lcars
logo
divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Ce Acatl Ceris >>> divider

Celes Tal

Celes Tal
Známý též jako:
Tal Celes
Druh:
Bajoran
Pohlaví:
žena
Povolání:
člen posádky USS Voyager
Rodinný stav:
není známo

Další informace

Účinkování:
VOY Good Shepherd
Představitel:
Zoe McLellan

Kariéra

před 2371

Měla problémy se studiem na Akademii. Domnívala se, že jí pedagogové poněkud usnadňovali práci, protože politikou Federace a Hvězdné flotily bylo získat Bajorany. Přesto se musela učit celé noci a i potom byla sotva průměrná.

2371

Po absolvování Akademie byla přidělena na USS Voyager kapitána Janewayové. Při první misi, kdy v Badlands pátrali po makistické lodi, byla loď unesena paprskem bytosti zvané Ochránce do Delta kvadrantu (viz epizoda VOY Caretaker).

před 2376

Pracovala v technické sekci, ovšem její práce byla obecně špatná. Dělala příliš mnoho chyb, a to přesto že své povinnosti opět doháněla v noci. Její nadřízení si zvykli, že po ní musí všechno kontrolovat. Nikdy se nezúčastnila žádného výsadku mimo loď.

Spřátelila se se členem posádky Williamem Telferem. Pomáhala mu zvládat jeho hypochondrii a on jí zase pomáhal s jejími úkoly.

2376

Pracovala v astrometrice pod velením Sedmé jako senzorový analytik 3. stupně. Sedmá ji vybrala jako odstrašující příklad, když prováděla analýzu efektivnosti posádky a jejího využití. Kapitán Janewayová se proto rozhodla, že vezme ji a další dva členy posádky s podobně neutěšenou minulostí na Voyageru na průzkumnou misi do prostoru, kde se rodily hvězdy. Jejím úkolem bylo provádět soustavnou analýzu senzorů a zásobovat své kolegy aktuálními údaji. Deltaplán se tam srazil s protokometou z temné hmoty a přišel o naprostou většinu své antihmoty. Posádka se dokonce setkala s životní formou z temné hmoty, nebyla ale schopna s ní komunikovat. Když lodi hrozilo zničení a kapitán nařídila, aby se tři nezkušení členové výsadku zachránili v únikových modulech, odmítla kapitána opustit a pomohla určit zdroj a příčinu útoku. Celes spolu s ostatními zachránila posádka Voyageru.

Později téhož roku ji Sedmá obvinila, že špatně prováděnou diagnostikou zkratovala energetické obvody v astrometrice. Celes ale s diagnostikou ještě ani nezačala, všechny poruchy na Voyageru způsobovala elektromagnetická bytost, která se na loď nešťastnou náhodou dostala, když Voyager čerpal deuterium v mlhovině třídy J. Když se situace dále zhoršila, chodila sama několik hodin po chodbách lodi, aniž by kohokoliv potkala. Domnívala se, že posádka byla asimilována Borgy nebo zabita Hirogeny, a tak napadla praporčíka Kima, když ho ve tmě potkala. Kim ji uklidnil a dovedl do strojovny, která byla dočasným útočištěm posádky (viz epizoda VOY The Haunting of Deck Twelve).

2377

Jako naprostou většinu členů posádky Voyageru ji zajali Quarreni, vymyli jí mozek a přinutili pracovat ve svém hlavním městě v průmyslovém zařízení. Asi tři týdny pracovala ve fúzním reaktoru, stejně jako její kolega Mulcahey, kterého nepoznávala (viz epizoda VOY Workforce).

Poznámka: Jméno Celes Tal je v titulcích uvedeno jako Tal Celes. Vzhledem k tomu, že ji kapitán i Sedmá oslovují Celes, zatímco pro Billyho Telfera je Tal, domníváme se, že její jméno správně zní Celes Tal, jelikož Bajorani uvádějí své příjmení na prvním místě.

Obrázky

Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
Celes Tal
divider <<< Ce Acatl Ceris >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries