Dax Curzon

Dax Curzon

Základní informace

Druh:
Trill
Pohlaví:
muž
Úmrtí:
2367 - Risa
Povolání:
diplomat Federace
Rodinný stav:
není známo

Další informace

Účinkování:
DS9 Emissary (zmínky v mnoha epizodách)
Představitel:
Frank Owen Smith

Kariéra

2285

Stává se sedmým hostitelem symbionta Daxe.

2289

Je uznávaným diplomatem Federace. V kolonii Korvat se potkal s kapitánem Kangem a získal jeho respekt. Kang po něm pojmenoval svého prvorozeného syna (viz epizoda DS9 Blood Oath).

2293

Je zástupcem Federace při jednáních s Klingonskou říší na Khitomeru.

30. léta 24. století

Slouží jako federační vyjednavač na Klaestronu IV během planetární občanské války. Přátelí se s generálem Ardelonem Tandrem a udržuje poměr s jeho manželkou Eninou (viz epizoda DS9 Dax).

Uzavírá přátelství s Benjaminem Siskem (viz epizoda DS9 Emissary), s nímž slouží na USS Livingston (viz epizoda DS9 Invasive Procedures). Přátelí se také s Calvinem Hudsonem, pozdějším Makistou (viz epizda DS9 The Maquis).

před 2367

Stává se členem komise pro symbiózu na Trillu. Je na adepty připojení velmi přísný a má mimořádně vysoké nároky. Počátkem 60. let dokonce vyloučil z programu Jadzii, ta však byla vytrvalá, sebrala odvahu a přihlásila se znovu.

2367

Curzon Dax umírá na Rise vyčerpáním po jamaharonu (viz epizoda DS9 Let He Who Is Without Sin…). Symbiont Dax je implantován do Jadzie.

2370

Aby uctila Curzonovu památku a dostála jeho přísaze, připojuje se Jadzia ke starým Curzonovým přátelům Kangovi, Korovi a Kolothovi, jejichž prvorozené syny zabil dávný nepřítel Albino, v jejich tažení proti němu (viz epizoda DS9 Blood Oath).

2371

Při Jadziině zhian'taře do sebe bere Curzonova ducha Odo. Teprve teď se Curzon přiznává, že Jadzii obdivoval a miloval (viz epizoda DS9 Facets).

Obrázky

 • Curzon Dax
  Curzon Dax
 • Odo jako Curzon Dax
  Odo jako Curzon Dax
 • Odo jako Curzon Dax
  Odo jako Curzon Dax
 • Odo jako Curzon Dax
  Odo jako Curzon Dax
divider
< Dax Audrid Dax Emony >
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)