzdálenosti (viz film Star Trek).

2259

Byl na palubě USS Enterprise NCC-1701, když se její posádka snažila na planetě Nibiru zastavit erupci vulkánu a protestoval proti riskantnímu postupu kapitána Kirka.

Když vypukla krize s Johnem Harrisonem alias Khanem Noonienem Singhem, vylepšeným člověkem z 20. století, zjistil nejprve, že mu byl odcizen vzorec transwarpového transportu. Potom bylo na palubu Enterprise přeneseno 72 experimentálních fotonových torpéd, ovšem bylo mu zakázáno zkontrolovat je. Byl proti jejich umístění na palubu a nakonec kvůli tomu rezignoval, takže zůstal na Zemi. Na jeho místo nastoupil Pavel Chekov. Když potom kapitán získal podezřelé souřadnice, letěl Scotty na jeho žádost k Jupiteru, kde objevil tajný vesmírný dok a v něm obrovskou USS Vengeance třídy Dreadnought. Dostal se na její palubu, deaktivoval její zbraně a umožnil vstup posádce Enterprise (viz film Star Trek Into Darkness).

Obrázky

  • Inženýr Montgomery Scott
    Inženýr Montgomery Scott
  • Inženýr Montgomery Scott
    Inženýr Montgomery Scott
  • Inženýr Montgomery Scott
    Inženýr Montgomery Scott
divider <<< Scott Montgomery "Scotty" Scott Montgomery "Scotty" (zrcadlový vesmír) >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries