lcars
logo
<<< Shore Leave Arena >>>

The Squire of Gothos

 • Základní informace

  Synopse

  Kirk a výsadkový tým jsou vydáni na milost a nemilost Trelanovi, bytosti, která má moc přetvářet hmotu, jak se jí hodí, a která na důstojníky Enterprise pohlíží jako na hračky.

  Galerie

  Z planety, která by tam neměla být a která je neobyvatelná, někdo posílá pozdrav. Chvíli nato zmizí z můstku kormidelník Sulu a po něm i kapitán.

  Z planety, která by tam neměla být a která je neobyvatelná, někdo posílá pozdrav. Chvíli nato zmizí z můstku kormidelník Sulu a po něm i kapitán.

  Po čtyřech hodinách pátrání z orbity najdou místo, které se odlišuje od zbytku povrchu, a Spock riskuje výsadek: doktora, geologa Jaegera a poručíka DeSalla.

  Po čtyřech hodinách pátrání z orbity najdou místo, které se odlišuje od zbytku povrchu, a Spock riskuje výsadek: doktora, geologa Jaegera a poručíka DeSalla.

  Ti se kupodivu nacházejí v pozemské atmosféře. Objeví starý palác a v něm historicky zařízený salón. Kromě toho tam stojí kapitán a Sulu jako voskové figuríny.

  Ti se kupodivu nacházejí v pozemské atmosféře. Objeví starý palác a v něm historicky zařízený salón. Kromě toho tam stojí kapitán a Sulu jako voskové figuríny.

  Vítá je "generál Trelane ve výslužbě". Chce si povídat o pozemských válkách a pět mužů za žádnou cenu nechce propustit. Scottymu se ale podaří proniknout šítem a transportovat je zpět.

  Vítá je "generál Trelane ve výslužbě". Chce si povídat o pozemských válkách a pět mužů za žádnou cenu nechce propustit. Scottymu se ale podaří proniknout šítem a transportovat je zpět.

  Trelane se hned nato objeví na můstku a je rozzlobený. Vrací pětici mužů na svou planetu a tentokrát přibere i Spocka, Uhuru a pobočníka Rossovou. Čeká na ně prostřená tabule.

  Trelane se hned nato objeví na můstku a je rozzlobený. Vrací pětici mužů na svou planetu a tentokrát přibere i Spocka, Uhuru a pobočníka Rossovou. Čeká na ně prostřená tabule.

  Trelane se skvěle baví, tančí s Rossovou, zatím co jim k tomu Uhura hraje Straussův valčík. Muži přemítají, jak Trelanovi uniknout a kde je zdroj jeho síly.

  Trelane se skvěle baví, tančí s Rossovou, zatím co jim k tomu Uhura hraje Straussův valčík. Muži přemítají, jak Trelanovi uniknout a kde je zdroj jeho síly.

  Kirk ho vyprovokoval až k souboji a svoji ránu zamířil na zrcadlo, od něhož se Trelane vůbec nevzdaluje. Měli pravdu, za zrcadlem se skrývá stroj, jeden ze zdrojů Trelanovy síly.

  Kirk ho vyprovokoval až k souboji a svoji ránu zamířil na zrcadlo, od něhož se Trelane vůbec nevzdaluje. Měli pravdu, za zrcadlem se skrývá stroj, jeden ze zdrojů Trelanovy síly.

  Trelane se nevzdává. Znovu si přenesl Kirka, soudí ho a trestem má být oprátka. Kirk pochopil, že Trelanovi jde hlavně o zábavu, a přesvědčil ho, aby spolu bojovali o uvolnění Enterprise.

  Trelane se nevzdává. Znovu si přenesl Kirka, soudí ho a trestem má být oprátka. Kirk pochopil, že Trelanovi jde hlavně o zábavu, a přesvědčil ho, aby spolu bojovali o uvolnění Enterprise.

  Náhle se objevují dvě svítící koule energie, které jsou podle svých slov Trelanovi rodiče. Omlouvají se za svého zpovykaného a protivného synáčka.

  Náhle se objevují dvě svítící koule energie, které jsou podle svých slov Trelanovi rodiče. Omlouvají se za svého zpovykaného a protivného synáčka.

  Protesty Trelanovi nepomohly. Neumí se hezky chovat ke svým mazlíčkům, a tak ho rodiče berou zpět do své energetické dimenze.

  Protesty Trelanovi nepomohly. Neumí se hezky chovat ke svým mazlíčkům, a tak ho rodiče berou zpět do své energetické dimenze.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  2124.5

  Označení:
  1x18, #18
  Český název:
  Zeman z Gothosu
  Premiéra:
  12. 1. 1967
  Autor:
  Schneider Paul
  Režie:
  McDougall Don
  Hodnocení:

  3,8/5 (20 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • William Campbell (Trelane)
 • Reference

  postavy
  DeSalle, Hamilton Alexander, Helena, Helena Trójská, Jaeger Karl, Rossová Teresa, Trelane
  základny a kolonie
  Beta VI
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Vyskytly se spekulace, že Trellane je vlastně Q (viz román Petera Davida Q na druhou).

  Hostující herci

  • William Campbell (Trelane) hrál také Kolotha v epizodě The Trouble wirh Tribbles a stejnou postavu si zahrál také v epizodě DS9 Blood Oath. S hereckou kariérou skončil v polovině 70. let minulého století, ale mohli jsme ho vidět v hostující roli v seriálu Kung fu: Legenda pokračuje. Namluvil také Trelana v počítačové hře Star Trek: Judgement Rites.

 • Perličky a statistiky


<<< Shore Leave Arena >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries