lcars
logo
<<< Dark Frontier, Part II Course: Oblivion >>>

The Disease

 • Základní informace

  Synopse

  Harry se zamiluje do Tal, jejíž rasa žije na obrovské lodi, vedle níž Voyager vypadá jako hračka. Harry se nakazí a na velké lodi jsou lidé, kteří se od ní chtějí oddělit, což jejich tradice nedovolují.

  Galerie

  Posádka Voyageru pomáhá xenofóbním Varrům s opravou pohonu jejich generační lodi. Oprava ale nejde podle plánu.

  Posádka Voyageru pomáhá xenofóbním Varrům s opravou pohonu jejich generační lodi. Oprava ale nejde podle plánu.

  Skeny navíc zjišťují, že po celém trupu lodi se začínají množit mikrofraktury.

  Skeny navíc zjišťují, že po celém trupu lodi se začínají množit mikrofraktury.

  Harry se při opravách velice sblížil s inženýrkou Tal. Je si dobře vědom toho, že porušuje nespočet nařízení Flotily.

  Harry se při opravách velice sblížil s inženýrkou Tal. Je si dobře vědom toho, že porušuje nespočet nařízení Flotily.

  A brzy je jasné, že protokoly pro kontakt s cizími druhy mají opodstatnění. Začíná mu světélkovat kůže a musí přiznat, k čemu mezi ním a Tal došlo. Dostane důtku do záznamů.

  A brzy je jasné, že protokoly pro kontakt s cizími druhy mají opodstatnění. Začíná mu světélkovat kůže a musí přiznat, k čemu mezi ním a Tal došlo. Dostane důtku do záznamů.

  Mikrofraktury způsobuje umělý parazit. Když Tuvok a Neelix chytí varrského uprchlíka, začíná být jasné, že ne všichni Varrové jsou spokojeni se životem, který vedou.

  Mikrofraktury způsobuje umělý parazit. Když Tuvok a Neelix chytí varrského uprchlíka, začíná být jasné, že ne všichni Varrové jsou spokojeni se životem, který vedou.

  Tal je jedním z aktivních nespokojenců - tvůrců parazitu. Lodi hrozí zkáza, ale než mohou cokoliv podniknout, začíná se loď rozpadat.

  Tal je jedním z aktivních nespokojenců - tvůrců parazitu. Lodi hrozí zkáza, ale než mohou cokoliv podniknout, začíná se loď rozpadat.

  Voyager zůstal v těsné blízkosti a posílil pole intergrity varrské lodi, aby umožnil evakuaci z ohrožených míst. Jippeq toho chce využít, aby loď zachránil,…
  Voyager zůstal v těsné blízkosti a posílil pole intergrity varrské lodi, aby umožnil evakuaci z ohrožených míst. Jippeq toho chce využít, aby loď zachránil,…
  …Tal ho ale přemluví, aby ustoupil a neohrožoval životy posádky Voyageru. Ten tedy odlétá do bezpečné vzdálenosti,…

  …Tal ho ale přemluví, aby ustoupil a neohrožoval životy posádky Voyageru. Ten tedy odlétá do bezpečné vzdálenosti,…

  …zatímco se varrská loď rozpadá. Bude teď na Varrech, zda se rozhodnou žít jako dřív nebo odletět. Tal plánuje cestu do soustavy s binární hvězdou.

  …zatímco se varrská loď rozpadá. Bude teď na Varrech, zda se rozhodnou žít jako dřív nebo odletět. Tal plánuje cestu do soustavy s binární hvězdou.

  Harry odmítá léčbu své chemicky podpořené zamilovanosti a kapitánovi dává najevo, že už dávno není oním zelenáčem z Akademie, který před pěti lety odletěl na svou první misi.

  Harry odmítá léčbu své chemicky podpořené zamilovanosti a kapitánovi dává najevo, že už dávno není oním zelenáčem z Akademie, který před pěti lety odletěl na svou první misi.

 • V kostce

  Označení:
  5x17, #111
  Český název:
  Choroba
  Premiéra:
  24. 2. 1999
  Autor:
  Kenneth Biller
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  2,9/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Musetta Vander (Tal)
  • Charles Rocket (Jippeq)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Varrové
  postavy
  Derran Tal, Chopin Fryderyk, Jippeq
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Generačních lodí jsme ve Star Treku mnoho nepotkali. Připomeňme si asteroidovou generační loď Fabriniů z epizody TOS For the World Is Hollow and I Have Touched the Sky.
  • Fryderyk (díky jeho silné vazbě na Francii často psán také jako Frédéric) Chopin (1810 - 1849) byl nejvýznamnější polský hudební skladatel zejména klavírních skladeb s kořeny v polské lidové hudbě a zároveň vynikající klavírní virtuóz.

  Vývoj postav

  • Tal je největší láskou Harry Kima v celém seriálu. I s tímto vztahem však měl nemalé problémy.
  • Kapitán Janewayová jako důsledek Harryho činů zaznamenala do jeho složky formální důtku.

  Hostující herci

  • Musettu Vander (Derran Tal) známe například ze seriálů Viper, Highlander, Babylon 5, Xena nebo jako Shan'auc ze Stargate SG-1. Mohli jsme ji vidět také ve filmech Cela, Wild Wild West nebo Mortal Kombat 2.
  • Charles Rocket (Jippeq) hrál například kapitána Midiana Knighta v seriálu Tequila a Bonetti a hostoval v celé řadě seriálů, například To je vražda, napsala, Takoví normální mimozemšťané, Akta X, The Pretender (Chameleon) nebo Picket Fences.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední natáčí také pro ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
<<< Dark Frontier, Part II Course: Oblivion >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries