lcars
logo
<<< The Menagerie, Part I The Conscience of the King >>>

The Menagerie, Part II

 • Základní informace

  Synopse

  Spock navzdory hrozbě trestu smrti unese Enterprise, aby se pokusil vrátit svého zcela ochrnutého bývalého kapitána a přítele Christophera Pika na Talos IV, karanténní planetu, kde bude Pike žít spokojený život v iluzích.

  Galerie

  Mendez trvá na tom, že se Enterprise musí vrátit a zejména že musí skončit přenos z Talos IV. Spock vysvětluje, že už nad tím nemá moc, ovládání převzali Talosané.

  Mendez trvá na tom, že se Enterprise musí vrátit a zejména že musí skončit přenos z Talos IV. Spock vysvětluje, že už nad tím nemá moc, ovládání převzali Talosané.

  Soudci tak sledují vše, co kapitán Pike na Talos IV před třinácti lety prožil. Jeho zajetí a uvěznění v cele,…

  Soudci tak sledují vše, co kapitán Pike na Talos IV před třinácti lety prožil. Jeho zajetí a uvěznění v cele,…

  …iluze boje s Kaylarem z Rigel VII, tentokrát s přidaným motivem dívky Viny, pikniku s ní, návštěvy orionské kolonie, kde pro něj Vina jako orionská otrokyně tančila,…

  …iluze boje s Kaylarem z Rigel VII, tentokrát s přidaným motivem dívky Viny, pikniku s ní, návštěvy orionské kolonie, kde pro něj Vina jako orionská otrokyně tančila,…

  …stejně jako vytrvalou, ale marnou snahu posádky Enterprise prostřílet se k němu a zachránit ho.

  …stejně jako vytrvalou, ale marnou snahu posádky Enterprise prostřílet se k němu a zachránit ho.

  Následuje snaha vytvořit z něj a Čísla Jedna nebo pobočníka pár i pochopení, jak iluze blokovat, a zajetí Soudce, kterého přinutili vyvést je na povrch.

  Následuje snaha vytvořit z něj a Čísla Jedna nebo pobočníka pár i pochopení, jak iluze blokovat, a zajetí Soudce, kterého přinutili vyvést je na povrch.

  Spockovi soudci sledují, jak Číslo Jedna nastavuje phaser na přetížení, protože život v zajetí je nepřijatelný. Taloský Soudce v tu chvíli pochopil, že lidé jsou příliš nezávislí a svobodymilovní.

  Spockovi soudci sledují, jak Číslo Jedna nastavuje phaser na přetížení, protože život v zajetí je nepřijatelný. Taloský Soudce v tu chvíli pochopil, že lidé jsou příliš nezávislí a svobodymilovní.

  Soudce je všechny propustil, ale Vina odmítla jít s nimi. Když Soudce Pikeovi ukázal bez iluzí, jak Vina vypadá, dal jí za pravdu. Dožije svůj život v iluzi, že je mladá a krásná.

  Soudce je všechny propustil, ale Vina odmítla jít s nimi. Když Soudce Pikeovi ukázal bez iluzí, jak Vina vypadá, dal jí za pravdu. Dožije svůj život v iluzi, že je mladá a krásná.

  Ač byl Spock už uznán vinen, obrací se Kirk na komodora, jestli by rozsudek neměli přehodnotit. Mendez mu ale zmizel před očima a Talosan sděluje, že s nimi nikdy nebyl.

  Ač byl Spock už uznán vinen, obrací se Kirk na komodora, jestli by rozsudek neměli přehodnotit. Mendez mu ale zmizel před očima a Talosan sděluje, že s nimi nikdy nebyl.

  Ze základny 11 přišla zpráva, že kvůli zásluhám kapitána Pikea učinili výjimku a Spock nebude stíhán. Vysvětluje Kirkovi, že mu nemohl nic říct, stačilo, když riskoval sám.

  Ze základny 11 přišla zpráva, že kvůli zásluhám kapitána Pikea učinili výjimku a Spock nebude stíhán. Vysvětluje Kirkovi, že mu nemohl nic říct, stačilo, když riskoval sám.

  Kapitán Pike se rozhodl zůstat na Talos IV, kde ho Talosané rádi uvítali. Dožije svůj život osvobozen od zmrzačeného těla v příjemných iluzích.

  Kapitán Pike se rozhodl zůstat na Talos IV, kde ho Talosané rádi uvítali. Dožije svůj život osvobozen od zmrzačeného těla v příjemných iluzích.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  3013.1

  Označení:
  1x12, #12
  Český název:
  Zvěřinec, část II
  Premiéra:
  24. 11. 1966
  Autor:
  Roddenberry Gene
  Režie:
  Daniels Marc
  Hodnocení:

  3,5/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Jeffrey Hunter (kapitán Pike)
  • Sean Kenney (zraněný Pike)
  • Susan Oliver (Vina)
  • Meg Wyllie (Soudce)
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Jediná dvojepizoda původního seriálu. Jsou v ní využitý části původně nevysílané pilotní epizody The Cage.
  • Epizoda získala cenu Hugo za nejlepší drama v roce 1967.

  Vývoj postav

  • V příběhu se vracejí postavy z původně nevysílané pilotní epizody The Cage (kap. Pike, Vima, Soudce).

  Hostující herci

  • Malachi Throne (komodor Mendez) hrál také senátora Pardeka v epizodě TNG Unification. Mohli jsme ho vidět také jako ministerského předsedu Centauri v seriálu Babylon 5.
  • Sean Kenney (zraněný kap. Pike) hrál také por. DePaula v epizodách Arena a A Taste of Armageddon.
  • Meg Wyllie (1917-2002, Soudce) hrála tetu Lolly v seriálu Mad about You (Jsem do tebe blázen).

  Režiséři

<<< The Menagerie, Part I The Conscience of the King >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries