lcars
logo
<<< The Man Trap Where No Man Has Gone Before >>>

Charlie X

 • Základní informace

  Synopse

  Dospívající lidský chlapec Charlie Evans, kterého vychovala cizí rasa, která mu dala nadpřirozené schopnosti, není schopen návratu do normální lidské společnosti.

  Galerie

  Z USS Antares se na Enterprise transportovali kapitán Ramart a poručík Nellis s chlapcem Charliem, který po ztroskotání přežil jako úplně sám 14 let na planetě Thasus.

  Z USS Antares se na Enterprise transportovali kapitán Ramart a poručík Nellis s chlapcem Charliem, který po ztroskotání přežil jako úplně sám 14 let na planetě Thasus.

  Mladík se zhlédl v kapitánu Kirkovi a zejména se téměř okamžitě zamiloval do Janice Randové, kterou pronásleduje svými pozornostmi. Ta je k němu zpočátku velmi milá.

  Mladík se zhlédl v kapitánu Kirkovi a zejména se téměř okamžitě zamiloval do Janice Randové, kterou pronásleduje svými pozornostmi. Ta je k němu zpočátku velmi milá.

  Brzy se ale ukazuje, že Charlie chce být obdivovaným středem pozornosti a zejména že nesnese, když není po jeho. Když Uhura zpívá příliš dlouho, zbaví ji dočasně hlasu.

  Brzy se ale ukazuje, že Charlie chce být obdivovaným středem pozornosti a zejména že nesnese, když není po jeho. Když Uhura zpívá příliš dlouho, zbaví ji dočasně hlasu.

  Uhura přijímá volání z Antares, bohužel ve chvíli, kdy Charlie přišel na můstek. Kapitán Ramart stačil říct pouze "Musíme vás varovat…". Dálkové senzory odhalí už jen pole trosek.

  Uhura přijímá volání z Antares, bohužel ve chvíli, kdy Charlie přišel na můstek. Kapitán Ramart stačil říct pouze "Musíme vás varovat…". Dálkové senzory odhalí už jen pole trosek.

  Kapitán stále doufá, že Charlieho zvládne. V tělocvičně se ho snaží naučit něco ze sebeobrany.

  Kapitán stále doufá, že Charlieho zvládne. V tělocvičně se ho snaží naučit něco ze sebeobrany.

  Sam, který se přátelsky rozesmál, když kapitán Charlieho složil, mizí, když se na něj Charlie zadívá. Přivolané ochrance zase zmizí phasery z rukou.

  Sam, který se přátelsky rozesmál, když kapitán Charlieho složil, mizí, když se na něj Charlie zadívá. Přivolané ochrance zase zmizí phasery z rukou.

  Uhuře zkratoval panel pod rukama a loď nelze ovládat. Charlie převzal kontrolu. Nejde nikam volat, nejde změnit kurz.

  Uhuře zkratoval panel pod rukama a loď nelze ovládat. Charlie převzal kontrolu. Nejde nikam volat, nejde změnit kurz.

  Plán na Charlieho zneškodnění uspěl: ovládání tak velké lodi je poněkud nad jeho síly, a tak když ho kapitán rozptýlí, získají důstojníci na můstku loď zpět.

  Plán na Charlieho zneškodnění uspěl: ovládání tak velké lodi je poněkud nad jeho síly, a tak když ho kapitán rozptýlí, získají důstojníci na můstku loď zpět.

  Náhle se ukáže Thasian, který tentokrát zvolil lidskou tvář. Omlouvá se, že Charlieho nechali utéct, a dává po něm vše do pořádku. Jen Antares nemůže vrátit.

  Náhle se ukáže Thasian, který tentokrát zvolil lidskou tvář. Omlouvá se, že Charlieho nechali utéct, a dává po něm vše do pořádku. Jen Antares nemůže vrátit.

  Všichni viděli, že Charlie se superschopnostmi, kterými ho Thasiané obdařili, aby přežil, nemůže žít v lidské společnosti, a proto si ho Thasian přes jeho úpěnlivé protesty bere zpět.

  Všichni viděli, že Charlie se superschopnostmi, kterými ho Thasiané obdařili, aby přežil, nemůže žít v lidské společnosti, a proto si ho Thasian přes jeho úpěnlivé protesty bere zpět.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  1533.6

  Označení:
  1x02, #2
  Český název:
  Tajemný Charlie
  Premiéra:
  15. 9. 1966
  Autor:
  Roddenberry Gene & Fontana D. C.
  Režie:
  Dobkin Lawrence
  Hodnocení:

  3,9/5 (24 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Robert Walker Jr. (Charlie Evans)
  • Grace Lee Whitney (Janice Randová)
 • Reference

  druhy
  Thasiané
  hry a sporty
  Cvičné zápasení, Zápas
  lodě
  Antares
  planety
  Thasus
  postavy
  Evans Charles, Lawtonová Tina, Nellis, Ramart, Sam (USS Enterprise), Vinci
  základny a kolonie
  Alpha V
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Thasiané jsou první ze starých, mocných, nehmotných a neobyčejnou mocí nadaných ras, s nimiž se ve Star Treku setkáme.

  • Spock hraje na vulkanskou harfu.
  • Poprvé je uveden slavný alkoholický nápoj saurianská brandy.

  Režiséři

  • Lawrence Dobkin (1919) režíroval pro celou řadu seriálů, z nichž jsme mohli vidět pouze Dallas.

  • Lawrence Dobkin je stejnou měrou herec jako režisér. Mohli jsme ho vidět jako Amabasadora Kella v epizodě TNG The Mind's Eye a v řadě seriálů jako např. MacGyver, Knight Rider, Matlock, Roswell nebo Profiler (Případ pro Sam).

 • Perličky a statistiky


<<< The Man Trap Where No Man Has Gone Before >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries