lcars
logo

TOS 1x20

The Alternative Factor

Dveře do vesmíru

 • Základní informace

  Synopse

  Enterprise nachází Lazara na pusté planetě a brzy zjišťuje, že Lazar bojuje na život a na smrt se svým zlým dvojníkem z paralelního antihmotového vesmíru.

  Galerie

  • Enterprise mapuje zcela nevýznamnou planetu, když náhle vše kolem nich včetně přístrojů "zabliká". Ani Spock si to nedokáže vysvětlit. Ví jen, že zdroj je na planetě.
   Enterprise mapuje zcela nevýznamnou planetu, když náhle vše kolem nich včetně přístrojů "zabliká". Ani Spock si to nedokáže vysvětlit. Ví jen, že zdroj je na planetě.
  • Tam objeví malou vesmírnou loď a muže, který si říká Lazarus. Výsadek ho transportuje na palubu. Muž tvrdí, že musí chytit a zničit něco, co zničilo jeho planetu a civilizaci na ní.

   Tam objeví malou vesmírnou loď a muže, který si říká Lazarus. Výsadek ho transportuje na palubu. Muž tvrdí, že musí chytit a zničit něco, co zničilo jeho planetu a civilizaci na ní.

  • Ukázalo se, že ono zablikání mělo podstatně větší rozsah, než se domnívali. Enterprise sice byla v epicentru, ale pocítila to celá galaxie a šlo to ještě mnohem dál.

   Ukázalo se, že ono zablikání mělo podstatně větší rozsah, než se domnívali. Enterprise sice byla v epicentru, ale pocítila to celá galaxie a šlo to ještě mnohem dál.

  • Doktor Lazarovi ošetřil ránu na čele. Vesmír ale tu a tam blikne a Lazarus má jednou náplast a podruhé ne. Také jeho povaha a zdravotní stav se mění.

   Doktor Lazarovi ošetřil ránu na čele. Vesmír ale tu a tam blikne a Lazarus má jednou náplast a podruhé ne. Také jeho povaha a zdravotní stav se mění.

  • Lazarus se vždy při bliknutí dostane do podivného prázdného prostoru, kde bojuje s jiným mužem. Pak se vrátí, ale není to vždycky on.

   Lazarus se vždy při bliknutí dostane do podivného prázdného prostoru, kde bojuje s jiným mužem. Pak se vrátí, ale není to vždycky on.

  • Na povrchu planety se objevilo místo vyzařující radiaci, které ovšem přístroje nezjistili. Je to jako trhlina ve vesmíru do jiného vesmíru.

   Na povrchu planety se objevilo místo vyzařující radiaci, které ovšem přístroje nezjistili. Je to jako trhlina ve vesmíru do jiného vesmíru.

  • Lazarus musí konečně s pravdou ven. Říká, že je cestovatel časem, že pustá planeta pod nimi je budoucnost jeho světa a on že pronásleduje monstrum, které to zavinilo.

   Lazarus musí konečně s pravdou ven. Říká, že je cestovatel časem, že pustá planeta pod nimi je budoucnost jeho světa a on že pronásleduje monstrum, které to zavinilo.

  • Kirk a Spock už mají dostatek údajů, aby vyvodili, o co jde. Mají tu dva Lazary, jednoho z vesmíru tvořeného antihmotou. Pokud se ti dva setkají v normálním světě, bude opravdu zle.

   Kirk a Spock už mají dostatek údajů, aby vyvodili, o co jde. Mají tu dva Lazary, jednoho z vesmíru tvořeného antihmotou. Pokud se ti dva setkají v normálním světě, bude opravdu zle.

  • Jeden z Lazarů ukradl dilithiové krystaly umožňující průlet koridorem mezi oběma vesmíry. Nešťastnou náhodou je ale do druhého vesmíru poslán Kirk, který se za ním transportoval.

   Jeden z Lazarů ukradl dilithiové krystaly umožňující průlet koridorem mezi oběma vesmíry. Nešťastnou náhodou je ale do druhého vesmíru poslán Kirk, který se za ním transportoval.

  • Tam se setká s Lazarem z antihmoty, který potvrdí jejich dedukci a dodá vysvětlení. Lazarus z jejich vesmíru zešílel, když zjistil, že má dvojníka, a od té doby cestuje časem, aby ho zničil.

   Tam se setká s Lazarem z antihmoty, který potvrdí jejich dedukci a dodá vysvětlení. Lazarus z jejich vesmíru zešílel, když zjistil, že má dvojníka, a od té doby cestuje časem, aby ho zničil.

  • Tento Lazarus posílá Kirka zpět, aby dostal druhého Lazara do koridoru, kde na něj bude čekat. Potom musí zničit loď, čímž průchod uzavřou s nimi oběma uvnitř. Jen tak oba vesmíry zachrání.

   Tento Lazarus posílá Kirka zpět, aby dostal druhého Lazara do koridoru, kde na něj bude čekat. Potom musí zničit loď, čímž průchod uzavřou s nimi oběma uvnitř. Jen tak oba vesmíry zachrání.

  • Šílený Lazarus z našeho vesmíru věděl, že bude-li lapen v koridoru, není cesty ven, ale neubránil se. Enterprise potom z orbity zničila časovou loď, aby trhlinu už nikdo neotevřel.

   Šílený Lazarus z našeho vesmíru věděl, že bude-li lapen v koridoru, není cesty ven, ale neubránil se. Enterprise potom z orbity zničila časovou loď, aby trhlinu už nikdo neotevřel.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  3087.6

  Označení:
  1x20, #20
  Český název:
  Dveře do vesmíru
  Premiéra:
  30. 3. 1967
  Autor:
  Ingalls Don
  Režie:
  Oswald Gerd
  Hodnocení:

  59 % (17 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Robert Brown (Lazar)
 • Reference

  postavy
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 200
 • Zajímavosti

  Hostující herci

 • Perličky a statistiky


divider <<< Arena Tomorrow Is Yesterday >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)