divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Soral Sord >>> divider

Soran Tolian dr.

Soran Tolian dr.
Druh:
El-Aurian
Pohlaví:
muž
Narození:
cca 2050
Úmrtí:
2371 - Veridian III
Povolání:
vědec
Rodinný stav:

vdovec

Další informace

Účinkování:
film Star Trek: Generations
Představitel:
Malcolm McDowell

Kariéra

2293

Byl jedním z uprchlíků na SS Lakul, která po zničení domovského světa Borgy vezla skupinu těch, kdo přežili, k Zemi. Lakul byla zachycena nexem, vesmírnou anomálií putující galaxií v cyklu 78 let. Soran se tak na krátkou chvíli dostal do nexu, loď ale vytáhla USS Enterprise-B kapitána Harrimana. Soran se od tohoto zážitku nesnaží o nic jiného, než aby se do nexu vrátil.

před 2371

Vypočítal, že nexus přijde k němu, ovšem pokud změní jeho dráhu tak, aby protínala nějakou planetu třídy M, kde by na něj mohl počkat. Za tím účelem vyrobil trilithiovou zbraň schopnou zastavit nukleární reakce hvězdy.

2371

Zajistil si působení na observatoři Amargosa, což bylo jedno z míst, kde jeho zbraň mohla poprvé změnit dráhu nexu. Spojil se za tím účelem se sestrami Durasovými. Z observatoře opravdu zbraň odpálil a způsobil kolaps hvězdy.

Druhý výstřel se měl odehrát v soustavě Veridian. Instaloval tam svou zbraň, která by zničila celou soustavu, v jejím odpálení mu ale zabránili kapitáni Picard z USS Enterprise-D a kapitán Kirk, který byl roku 2293 při záchraně SS Lakul do nexu vtažen. Kapitán Picard ho v něm vyhledal a přivedl ho zpět do normálního času a prostoru na Veridian. Soran zemřel, když jeho zbraň, kterou předtím sabotoval kapitán Picard, při odpálení explodovala.

Alternativní časová linie: Jeho plán uspěl a šoková vlna po odpálení zbraně do slunce soustavy Veridian zničila celou soustavu.

Obrázky

 • Doktor Soran (2293)
  Doktor Soran (2293)
 • Doktor Soran (2371)
  Doktor Soran (2371)
 • Doktor Soran (2371)
  Doktor Soran (2371)
 • Doktor Soran (2371)
  Doktor Soran (2371)
divider <<< Soral Sord >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries