lcars
logo
<<< The Squire of Gothos Tomorrow Is Yesterday >>>

Arena

 • Základní informace

  Synopse

  Ve snaze pomstít masakr na základně Federace pronásleduje Kirk loď plazovitých Gornů do neprozkoumané oblasti galaxie. Tam přinutí všemocní Metroni Kirka a gornského kapitána bojovat až do smrti jednoho z nich.

  Galerie

  Enterprise byla vylákána k federační základně na Cestus III. Základnu našli zničenou, přežil jen poručík Harold.
  Enterprise byla vylákána k federační základně na Cestus III. Základnu našli zničenou, přežil jen poručík Harold.
  Enterprise na orbitě se stala terčem neznámého útočníka, stejně jako výsadek na planetě. Až použití granátometu útočníky zahnalo a Enterprise se dala do pronásledování.
  Enterprise na orbitě se stala terčem neznámého útočníka, stejně jako výsadek na planetě. Až použití granátometu útočníky zahnalo a Enterprise se dala do pronásledování.
  Zraněný poručík vypověděl, jak základnu o den dřív napadli neznámí útočníci, kteří si říkají Gornové, hned prvním úderem vyřadili obranu a pak všechny pobili, včetně žen a dětí.

  Zraněný poručík vypověděl, jak základnu o den dřív napadli neznámí útočníci, kteří si říkají Gornové, hned prvním úderem vyřadili obranu a pak všechny pobili, včetně žen a dětí.

  Po několikahodinovém pronásledování gornská loď zastavila. Ovšem pak byla zastavena i Enterprise a k posádce promuvil Metron: Kirk a gornský kapitán se v boji utkají sami.

  Po několikahodinovém pronásledování gornská loď zastavila. Ovšem pak byla zastavena i Enterprise a k posádce promuvil Metron: Kirk a gornský kapitán se v boji utkají sami.

  Kirk byl taky hned přenesen na planetu, kde se hned pustil do křížku s Gornem. Moc úspěchu neměl. I když byl rychlejší než on, měl Gorn zase podstatně větší sílu.

  Kirk byl taky hned přenesen na planetu, kde se hned pustil do křížku s Gornem. Moc úspěchu neměl. I když byl rychlejší než on, měl Gorn zase podstatně větší sílu.

  Na planetě se měly vyskytovat suroviny potřebné k výrobě zbraně. Gorn se také hned pustil do výroby kamenné dýky a také připravil pasti.

  Na planetě se měly vyskytovat suroviny potřebné k výrobě zbraně. Gorn se také hned pustil do výroby kamenné dýky a také připravil pasti.

  Kirk se skrýval v horách a přitom si všímal věcí kolem sebe. Našel diamanty, pak síru, dusičnan draselný i uhlí. Uvědomil si, že má vše potřebné k výrobě střelného prachu.

  Kirk se skrýval v horách a přitom si všímal věcí kolem sebe. Našel diamanty, pak síru, dusičnan draselný i uhlí. Uvědomil si, že má vše potřebné k výrobě střelného prachu.

  Posádce se mezitím opět ozval Metron. Jejich kapitán prý souboj prohrává a oni by se také měli připravit na smrt. Umožnil jim ale sledovat, co se dole na planetě děje.

  Posádce se mezitím opět ozval Metron. Jejich kapitán prý souboj prohrává a oni by se také měli připravit na smrt. Umožnil jim ale sledovat, co se dole na planetě děje.

  Kirk nasbíral chemikálie a vyrobil improvizované dělo s diamanty jako projektily. Opravdu Gorna složil, ale když ho mohl probodnout, neudělal to. Podle Gornových slov byli oni v právu.

  Kirk nasbíral chemikálie a vyrobil improvizované dělo s diamanty jako projektily. Opravdu Gorna složil, ale když ho mohl probodnout, neudělal to. Podle Gornových slov byli oni v právu.

  Zraněný Gorn byl přenesen na svou loď a Kirkovi se ukázal Metron. Lidé, ač násilničtí, mají v sobě soucit a tím potenciál. Kirk ho ujistil, že spor s Gorny bude předán diplomatům.

  Zraněný Gorn byl přenesen na svou loď a Kirkovi se ukázal Metron. Lidé, ač násilničtí, mají v sobě soucit a tím potenciál. Kirk ho ujistil, že spor s Gorny bude předán diplomatům.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  3045.6

  Označení:
  1x18, #18
  Český název:
  Aréna
  Premiéra:
  19. 1. 1967
  Autor:
  Brown Frederic &amp; Coon Gene L.
  Režie:
  Pevney Joseph
  Hodnocení:

  3,7/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Carole Shelyne (Metron)
  • Gary Coombs (Gorn)
 • Reference

  druhy
  Metroni
  planety
  Cestus III
  postavy
  DePaul, Harold, Kelowitz, Lang, O'Herlihy, Travers (TOS)
  základny a kolonie
  Cestus III
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Metroni jsou další z ras, které se už vyvinuly dále, než si lidská rasa dokáže představit.
  • Tato epizoda je založena na povídce Fredrica Browna Arena, která poprvé vyšla v roce 1944. Byla podle ní natočena také jedna epizoda seriálu The Outer Limits (Krajbí meze) v 60. letech minulého století.

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Sean Kenney (por. DePaul) hraje také roli zraněného kap. Pikea v epizodě The Menagerie.

  Režiséři

  • Joseph Pevney režíroval celou řadu epizod původního seriálu. Kromě toho se v 50. a 60. letech minulého století jako režisér podílel na celé řadě tehdy známých seriálů jako The Twilight Zone (Zóna soumraku), The Fugitive (Uprchlík) a mnoho dalších.
 • Perličky a statistiky


<<< The Squire of Gothos Tomorrow Is Yesterday >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries