divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Titan: Taking Wing To Seek Out New Life: The Biology of Star Trek >>> divider

Titan: The Red King

Původní název:
Titan: The Red King
Autor:
Martin, Michael A. ;Mangels, Andy
Vydavatel (USA):
Pocket Books
Rok vydání (USA):
2005
Český název:
Titan: Černý král
Překlad:
Jakub Marek
Vydavatel (ČR):
Laser Books
Rok vydání (ČR):
2012
Série:
Tit
Zakoupit:
Zakoupit knihu online
Hodnocení:

4/5 (21 hlasů, Trekkies.cz)

U.S.S. Titan, kterému velí kapitán William Riker, prošetřuje zmizení utajované romulanské flotily, když tu je neznámou silou odmrštěn více než 200.000 světelných let do Malého Magellanova oblaku. Oblak je jednou z galaxií, které obíhají Mléčnou dráhu, a je domovem Nýelů, dávno ztracených potomků pozemšťanů, s nimiž Federace nepřišla do styku už více než osmdesát let. Rikerův pochybný spojenec - komandér Donatra z romulanského válečného ptáka Valdore - zachrání mladého Nýela, oběť tajemných kosmických otřesů, které tu a tam rozplétají a znovu splétají matérii vesmíru... a tím naplňují apokalyptickou vidinu, která si už vyžádala miliony životů. Vědecký tým Titanu brzy nachází důkaz, že za pustošením nýelského prostoru stojí olbřími a mocná inteligence: záchvěvy vědomí, které bez ustání zajišťuje existenci Malého Magellanova oblaku - a všech, kdož v něm žijí. Jestli ale procitne, následky si nedokáže nikdo představit. Zatímco Riker zvažuje, jak postupovat dál, jeho posádka se potýká s vědeckým a filozofickým dopadem toho, co objevili... a mezi mladým Nýelem, kterého vzali na palubu, a Rikerem vznikne pouto, jenž v kapitánovi probudí přízraky, s nimiž se dosud nevyrovnal.

Poznámka: Kniha se v originále jmenuje The Red King. Český název je Černý král, jelikož jde o odkaz na Alenku v zemi za zrcadlem, kde postava Černého krále (v orig. Red King) vystupuje. Lewis Carroll vycházel z verze šachů s bílými a červenými figurami, nikoli černými. Proto je v originále Alenky "Red King" a "Red Queen", ale z hlediska šachů se jedná o "černé" figury.

Obrázky

  • původní obálka
    původní obálka
  • česká obálka
    česká obálka
divider <<< Titan: Taking Wing To Seek Out New Life: The Biology of Star Trek >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)