lcars
logo
<<< A Taste of Armageddon The Devil in the Dark >>>

This Side of Paradise

 • Základní informace

  Synopse

  Kolonisté na Omicronu Ceti III, ačkoliv by měli být mrtví, jsou živi a zdrávi díky sporám. Spory brzy začnou ovlivňovat posádku Enterprise včetně Spocka.

  Galerie

  Výsadek z Enterprise se transportoval do kolonie na Omicron Ceti III, kde by všichni kolonisté měli být kvůli intenzivnímu Bertholdovu záření mrtví.

  Výsadek z Enterprise se transportoval do kolonie na Omicron Ceti III, kde by všichni kolonisté měli být kvůli intenzivnímu Bertholdovu záření mrtví.

  K jejich překvapení jsou nejen živí, ale přímo kypí zdravím, jako jejich vůdce Sandoval. O kolonii se to říct nedá, působí zanedbaně. Navíc nechovají žádná zvířata a na planetě není ani hmyz.

  K jejich překvapení jsou nejen živí, ale přímo kypí zdravím, jako jejich vůdce Sandoval. O kolonii se to říct nedá, působí zanedbaně. Navíc nechovají žádná zvířata a na planetě není ani hmyz.

  Spock znal botaničku Leilu Kalomi z dřívějška. Leila, která je do něj zamilovaná, mu slibuje, že mu prozradí tajemství planety.

  Spock znal botaničku Leilu Kalomi z dřívějška. Leila, která je do něj zamilovaná, mu slibuje, že mu prozradí tajemství planety.

  Je to zvláštní rostlina, kterou objevila. Na humanoida stojícího v blízkosti vystřeluje spory, které chrání před smrtelným zářením a také způsobují bezstarostnost a pocit bezbřehého štěstí.

  Je to zvláštní rostlina, kterou objevila. Na humanoida stojícího v blízkosti vystřeluje spory, které chrání před smrtelným zářením a také způsobují bezstarostnost a pocit bezbřehého štěstí.

  Spock pod vlivem spor projevuje své potlačené city. Bude si tyto chvíle pamatovat jako dobu, kdy se poprvé v životě cítil šťastný.

  Spock pod vlivem spor projevuje své potlačené city. Bude si tyto chvíle pamatovat jako dobu, kdy se poprvé v životě cítil šťastný.

  Sandoval opakovaně odmítá evakuaci kolonie, a než se kapitán Kirk zorientuje, jsou také všichni členové výsadku infikováni sporami.

  Sandoval opakovaně odmítá evakuaci kolonie, a než se kapitán Kirk zorientuje, jsou také všichni členové výsadku infikováni sporami.

  Květiny byly navíc přeneseny i na palubu. Uhura zničila komunikační obvody a celá posádka dezertuje. Vždyť na ni dole čeká pravý ráj.

  Květiny byly navíc přeneseny i na palubu. Uhura zničila komunikační obvody a celá posádka dezertuje. Vždyť na ni dole čeká pravý ráj.

  Kapitán na své lodi zcela osaměl a přemýšlí, proč právě jeho spory neinfikovaly. Uvědomil si, že celou dobu měl vztek: na Sandovala, na Spocka, na doktora, na posádku…

  Kapitán na své lodi zcela osaměl a přemýšlí, proč právě jeho spory neinfikovaly. Uvědomil si, že celou dobu měl vztek: na Sandovala, na Spocka, na doktora, na posádku…

  Vyláká tedy Spocka zpět na loď slibem, že se hned přenese za ostatními, že jen potřebuje s něčím pomoct. Rozzuřit Spocka urážkami chvíli trvalo, ale povedlo se a Spock je volný.

  Vyláká tedy Spocka zpět na loď slibem, že se hned přenese za ostatními, že jen potřebuje s něčím pomoct. Rozzuřit Spocka urážkami chvíli trvalo, ale povedlo se a Spock je volný.

  Potom Spock transportoval Leilu. Ta pochopila, že Spock je opět normální a že už s ním nemůže být. Zklamání vysvobodilo z vlivu spor také ji.

  Potom Spock transportoval Leilu. Ta pochopila, že Spock je opět normální a že už s ním nemůže být. Zklamání vysvobodilo z vlivu spor také ji.

  Oba muži upravují subsonický vysílač, který by měl všechny na planetě v několika minutách "vyléčit". Mají naprostý úspěch.

  Oba muži upravují subsonický vysílač, který by měl všechny na planetě v několika minutách "vyléčit". Mají naprostý úspěch.

  Sandoval je zděšen, že za tři roky nedokázali vůbec nic, a rád souhlasí s přesunem kolonie na hvězdnou základnu 27 a pak dál na nějakou jinou vhodnou planetu.

  Sandoval je zděšen, že za tři roky nedokázali vůbec nic, a rád souhlasí s přesunem kolonie na hvězdnou základnu 27 a pak dál na nějakou jinou vhodnou planetu.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  3417.3

  Označení:
  1x24, #24
  Český název:
  Vyhnání z ráje
  Premiéra:
  2. 3. 1967
  Autor:
  Fontana D. C.
  Režie:
  Senensky Ralph
  Hodnocení:

  4,5/5 (21 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Jill Ireland (Leila)
  • Frank Overton (Sandoval)
 • Reference

  planety
  Berengaria VII
  postavy
  Kalomi Leila, Kelowitz, Painter, Sandoval Elias
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 27
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Mátový julep
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Leila Kalomi je vedle T'Pring, s níž se Spock od svého dětství neviděl, jedinou ženou z jeho minulosti, s níž se v seriálu seznámíme.
  • Por. Kelowitze můžeme vidět celkem ve třech epizodách: The Galileo Seven, Arena a This Side of Paradise.

  Hostující herci

  • V Anglii narozená herečka Jill Ireland (1936-1990, Leila Kalomi) byla od roku 1968 manželkou Charlese Bronsona. Mohli jsme ji vidět například ve filmech Cestující v dešti nebo Přání smrti 2, v obou případech po boku svého manžela.
 • Perličky a statistiky


<<< A Taste of Armageddon The Devil in the Dark >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries