lcars
logo
<<< Balance of Terror The Galileo Seven >>>

Shore Leave

 • Základní informace

  Synopse

  Unavená posádka Enterprise si užívá na mírumilovné, idylické planetě. Iluze ráje se však mění ve smrtelné nebezpečí, když se začnou realizovat jejich myšlenky a představy.

  Galerie

  Posádka Enterprise objevila kouzelnou planetu, kde by bylo možné strávit po náročných měsících volno. Doktor a Sulu zkoumají, jaká hrozí nebezpečí. Ale na planetě není ani hmyz!

  Posádka Enterprise objevila kouzelnou planetu, kde by bylo možné strávit po náročných měsících volno. Doktor a Sulu zkoumají, jaká hrozí nebezpečí. Ale na planetě není ani hmyz!

  Když doktor viděl obrovského bílého králíka a vzápětí holčičku, která ho hledá, myslel si, že má halucinace z přepracování. Na souvislost se svou nedávnou myšlenkou přirozeně nepomyslel.

  Když doktor viděl obrovského bílého králíka a vzápětí holčičku, která ho hledá, myslel si, že má halucinace z přepracování. Na souvislost se svou nedávnou myšlenkou přirozeně nepomyslel.

  Přesto to ohlásil na Enterprise a výsadek se z opatrnosti omezuje na sedm osob, mezi nimiž je rovněž kapitán. Nikdo si nevšiml, že je po celou dobu sledují podivné anténky.

  Přesto to ohlásil na Enterprise a výsadek se z opatrnosti omezuje na sedm osob, mezi nimiž je rovněž kapitán. Nikdo si nevšiml, že je po celou dobu sledují podivné anténky.

  Členům výsadku se ale začaly zhmotňovat představy a přání. Sulu našel krásnou pistoli z 20. století, později na něj zaútočil samuraj. A to je jen začátek. Výsadek čelí bengálskému tygru,…

  Členům výsadku se ale začaly zhmotňovat představy a přání. Sulu našel krásnou pistoli z 20. století, později na něj zaútočil samuraj. A to je jen začátek. Výsadek čelí bengálskému tygru,…

  …kapitán potkal svého trapiče z Akademie Finnegana…

  …kapitán potkal svého trapiče z Akademie Finnegana…

  ...i svou bývalou lásku Ruth, Barrowsovou obtěžoval Don Juan a útočila na ně stará pozemská letadla.

  ...i svou bývalou lásku Ruth, Barrowsovou obtěžoval Don Juan a útočila na ně stará pozemská letadla.

  Na doktora a Barrowsovou, oděnou v šatech středověké hradní paní, zaútočil středověký rytíř. Doktor byl přesvědčen, že mu představa nemůže ublížit, ale mýlil se. Rytíř ho zabil.

  Na doktora a Barrowsovou, oděnou v šatech středověké hradní paní, zaútočil středověký rytíř. Doktor byl přesvědčen, že mu představa nemůže ublížit, ale mýlil se. Rytíř ho zabil.

  Kirk rytíře zastřelil. Pak ale vidí, že to není člověk, je to jen jakási figurína. Navíc když se otočili, byl rytíř i doktorovo tělo pryč.

  Kirk rytíře zastřelil. Pak ale vidí, že to není člověk, je to jen jakási figurína. Navíc když se otočili, byl rytíř i doktorovo tělo pryč.

  Kirk se ve rvačce trváním hodné Gregoryho Pecka a Charltona Hestona ve Velké zemi snaži dostat z Finnegana, co se to na planetě děje, ale nemá úspěch.

  Kirk se ve rvačce trváním hodné Gregoryho Pecka a Charltona Hestona ve Velké zemi snaži dostat z Finnegana, co se to na planetě děje, ale nemá úspěch.

  Pak se ukázal se správce a vysvětlil, že nic z toho, co zažili, není trvalé, ani doktor nezemřel. Celá planeta je jim k dispozici pro mimořádně kvalitní zábavu a posádka si začíná užívat.

  Pak se ukázal se správce a vysvětlil, že nic z toho, co zažili, není trvalé, ani doktor nezemřel. Celá planeta je jim k dispozici pro mimořádně kvalitní zábavu a posádka si začíná užívat.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  3025.3

  Označení:
  1x15, #15
  Český název:
  Dovolená
  Premiéra:
  29. 12. 1966
  Autor:
  Sturgeon Theodore
  Režie:
  Sparr Robert
  Hodnocení:

  3,4/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Bruce Mars (Finnegan)
  • Oliver McGowan (Správce)
 • Reference

  postavy
  Alenka, Barrowsová Tonia, Finnegan, Juan, Don Juan, Martinová Angela, Rodriguez Esteban, Ruth, Správce
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Bílý králík a holčička Alenka jsou postavy z jedné z nejznámějších knih angloamerické literatury Alice's Adventures in Wonderland (Alenka v říši divů). Jejím autorem je anglický spisovatel Lewis Carroll (1832 - 1898).

  Vývoj postav

  • S Andreou Martinovou jsme se setkali už v epizodě Balance of Terror, kde jí objevení se romulanské lodi přerušilo svatbu.

  Hostující herci

  • Barbara Baldavin (Angela Martinová) hrála tuto postavu už v epizodě Balance of Terror. Kromě toho se objevila jako komunikační důstojník v epizodě Turnabout Intruder.
  • Perry Lopez (por. Rodriguez) hrál por. Estebana ve slavném filmu Čínská čtvrť s Jackem Nicholsem a Fay Dunaway.
  • Bruce Mars (Finnegan) hrál také příslušníka vojenské policie letectva v epizodě Tomorrow Is Yesterday a policistu v epizodě Assignment: Earth.

  Režiséři

  • Autorem této epizody je Theodore Sturgeon (1918-1985), významný americký spisovatel SF. Patřil (spolu s Asimovem, Heinleinem a Voghtem) k nejvíce ceněným autorům SF "zlého věku" tohoto žánru ve 40. letech minulého století. V roce 1986 mu posmrtně byla udělena cena World Fantasy Award for Lifetime Achievement (Světová ceny fantasy za celoživotní dílo).a v roce 1987 byla založena cena s jeho jménem, udělovaná nejlepší SF povídce roku.
 • Perličky a statistiky


<<< Balance of Terror The Galileo Seven >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries