lcars
logo
<<< Infinite Regress Thirty Days >>>

Nothing Human

 • Základní informace

  Synopse

  B'Elanna je napadena parazitem a jediný, kdo jí může pomoci, je holografický doktor, jehož program je založený na válečném zločinci, který své poznatky získával krutými pokusy.

  Galerie

  Voyager zachytí silná energetická vlna, ale nijak ho nepoškodí. Její součástí je zřejmě volání o pomoc, které lze vystopovat k místu vysílání.
  Voyager zachytí silná energetická vlna, ale nijak ho nepoškodí. Její součástí je zřejmě volání o pomoc, které lze vystopovat k místu vysílání.
  Z lodi je těsně před výbuchem na ošetřovnu transportován zraněný příslušník vysoce vyvinutého druhu. Doktor si s ním neví rady. Jedinec proskočí silovým polem a přisaje se na B'Elannu.

  Z lodi je těsně před výbuchem na ošetřovnu transportován zraněný příslušník vysoce vyvinutého druhu. Doktor si s ním neví rady. Jedinec proskočí silovým polem a přisaje se na B'Elannu.

  Doktor ho nedokáže sundat, nehledě na to, že by to B'Elannu zabilo. Vezme si na pomoc dr. Moseta, proslulého exobiologa, a s Harrym vytvoří jeho hologram.

  Doktor ho nedokáže sundat, nehledě na to, že by to B'Elannu zabilo. Vezme si na pomoc dr. Moseta, proslulého exobiologa, a s Harrym vytvoří jeho hologram.

  V simulátoru vytvoří Mosetovu laboratoř a začínají zkoumat hologram napodobující stvoření ohrožující B'Elannu.

  V simulátoru vytvoří Mosetovu laboratoř a začínají zkoumat hologram napodobující stvoření ohrožující B'Elannu.

  Když Mosetův hologram vidí praporčík Tabor, informuje o nelidských metodách, jimiž Moset získával své vědecké poznatky v době okupace Bajoru.

  Když Mosetův hologram vidí praporčík Tabor, informuje o nelidských metodách, jimiž Moset získával své vědecké poznatky v době okupace Bajoru.

  B'Elanna sice Moseta nezná, ale rezolutně odmítá dát se léčit Cardassianem, raději by zemřela.

  B'Elanna sice Moseta nezná, ale rezolutně odmítá dát se léčit Cardassianem, raději by zemřela.

  Doktor se domnívá, že Taborovy informace jsou zkreslené a přehnané, Sedmá a Harry ale našli v databázích údaje, které je potvrzují.

  Doktor se domnívá, že Taborovy informace jsou zkreslené a přehnané, Sedmá a Harry ale našli v databázích údaje, které je potvrzují.

  Celá posádka stojí před morálním dilematem. Kapitán chce B'Elannu zachránit za každou cenu a proti jejímu přání i proti názoru posádky dává Doktorovi rozkaz, aby Moset operoval.

  Celá posádka stojí před morálním dilematem. Kapitán chce B'Elannu zachránit za každou cenu a proti jejímu přání i proti názoru posádky dává Doktorovi rozkaz, aby Moset operoval.

  Moset by tvora bez váhání zabil, Doktorovi se ale podaří ho pouze paralyzovat a uvolnit ho tak z B'Elanny.

  Moset by tvora bez váhání zabil, Doktorovi se ale podaří ho pouze paralyzovat a uvolnit ho tak z B'Elanny.

  K Voyageru zatím přiletěla další loď tohoto druhu a svým vlečným paprském ho zbavuje energie, aniž by ho jakkoli poškodila.

  K Voyageru zatím přiletěla další loď tohoto druhu a svým vlečným paprském ho zbavuje energie, aniž by ho jakkoli poškodila.

  Doktor tvora uvolnil a kapitán ho ihned dala transportovat na loď jeho druhu, která v míru odletěla.

  Doktor tvora uvolnil a kapitán ho ihned dala transportovat na loď jeho druhu, která v míru odletěla.

  Kapitán nechala na Doktorovi, jestli bude Mosetův hologram dál využívat. Ten se rozhodl, že nemůže schvalovat Mosetovy metody tím, že by užíval výsledky jejich užití, a program smazal.

  Kapitán nechala na Doktorovi, jestli bude Mosetův hologram dál využívat. Ten se rozhodl, že nemůže schvalovat Mosetovy metody tím, že by užíval výsledky jejich užití, a program smazal.

 • V kostce

  Označení:
  5x08, #102
  Český název:
  Nelidské metody
  Premiéra:
  2. 12. 1998
  Autor:
  Jeri Taylor
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3,2/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • David Clennon (dr. Crell Moset)
  • Jad Mager (praporčík Tabor)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Moset Crell dr., Tabor
  civilizace a kultura
  Culatská univerzita, Federační lékařská akademie
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Albert Einstein (1879 - 1955) byl pozemský fyzik, jeden nejvýznamnějších pozemských vědců 20. století, nositel Nobelovy ceny. Formuloval speciální a obecnou teorii relativity.
  • Pablo Picasso (1881 - 1973) byl španělský levicový malíř, grafik a sochař, jeden z nejvýznamnějších umělců 20. století.

  Vývoj postav

  • Praporčíka Tabora uvidíme ještě v epizodě VOY Repression.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední natáčí také pro ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
<<< Infinite Regress Thirty Days >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries