lcars
logo

TOS 1x29

Operation: Annihilate!

Operace: Vyhlazení

 • Základní informace

  Synopse

  Populace na Denově je infikována parazity, kteří se zmocňují centrálního nervového systému. Parazity vzdorující všem známým způsobům destrukce je nutné zničit dřív, než se rozšíří po galaxii.

  Galerie

  • Uhura se marně snaží navázat spojení s kolonií Deneva. Potom se krátce ozve kapitánova švagrová Aurelan s voláním o pomoc a jeden kolonista vletí do slunce se slovy, že "je volný".

   Uhura se marně snaží navázat spojení s kolonií Deneva. Potom se krátce ozve kapitánova švagrová Aurelan s voláním o pomoc a jeden kolonista vletí do slunce se slovy, že "je volný".

  • Aurelan je hysterická a působí jako šílená. Její manžel, Kirkův bratr Sam, je mrtev a syn Peter je v bezvědomí. Ona a Peter jsou transportováni na Enterprise).

   Aurelan je hysterická a působí jako šílená. Její manžel, Kirkův bratr Sam, je mrtev a syn Peter je v bezvědomí. Ona a Peter jsou transportováni na Enterprise).

  • Stále nejsou schopni zjistit, co se v kolonii stalo. Útočí na ně podivná stvoření, nikdo ale netuší, jak nebezpečná jsou.

   Stále nejsou schopni zjistit, co se v kolonii stalo. Útočí na ně podivná stvoření, nikdo ale netuší, jak nebezpečná jsou.

  • Jedno z nich se přisálo na Spocka. Ač je Kirk téměř okamžitě strhne, přesto doktor při operaci zjistí, že to je nervový parazit, který se už usídlil ve Spockově nervové soustavě.

   Jedno z nich se přisálo na Spocka. Ač je Kirk téměř okamžitě strhne, přesto doktor při operaci zjistí, že to je nervový parazit, který se už usídlil ve Spockově nervové soustavě.

  • Toto zjištění potvrdila i Aurelan, která s parazitem, kterého měla v sobě, do poslední chvíle bojovala. Krátce nato zemřela.

   Toto zjištění potvrdila i Aurelan, která s parazitem, kterého měla v sobě, do poslední chvíle bojovala. Krátce nato zemřela.

  • Spock krátce propadl šílenství, stejnému, jehož stopu sledují napříč touto částí galaxie a které zničilo několik civilizací. Pod vlivem parazita se chtěl zmocnit lodi, aby se nákaza šířila dál.

   Spock krátce propadl šílenství, stejnému, jehož stopu sledují napříč touto částí galaxie a které zničilo několik civilizací. Pod vlivem parazita se chtěl zmocnit lodi, aby se nákaza šířila dál.

  • Spock ale nervové parazity díky své mentální disciplíně alespoň na pár hodin přemohl. Jeho jednání mu působí velké bolesti, přenese se ale na povrch, aby jedno stvoření mohli zkoumat.

   Spock ale nervové parazity díky své mentální disciplíně alespoň na pár hodin přemohl. Jeho jednání mu působí velké bolesti, přenese se ale na povrch, aby jedno stvoření mohli zkoumat.

  • Po neúspěšné snaze parazita zabít přišli na to, že ho zabíjí světlo, a Spock je prvním testovacím subjektem. Světlo vysoké intenzity parazita zničilo, ale Spock přitom oslepl.

   Po neúspěšné snaze parazita zabít přišli na to, že ho zabíjí světlo, a Spock je prvním testovacím subjektem. Světlo vysoké intenzity parazita zničilo, ale Spock přitom oslepl.

  • Příliš pozdě doktor zjistil, že na zabití parazitů stačí jen část spektra, UV záření. Kolem napadené planety jsou instalovány emitory záření a obyvatelé kolonie jsou zachráněni.

   Příliš pozdě doktor zjistil, že na zabití parazitů stačí jen část spektra, UV záření. Kolem napadené planety jsou instalovány emitory záření a obyvatelé kolonie jsou zachráněni.

  • K úlevě všech Spockova slepota nebyla trvalá. Vulkanská stavba jeho oka s vnitřním víčkem mu zachránila zrak.

   K úlevě všech Spockova slepota nebyla trvalá. Vulkanská stavba jeho oka s vnitřním víčkem mu zachránila zrak.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  3287.2

  Označení:
  1x29, #29
  Český název:
  Operace: Vyhlazení
  Premiéra:
  13. 4. 1967
  Autor:
  Carabatsos Steven W.
  Režie:
  Daugherty Herschel
  Hodnocení:

  69 % (19 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Craig Hundley (Peter Kirk)
  • Majel Barrett (Christine Chapelová)
 • Reference

  planety
  Ingraham B
  postavy
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 10
 • Zajímavosti

  Hostující herci

divider <<< The City on the Edge of Forever Catspaw >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)