lcars
logo
Hlavní stránka / databáze / Hudba ve Star Treku

Hudba ve Star Treku

Na této stránce naleznete přehled hudby ve Star Treku rozdělený podle seriálů. Dočtete se také informace o autorech hudby, nebo o "hrajících, zpívajících" hercích a postavách.

Úvod

Protože už od vzniku prvních filmů a televizních pořadů byla hudba jejich součástí a vyvíjela a měnila se pouze podle momentálního vkusu a módního žánru, stala se samozřejmě i průvodkyní Star Treku.

Není doménou jednoho autora, ale tvořila ji řada skladatelů, což nepřekvapuje při rozsáhlosti tohoto fenoménu. Je tudíž velmi různorodá, ale i provázaná opakujícími se fanfárami, znělkami i některými motivy, které buď jeden autor opakoval a rozvíjel, nebo je jeden od druhého v úpravách přebíral pro navození kontinuity, což je typické např. u klingonského motivu.

Producenti téměř všech ST seriálů a filmů se snažili, aby jejich celkový dojem umocňovala vhodná hudební podkresba, a tak vzniklo mnoho i samostatně poslouchatelných skladeb, o jejichž kvalitě svědčí i řada ocenění. Alespoň stručně bychom si mohli připomenout tuto hudbu pro

Hana "Hana'an" Vittková,
Robert "E-Wan" Richter,
Martin "Samuel" Böhm

© 2000–2023 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)